Víte, že se můžete zapojit do iniciativy „Pětka sobě“ a zlepšit svůj obvod

29.07.2024 13:49 937 zhlédnutí
Autor článku
Lucie Šárovcová

Pardubice - Městský obvod Pardubice V zahájil novou iniciativu s názvem „Pětka sobě“ kterou podporuje pirátský zastupitel Filip Vařecha. Cílem je umožnit obyvatelům města přímou formou zkvalitnit veřejný prostor. Podněty, jak tvář městského obvodu zlepšit, mohou podávat až do konce srpna 2024.

Co je "Pětka sobě"? Jedná se o iniciativu, která dává obyvatelům městského obvodu Pardubice V možnost přinášet nápady, návrhy a připomínky ke zlepšení života v jejich okolí. Podněty mohou zahrnovat návrhy na nové veřejné vybavení, úpravy zelených ploch, zlepšení dopravní infrastruktury, kulturní akce a mnoho dalších projektů.

Jak podat podnět?

Podněty můžete podávat několika způsoby:

  • Online formulář: Vyplňte online formulář na webové stránce participace.mobilnirozhlas.cz/petka-sobe.
  • Email: Zašlete svůj podnět na email uvedený na webové stránce.
  • Osobně: Navštivte úřad městské části a odevzdejte svůj podnět osobně.

Podmínky pro přijetí podnětu:

  1. Relevantnost: Podnět musí být zaměřen na zlepšení veřejného prostoru nebo služeb v Pardubicích V.
  2. Realizovatelnost: Návrh by měl být prakticky realizovatelný a proveditelný v rámci rozpočtu a pravomocí městské části.
  3. Přínosnost: Podnět by měl přinést konkrétní výhody a zlepšení pro obyvatele městského obvodu.

Podrobná pravidla a kritéria pro podávání podnětů jsou dostupná na webové stránce participace.mobilnirozhlas.cz/petka-sobe.

Projekt participativního rozpočtu „Pětka sobě“ inicioval opoziční zastupitel Pirátů městského obvodu Pardubice V Filip Vařecha s cílem podpořit aktivní zapojení občanů do rozhodovacích procesů, protože věří, že participace občanů, spolků a dalších skupin vede ke kvalitnějším rozhodnutím. Věříme, že společně můžeme vytvořit lepší a příjemnější místo pro život.

Zdroj: TZ Filip Vařecha

Informace o autorovi Lucie Šárovcová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
foto: Nemocnice Pardubického kraje
Předchozí článek Lucie Šárovcová  29.07.2024 1457
Porod do vody? V Orlickoústecké nemocnici žádný problém
Orlickoústecko - Orlickoústecká porodnice nabízí novou alternativu, jak mohou ženy přivést své...
Zprávy
foto: Pardubický kraj
Následujicí článek Lucie Šárovcová  30.07.2024 885
Neuvěřitelné, jak skupina dobrovolníků vdechla tomuto místu nový život
Chrudimsko - Malý zázrak z lesů u Chrudimi. Tak by se dalo hovořit o zřícenině hradu Rabštejn....

Nové články

K tématu