KOMENTÁŘ EKONOMA: Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010

21.09.2023 11:42 279 zhlédnutí
Autor článku
Lucie Šárovcová

ČR - Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom dražší než ropa Brent, i když sankce měly vést k tomu, že bude naopak levnější. Pohonné hmoty v Česku zrychlují tempo svého zdražování. Benzín v minulém týdnu poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr, nafta k tomu nemá daleko.

Důvodem je zejména růst cen ropy na světových trzích a také velkoobchodně prodávaných paliv na komoditní burze v Rotterdamu, jež je určující i pro cenovou situaci v Česku. Například velkoobchodně prodávaná nafta se v minulém týdnu v Rotterdamu přehoupla přes cenovou úroveň 1 000 dolarů za tunu, takže je na cenovém maximu v podstatě od loňského listopadu. Ropa Brent minulý týden podražila až na bezmála 95 dolarů za barel, rovněž na nejvyšší úroveň od loňského listopadu.

Drahá nafta i oslabující koruna

Celou situaci z pohledu českého řidiče zhoršuje výrazné oslabení koruny vůči dolaru. Koncem minulého týdne se dolar prodával i za více než 23 korun, což značí, že česká měna je vůči němu na své prakticky nejslabší úrovni za celý letošní rok. Slabší koruna dále přispěje ke zdražování benzínu a nafty u českých čerpacích stanic.

Nedostatek ropy

Bezprostředním důvodem zdražování ropy a paliv v Rotterdamu je nynější tíseň mezi komoditními obchodníky. Světu totiž hrozí největší nedostatek ropy minimálně od roku 2007, jak plyne z dat, která minulý týden zveřejnil kartel OPEC. Deficit může přesáhnout tři miliony barelů denně. Znamenal by, že by jednotlivé země musely v nebývalé míře čerpat ze svých ropných rezerv.

Dobří obchodníci profitují

Stěžejním důvodem hrozícího hlubokého deficitu na trhu s ropou, jenž má nastat už letos ve čtvrtém čtvrtletí, je nedávné koordinované rozhodnutí Rijádu a Moskvy protáhnout omezení její těžby minimálně do letošního prosince. Obě země, které představují klíčové světové ropné producenty a vývozce, se tak snaží vylepšit stav svých veřejných financí. Rusko potřebuje peníze na zbraně, včetně těch nyní zjevně dojednávaných severokorejských, a na a válčení na Ukrajině. Saúdská Arábie zase na všechno možné, od megalomanského projektu výstavby pouštního futuristického města Neom po financování tučné gáže fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda.

To vše budou platit i čeští řidiči. Saúdské Arábii a Rusku zatím jejich sázka vychází. Cena ropy stoupá a Saúdská Arábie si dokonce navyšuje přirážku za svoji arabskou lehkou ropu – tato přirážka jak v dodávkách pro Evropu, tak pro Spojené státy je nyní na historickém maximu. Tradičně Saúdi svoji ropu prodávali Spojeným státům či Evropě naopak se slevou oproti Brentu, ale tyto časy minuly. Pro Evropu činí nyní v září přirážka 5,80 dolarů nad úrovní ceny barelu Brentu, pro Spojené státy dokonce 7,25 dolarů „nad Brentem". Saúdi Západu tedy svoji ropu už nyní prodávají za zhruba 100 dolarů za barel.

Do Ruska za ropu česko poslalo už přes dvacet miliard

ropa 43fb7

Na celém Západě, včetně Česka, mohou rostoucí ceny pohonných hmot narušit snahu o zkrocení inflace. Co se nehodí Západu, to v tomto případě svědčí právě i zmíněným Rusům. Česko přitom v letošním roce dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010, za první pololetí se jednalo o 2,34 milionu tun, jak plyne z dat ČSÚ. V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo v prvním letošním pololetí z Ruska o bezmála milion tun více ropy než v prvním půlroce před čtyřmi lety. Závislost ČR na ruské ropě je nebývale vysoká.

Suma, kterou Česko platí Rusku za dováženou ropu, letos tak výrazně překonává průměr posledních tří let. Vyplývá to rovněž z dat ČSÚ. Hodnota dovozu ruské ropy do Česka letos v prvním pololetí mírně překonala 20 miliard korun. Průměr prvních pololetí let 2020 až 2022 přitom odpovídá jen 15,6 miliardy korun.

Nárůst hodnoty dovážené ruské ropy je přitom dán růstem její ceny na světových trzích jen částečně. Například v letošním prvním pololetí se ropa Brent s okamžitým datem dodání prodávala v průměru za necelých 80 dolarů za barel, přičemž v prvním pololetí roku 2021 to bylo za mírně více než 65 dolarů za barel. To tedy odpovídá ceně nižší o necelých 15 dolarů na barel.

Jenže v důsledku invaze Ruska na Ukrajinu loni v únoru a v důsledku souvisejících západních sankcí dramaticky vzrostla sleva ruské ropy Ural oproti ceně ropy Brent, jež představuje světovou referenční cenu. Tato sleva se v prvním pololetí roku 2021 pohybovala průměrně kolem jednoho dolaru na barel, ale letos v prvním půlroce už činila zhruba 23,50 dolaru za barel.

I když tedy ropa Brent letos v prvním pololetí oproti prvnímu pololetí roku 2021 zdražila, v průměru o patnáct dolarů na barel, ruská ropa Ural naopak zlevnila. A to ze zhruba 64 dolarů za barel v prvním pololetí roku 2021 na nějakých 56,30 dolaru za barel – tedy takřka o osm dolarů na barel.

Loni v prvním pololetí vyskočila cena barelu Brentu průměrně na necelých 105 dolarů. Sleva Uralu oproti Brentu však tehdy představovala průměrně necelých devatenáct dolarů na barel, takže barel Uralu byl k mání průměrně za nějakých 86 dolarů za barel. Ropa Ural tak letos v prvním pololetí meziročně zlevnila o zhruba 34 procent. Přesto hodnota ropy dovážené z Ruska do Česka letos v prvním pololetí klesla meziročně pouze o přibližně 20 procent.

Ruská ropa Ural se ve výrazné slevě oproti Brentu prodává zhruba od začátku ruské invaze na Ukrajinu, avšak tato sleva se postupně snižuje. Loni v červnu se ocitla na svém maximu, až kolem 35 dolarů na barel, letos v srpnu ale klesla jen na dvanáct dolarů na barel, tedy na své minimum za celé období od zahájení ruské invaze, vyplývá z dat Bloombergu. Jiný druh ruské ropy, té těžené na Dálném východě, označované ESPO, se už – nezvykle – prodává dokonce dráže Brent. Rusku se tedy podařilo v tomto ohledu vymazat účinek západních sankcí, které původně vedly k výraznému propadu ceny ruské ropy oproti Brentu. Dokonce tedy Rusko nyní nejen vymazalo efekt sankcí, ale svoji ropu prodává nad cenou Brentu, byť zhruba jen o 50 centů na barel.

Za růstem hodnoty ropy dovážené z Ruska do Česka tak stojí zejména citelný nárůst jejího podílu na celkovém ropném dovozu do ČR. V prvním letošním pololetí dováželo Česko ropovodem Družba ropu z Ruska v objemu odpovídajícím kolem 65 procent celkového ropného dovozu. Loni to bylo 56 procent a v předchozích letech ještě méně. Podíl ruské ropy je nyní nejvyšší minimálně od roku 2012, vyplývá z údajů společnosti Mero.

Česko se tak zatím od ruské ropy ani v nejmenším fakticky neodstřihává, naopak, svůj ropný dovoz z Ruska zvyšuje. Podniká však kroky k odstřižení od ruské ropy, k němuž by mohlo dojít v roce 2025. A to zejména v důsledku loni dojednaného navýšení kapacity transalpínského ropovodu TAL, jenž vede ropu z italského přístavu Terst do Bavorska. Odtamtud pak další, navazující ropovod, IKL, vede surovinu až do Česka.

Napsal 

Informace o autorovi Lucie Šárovcová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
foto: HZS Pardubického kraje
Předchozí článek Lucie Šárovcová  21.09.2023 311
Motorkář svou jízdu skončil v kufru osobního vozu
Orlickoústecko - Čtvrteční ráno začalo další nehodou se zraněním. Tentokrát v Těchoníně, části...
Zprávy
Ilustrační foto
Následujicí článek Lucie Šárovcová  21.09.2023 284
Nejoblíbenější akce v Pardubicích získaly podporu města na další tři roky
Pardubice - O nejoblíbenějších sportovních a kulturních akcích ve městě, které se již osmým rokem...
05.12.2023 13:35 70 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Mikuláš nezapomněl ani na děti v nemocnici
Obrazem: Mikuláš nezapomněl ani na děti v nemocnici

Pardubice - Mikuláš v doprovodu anděla a čerta navštívil dětské oddělení a dětskou chirurgii v...

05.12.2023 13:21 78 zhlédnutí
Zprávy
Zmatený muž volal o pomoc, kterou později ze strachu odmítl
Zmatený muž volal o pomoc, kterou později ze strachu odmítl

Pardubice - Během služby strážníci Městské policie Pardubice vyjíždí k mnoha oznámením. Některá...

05.12.2023 13:08 74 zhlédnutí
Zprávy
Silnice I. tříd a dálnice v našem kraji by měly být bez probému sjízdné, přesto dávejte pozor
Silnice I. tříd a dálnice v našem kraji by měly být bez probému sjízdné, přesto dávejte pozor

Pardubický kraj - Silnice I. tříd a dálnice v Pardubickém kraji jsou po chemickém ošetření, mokré, se...

05.12.2023 12:51 79 zhlédnutí
Zprávy
Obrovský tlak a mnoho výhružek obdržela žena od internetových podvodníků, nakonec povolila a přišla skoro o dvě stě tisíc korun
Obrovský tlak a mnoho výhružek obdržela žena od internetových podvodníků, nakonec povolila a přišla skoro o dvě stě tisíc korun

Pardubice - Některé příběhy šťastné konce nemají. Dnes pro vás máme jeden, jak šestačtyřicetiletá žena přišla o své...

05.12.2023 12:32 561 zhlédnutí
Zprávy
V Chrudimi i Pardubicích se bude u nemocnice lépe parkovat
V Chrudimi i Pardubicích se bude u nemocnice lépe parkovat

Pardubice, Chrudim - Problémem většiny současných nemocnic v našem kraji je parkování. Způsobeno je to tím,...

05.12.2023 11:59 165 zhlédnutí
Zprávy
Pokladní v akci, ženy z drogerie na třídě Míru pomohly dopadnout celostátně hledaného mladíka
Pokladní v akci, ženy z drogerie na třídě Míru pomohly dopadnout celostátně hledaného mladíka

Pardubice - Znáte to pořekadlo, nikdy nepodceňuj ženu. Tentokrát na něj doplatil dvaadvacetiletý mladík....

05.12.2023 11:48 278 zhlédnutí
Zprávy
Kde dnes v Pardubicích potkáte Mikuláše se svou družinou
Kde dnes v Pardubicích potkáte Mikuláše se svou družinou

Pardubice - Byli jste letos hodní? Odmění Vás Mikuláš s andělem, nebo si Vás čert odnese do pekla? To...

04.12.2023 12:24 128 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Ohlédnutí za prvním adventním víkendem v Pardubicích
Obrazem: Ohlédnutí za prvním adventním víkendem v Pardubicích

Pardubice - Nestihli jste o víkendu vyrazit do ulic Pardubic. Přinášíme vám ohlédnutí za prvním...

04.12.2023 12:08 94 zhlédnutí
Zprávy
Seznamte se Zlatanem, pomůže dětem odhalit, která střední škola by pro ně mohla být ideální
Seznamte se Zlatanem, pomůže dětem odhalit, která střední škola by pro ně mohla být ideální

Pardubický kraj - Pokud stojíte před otázkou, na jakou střední školu poslat svou ratolest,možná...

04.12.2023 11:49 85 zhlédnutí
Zprávy
Perný víkend plný sněhu zažili především řidiči na silnicích
Perný víkend plný sněhu zažili především řidiči na silnicích

Pardubice - Kdo nepřezul, tento víkend už nevyjel. Od pátku do soboty nepřestalo sněžit ani v...

04.12.2023 11:30 86 zhlédnutí
Zajímavosti
Pardubická nemocnice se inspirovala v přístupu k nedonošeným dětem ve Finsku
Pardubická nemocnice se inspirovala v přístupu k nedonošeným dětem ve Finsku

Pardubice - Zásadní změnou v přístupu k nedonošeným dětem a jejich rodičům prošlo jako první v...

04.12.2023 10:49 88 zhlédnutí
Zprávy
Jak bude probíhat svoz odpadu o Vánocích a na Nový rok
Jak bude probíhat svoz odpadu o Vánocích a na Nový rok

Pardubice - Letošní první sváteční den 24.12. připadne na víkend, kdy svoz odpadů standardně...

04.12.2023 10:26 92 zhlédnutí
Zprávy
Pěstounů v našem kraji meziročně přibylo, stále jich není dostatek
Pěstounů v našem kraji meziročně přibylo, stále jich není dostatek

Pardubický kraj - Uplynulý rok se nesl ve znamení rozsáhlé informační kampaně o náhradní rodinné péči,...

04.12.2023 10:15 111 zhlédnutí
Zprávy
Cvičící muž po ránu děsil kolemjdoucí na třídě Míru
Cvičící muž po ránu děsil kolemjdoucí na třídě Míru

Pardubice - Dne po ránu městští strážníci v Pardubicích řešili kuriózní případ. Na tísňovou linku se...

04.12.2023 10:02 87 zhlédnutí
Tipy na výlet
Užijte si sněhovou nadílku, třeba na běžkách
Užijte si sněhovou nadílku, třeba na běžkách

 

Pardubický kraj - Nezvykle mrazivé a zasněžené počasí ani u nás z nížiny jen tak nezmizí....

01.12.2023 14:47 105 zhlédnutí
Zajímavosti
Univezita Pardubice opět bodovala, cenu Česká hlava získala vědkyně z Fakulty chemicko-technologické
Univezita Pardubice opět bodovala, cenu Česká hlava získala vědkyně z Fakulty chemicko-technologické

Pardubice - V prestižní národní soutěži pro vědce a vědkyně Česká hlava bodovala vědkyně z...

01.12.2023 14:28 126 zhlédnutí
Zprávy
To je krása, vánoční trolejbusy se opět vrací na silnice Pardubic
To je krása, vánoční trolejbusy se opět vrací na silnice Pardubic

Pardubice - Od dnešního dne v ulicích města můžete opět potkat vánočně osvětlené trolejbusy. Již...

01.12.2023 14:09 113 zhlédnutí
Tipy na výlet
Kam v Pardubicích vyrazit na perníkové speciality
Kam v Pardubicích vyrazit na perníkové speciality

 

Pardubice - Máme tu adventní čas a ten v Pardubicích tradičně nejen voní, ale také chutná po...

01.12.2023 13:13 101 zhlédnutí
Zprávy
O svůj život se bát nemusíte, péče pro akutní případy v nemocnicích zůstává, pomohou i záchranáři
O svůj život se bát nemusíte, péče pro akutní případy v nemocnicích zůstává, pomohou i záchranáři

Pardubice - Mnoho lidí má pochopitelně strach z prosincového omezení nemocniční péče. Situace se...

01.12.2023 12:38 124 zhlédnutí
Zprávy
Příští neděli dojde k tradiční změně vlakových jízdních řádů. Rok 2024 přinese změn na železnici v kraji mnohem více
Příští neděli dojde k tradiční změně vlakových jízdních řádů. Rok 2024 přinese změn na železnici v kraji mnohem více

Pardubický kraj - V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. K hlavním...

01.12.2023 11:56 186 zhlédnutí
Zprávy
Omezený provoz panuje ve všech nemocnicích Pardubického kraje, situace se dynamicky mění
Omezený provoz panuje ve všech nemocnicích Pardubického kraje, situace se dynamicky mění

Pardubický kraj - Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v...

01.12.2023 11:12 730 zhlédnutí
Zprávy
Známe podobu chystaného mostu kapitána Bartoše, bude širší a počítá s cyklisty i chodci
Známe podobu chystaného mostu kapitána Bartoše, bude širší a počítá s cyklisty i chodci

Pardubice - I když si na jeho realizaci nějaký rok počkáme, pardubičtí zastupitelé během svého...

30.11.2023 13:37 164 zhlédnutí
Zprávy
Pod Kuňku za zvířátky nechodí jen rodiče s dětmi, v listopadu zde zloděj odcizil dva muflony
Pod Kuňku za zvířátky nechodí jen rodiče s dětmi, v listopadu zde zloděj odcizil dva muflony

Pardubicko - Pardubičtí policisté se již několik dní zabývají krádežemi muflonů z oploceného...

30.11.2023 13:20 2970 zhlédnutí
Zprávy
Od zítra opět projedete přes most v Doubravicích
Od zítra opět projedete přes most v Doubravicích

Pardubice - Nový most v Doubravicích na silnici I/36 je kompletní. Zítra se po něm už projedete...

30.11.2023 13:05 445 zhlédnutí
Zprávy
Nehoda v Lázních Bohdaneč se neobešla bez zranění
Nehoda v Lázních Bohdaneč se neobešla bez zranění

Pardubicko - Krátce před dvanáctou hodinou vyjížděly všechny složky IZS do Lázní Bohdaneč k nehodě dvou...

30.11.2023 12:52 150 zhlédnutí
Co se chystá
Advent se blíží, Pardubice tradičně zalije vůně perníku
Advent se blíží, Pardubice tradičně zalije vůně perníku

Pardubice - Rok se pomalu krátí a už tuto neděli začne jedno z nejkrásnějších období přelomu...

30.11.2023 12:15 128 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Movember je u konce, podívejte se, jaké kníry narostly za měsíc hasičům
Obrazem: Movember je u konce, podívejte se, jaké kníry narostly za měsíc hasičům

Pardubický kraj - Listopad je u konce a s ním končí i každoroční výzva Movember. Během tohoto...

30.11.2023 10:14 175 zhlédnutí
Zprávy
Tři oddělení nemocnice ve Svitavách od zítřka omezí svůj provoz pouze na ambulantní péči
Tři oddělení nemocnice ve Svitavách od zítřka omezí svůj provoz pouze na ambulantní péči

Svitavsko - V prosinci nebude ve Svitavské nemocnici sloužit služby téměř polovina lékařů. V...

30.11.2023 10:06 97 zhlédnutí
Zprávy
Mateřská škola Kamarád se dočká čtyř nových tříd
Mateřská škola Kamarád se dočká čtyř nových tříd

Pardubice - Jako rozjetý vlak pokračuje projekt rekonstrukce a zvýšení kapacity mateřské školy na...

29.11.2023 13:18 106 zhlédnutí
Tipy na výlet
Co by to bylo za Vánoce bez zdobených perníčků, česko-francouzská výtvarnice zachytila jejich kouzlo i na plátno
Co by to bylo za Vánoce bez zdobených perníčků, česko-francouzská výtvarnice zachytila jejich kouzlo i na plátno

Pardubice - Máte rádi perník a zajímá Vás jeho historie? Nenechte si ujít výstavu Andrei Schmidt s názvem...

29.11.2023 12:50 128 zhlédnutí
Zprávy
Do letošních Cyklopecek se zapojila tisícovka cyklistů, hlavní cenu získala dvaasedmdesátiletá seniorka
Do letošních Cyklopecek se zapojila tisícovka cyklistů, hlavní cenu získala dvaasedmdesátiletá seniorka

Pardubický kraj - Tradiční cestovatelská soutěž Cyklopecky Východní Čechy už zná své vítěze. Na...

29.11.2023 12:40 120 zhlédnutí
Zprávy
Jako fénix i hasičská klubovna ve Svinčanech vstala z popela
Jako fénix i hasičská klubovna ve Svinčanech vstala z popela

Pardubicko - Nedlouho po Vánocích v roce 2018 zapálil žhář budovu hasičského klubu ve Svinčanech. Na její...

29.11.2023 12:28 118 zhlédnutí
Zprávy
Nejeli jste mezi Barchovem a Bezděkovem? Policie hledá svědky nehody
Nejeli jste mezi Barchovem a Bezděkovem? Policie hledá svědky nehody

Pardubicko - Pardubičtí dopravní policisté šetří dopravní nehodu, která se stala 24. listopadu...

29.11.2023 12:17 114 zhlédnutí
Co se chystá
Přikrmujete venkovní ptáčky? Už je ten správný čas. Navíc se můžete zapojit do připravované ptačí hodinky
Přikrmujete venkovní ptáčky? Už je ten správný čas. Navíc se můžete zapojit do připravované ptačí hodinky

ČR - Česká společnost ornitologická organizuje 5.-7. ledna 2024 již šestý ročník Ptačí hodinky –...

29.11.2023 11:11 126 zhlédnutí
Zprávy
Zima přišla i do nížiny. Silnice se včera proměnily v kluziště, pod tíhou sněhu padaly stromy
Zima přišla i do nížiny. Silnice se včera proměnily v kluziště, pod tíhou sněhu padaly stromy

Pardubice - Ještě včera dopoledne to vypadalo, že mrznout jen tak na Pardubicku nezačne. V okolí...

28.11.2023 15:28 154 zhlédnutí
Zprávy
Podívejte se na stavbu nejdelšího lanového mostu v České republice
Podívejte se na stavbu nejdelšího lanového mostu v České republice

Pardubice - Součástí Severovýchodního obchvatu Pardubic bude také nejdelší lanový zavěšený most v...

28.11.2023 15:08 111 zhlédnutí
Zprávy
Projel Chrudimí skoro stovkou, od nového roku budou tresty přísnější
Projel Chrudimí skoro stovkou, od nového roku budou tresty přísnější

Chrudimsko - Policisté z pardubického oddělení silničního dohledu včera krátce po 19. hodině ve...

28.11.2023 14:59 145 zhlédnutí
Zprávy
Kvůli kauze z minulého týdne se mimořádně sešla rada města. Co vše se od nynějška změní?
Kvůli kauze z minulého týdne se mimořádně sešla rada města. Co vše se od nynějška změní?

Pardubice - Pardubičtí radní na svém mimořádném jednání projednali změny v orgánech městských...

28.11.2023 14:42 165 zhlédnutí
Co se chystá
Tato vánoční výzdoba vyčarovala úsměv už těm, kdo ji tvořili, zítra si ji můžete zakoupit na speciální adventní výstavě
Tato vánoční výzdoba vyčarovala úsměv už těm, kdo ji tvořili, zítra si ji můžete zakoupit na speciální adventní výstavě

Pardubice - Pardubický kraj po několika letech odmlky pořádá zítra adventní prodejní výstavu...

28.11.2023 12:18 131 zhlédnutí
Zprávy
Pardubická radnice zůstala pevně ve svých základech i po včerejším jednání zastupitelstva
Pardubická radnice zůstala pevně ve svých základech i po včerejším jednání zastupitelstva

Pardubice - Po kauze, ve které státní zástupkyně obvinila devatenáct lidí, dvě firmy z ovlivňování zakázek...

28.11.2023 11:49 438 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubicích si za vodu v roce 2024 opět připlatíme
V Pardubicích si za vodu v roce 2024 opět připlatíme

Pardubice - Společnost Vodovody a kanalizace Pardubice včera oznámila další zvyšování poplatků za...

28.11.2023 10:40 123 zhlédnutí
Zprávy
Děti v Polabinách mají nové sportovní hřiště, využívat ho může i veřejnost
Děti v Polabinách mají nové sportovní hřiště, využívat ho může i veřejnost

Pardubice - Nová atletická dráha, nové zázemí pro míčové sporty i nový závlahový systém, to je...

28.11.2023 10:11 156 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Na silnicích je kalamita a to ještě nezačalo pořádně mrznout
Obrazem: Na silnicích je kalamita a to ještě nezačalo pořádně mrznout

Pardubický kraj - S příchodem zimního počasí, neustávajícím deštěm, začínajícím sněhem se situace na...

27.11.2023 15:13 126 zhlédnutí
Zprávy
Žena si chtěla večer zatopit, vzplála celá střecha chaty
Žena si chtěla večer zatopit, vzplála celá střecha chaty

Chrudimsko - K požáru chaty v Seči, části Ústupky, vyjíždělo v neděli 26. listopadu ve večerních hodinách...

27.11.2023 13:20 105 zhlédnutí
Zprávy
Silničáři o tomto víkendu najezdili 25 tisíc kilometrů
Silničáři o tomto víkendu najezdili 25 tisíc kilometrů

Pardubický kraj - Zima je opravdu tady. Od pátku 24. do pondělí 27. listopadu to pocítili zejména...

27.11.2023 13:15 125 zhlédnutí
Zprávy
Štěstí zůstalo v Pardubicích, hokejové derby zaplnilo arénu
Štěstí zůstalo v Pardubicích, hokejové derby zaplnilo arénu

Pardubice - Druhé východočeské hokejové derby je za námi a bylo úspěšné, jak na ledu, tak i mimo...

27.11.2023 12:55 134 zhlédnutí
Zprávy
Hasiči se jen tak nezastaví, od rána řešili třináct událostí
Hasiči se jen tak nezastaví, od rána řešili třináct událostí

Pardubický kraj - Během pondělního rána 27. listopadu až do pravého poledne zasahovali hasiči...

27.11.2023 12:13 127 zhlédnutí
Zprávy
Užijte si nadcházející svátky v klidu a pohodě. Máme pro vás pár tipů, na co si dát pozor
Užijte si nadcházející svátky v klidu a pohodě. Máme pro vás pár tipů, na co si dát pozor

Pardubický kraj - Blíží se čas vánočních svátků a oslav příchodu nového roku. Toto období by mělo být...

27.11.2023 11:39 119 zhlédnutí
Zprávy
Ve Svitavách výpovědi lékařů ohrozily provoz porodnice
Ve Svitavách výpovědi lékařů ohrozily provoz porodnice

Svitavy - Ještě minulý týden to vypadalo, že svitavská porodnice bude muset ukončit příjem rodiček kvůli...

24.11.2023 17:18 231 zhlédnutí
Zprávy
Zima se hlásí o slovo, dávejte na silnicích pozor, údržbáři jsou již v pohotovosti
Zima se hlásí o slovo, dávejte na silnicích pozor, údržbáři jsou již v pohotovosti

Pardubický kraj - Zima hlásí svůj návrat. Podle výstrah ČHMÚ se bude i v Pardubickém kraji v noci na...

24.11.2023 16:52 182 zhlédnutí
Tipy na výlet
Od dnešního dne můžete navštívit na Pardubickém zámku unikátní interaktivní výstavu Zahraj si Pardubice
Od dnešního dne můžete navštívit na Pardubickém zámku unikátní interaktivní výstavu Zahraj si Pardubice

Pardubice - Vydejte se na dobrodružnou cestu časem pro malé objevitele, na výstavu Zahraj si...

24.11.2023 16:34 186 zhlédnutí
Zprávy
Čtyři Nemocnice Pardubického kraje z pěti čeká omezení provozu
Čtyři Nemocnice Pardubického kraje z pěti čeká omezení provozu

Pardubický kraj - V souvislosti s očekávaným prosincovým protestem, který je mimo jiné spojován s...

24.11.2023 16:25 326 zhlédnutí
Zprávy
Odpolední nehoda v Mikulovicích si vyžádala pět zraněných, pro jednoho letěl vrtulník
Odpolední nehoda v Mikulovicích si vyžádala pět zraněných, pro jednoho letěl vrtulník

Pardubicko - Čtyři posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Letecké záchranné...

24.11.2023 11:00 125 zhlédnutí
Zprávy
KOMENTÁŘ EKONOMA: Ceny pohonných hmot stále padají dolů. Zareagují tak i čeští čerpadláři, nebo si navýší marže?
KOMENTÁŘ EKONOMA: Ceny pohonných hmot stále padají dolů. Zareagují tak i čeští čerpadláři, nebo si navýší marže?

ČR – Ceny pohonných hmot klesají, a budou i dále – kartel OPEC se není s to dohodnout na škrtech v...

24.11.2023 10:51 177 zhlédnutí
Zprávy
Tři z obviněných v kauze manipulace s veřejnými zakázkami města jsou ve vazbě
Tři z obviněných v kauze manipulace s veřejnými zakázkami města jsou ve vazbě

Pardubice - Během včerejšího odpoledne postupně soud poslal do vazby bývalého primátora Martina...

24.11.2023 10:20 157 zhlédnutí
Zprávy
Silný vítr, déšť i brzká tma komplikují dopravní situaci - na vozovku padaly stromy a počet nehod roste
Silný vítr, déšť i brzká tma komplikují dopravní situaci - na vozovku padaly stromy a počet nehod roste

Pardubický kraj - V noci z 23. na 24. listopadu vyjížděly hasičské jednotky v celém kraji k pádům...

24.11.2023 09:50 141 zhlédnutí
Zprávy
Polovina škol zřizovaná krajem se v pondělí připojí ke stávce a neotevře
Polovina škol zřizovaná krajem se v pondělí připojí ke stávce a neotevře

Pardubický kraj - Avizované stávky v oblasti školství se zúčastní polovina krajem zřizovaných...

23.11.2023 14:46 207 zhlédnutí
Co se chystá
Máme pro vás tip, co s dlouhými zimními večery. Přijďte se o víkendu inspirovat na Pardubický festival deskových her
Máme pro vás tip, co s dlouhými zimními večery. Přijďte se o víkendu inspirovat na Pardubický festival deskových her

Pardubice - Už druhý ročník festivalu deskových her proběhne o tomto víkendu v pardubickém Domově her....

23.11.2023 14:38 188 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: I takto se chováme ke svému okolí ve městě
Obrazem: I takto se chováme ke svému okolí ve městě

Pardubice - Nepochopitelné chování, tak by se dal označit výjev u tenisových kurtů v centru města....

23.11.2023 14:17 958 zhlédnutí
Zprávy
Přípravě stavby D35 mezi Litomyšlí a Janovem už nic nestojí v cestě
Přípravě stavby D35 mezi Litomyšlí a Janovem už nic nestojí v cestě

Pardubický kraj - Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad...

23.11.2023 13:45 167 zhlédnutí
Zajímavosti
Co má společného Bedřich Smetana a pardubický hudební klub? Filmaři zde natáčí film k výročí jeho narození
Co má společného Bedřich Smetana a pardubický hudební klub? Filmaři zde natáčí film k výročí jeho narození

Pardubice - V sobotu 2. března příštího roku uplyne přesně 200 let od narození českého hudebního...

23.11.2023 12:33 262 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Podívejte se, jak vypadalo zadržení dealerů kokainu
VIDEO: Podívejte se, jak vypadalo zadržení dealerů kokainu

Chrudimsko – Tři muže z Chrudimska ve věku 25 až 30 let obvinili kriminalisté z trestného činu...

23.11.2023 12:16 137 zhlédnutí
Tipy na výlet
Nakoukněte pod pokličku Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové
Nakoukněte pod pokličku Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové

Orlickoústecko - Škola plná zážitků, zajímavé aktivity si pro zájemce, ale i pro zvídavou...

23.11.2023 10:00 203 zhlédnutí
Zprávy
Policie hledá muže na fotkách, poznáváte ho?
Policie hledá muže na fotkách, poznáváte ho?

Svitavsko - Policisté potřebují mluvit s mužem na snímcích. V souvislosti s majetkovou trestnou...

23.11.2023 09:50 398 zhlédnutí
Zprávy
Nehoda u Luže na Chrudimsku skončila tragicky
Nehoda u Luže na Chrudimsku skončila tragicky

Chrudimsko - Včera v odpoledních hodinách vyjížděly všechny složky IZS k nehodě osobního vozu,...

22.11.2023 13:02 110 zhlédnutí
Zprávy
Místo ústavů komunitní bydlení, pomohou evropské dotace
Místo ústavů komunitní bydlení, pomohou evropské dotace

Pardubický kraj - Projekty z oblasti takzvané deinstitucionalizace v oblasti sociálních věcí by...

22.11.2023 12:42 173 zhlédnutí
Zajímavosti
Peníze se padělaly už ve středověku, dokazuje to nález 290 mincí nedaleko zříceniny hradu Strádov poblíž Nasavrk
Peníze se padělaly už ve středověku, dokazuje to nález 290 mincí nedaleko zříceniny hradu Strádov poblíž Nasavrk

Chrudimsko - V řadě nálezů historických mincí či drahých kovů v Pardubickém kraji se před pár lety...

22.11.2023 12:25 326 zhlédnutí
Zprávy
Ode dneška nemusíte přes Svitavy, otevřena je nová okružní křižovatka, obchvat bude brzy následovat
Ode dneška nemusíte přes Svitavy, otevřena je nová okružní křižovatka, obchvat bude brzy následovat

Svitavsko - Od dnešního rána je průjezdná křižovatka silnic I/43 a I/35 u Svitav. Skončila tak i...

22.11.2023 12:02 115 zhlédnutí
Zprávy
Pozor před Vánoci na neodbytné pouliční prodejce
Pozor před Vánoci na neodbytné pouliční prodejce

Pardubice - Jejich revírem je nejčastěji parkoviště o obchoďáků, jejich tempo je rychlé a...

22.11.2023 11:49 239 zhlédnutí
Zprávy
Pardubická radnice se otřásá v základech
Pardubická radnice se otřásá v základech

Pardubice - V úterý 21. listopadu obvinila Národní centrála proti organizovanému zločinu služby...

22.11.2023 10:57 182 zhlédnutí
Zprávy
Nemáte doma v lednici tento strouhaný eidam z Lidlu? Potravinářská inspekce v něm našla plísně
Nemáte doma v lednici tento strouhaný eidam z Lidlu? Potravinářská inspekce v něm našla plísně

Pardubice - Podle webu potravinynapranyri.cz u části z kontrolovaných balení se na povrchu sýru...

21.11.2023 18:44 190 zhlédnutí
Zprávy
U Třebosic sjel kamion do příkopu, během nehody došlo k poškození nádrže a kontaminaci zeminy v blízkosti pole
U Třebosic sjel kamion do příkopu, během nehody došlo k poškození nádrže a kontaminaci zeminy v blízkosti pole

Pardubicko - Dnes po čtvrté hodině odpoledne vyjela jednotka hasičů z Pardubic k dopravní nehodě...

21.11.2023 15:00 212 zhlédnutí
Zprávy
Podívejte se, jak pokračují práce na SV obchvatu Pardubic
Podívejte se, jak pokračují práce na SV obchvatu Pardubic

Pardubice - Stavba severovýchodního obchvatu města je v plném proudu. Na hlavní trase nyní...

21.11.2023 14:46 113 zhlédnutí
Tipy na výlet
Co čeká hrad Rychmburk v další sezoně?
Co čeká hrad Rychmburk v další sezoně?

Chrudimsko - Jediná přístupová cesta pro auta na hrad Rychmburk vede přes most nad hradním...

21.11.2023 14:38 129 zhlédnutí
Co se chystá
Vánoce se blíží, můžete je okusit už zítra na jarmarku, který si pro vás připravili senioři z domova na Dubině
Vánoce se blíží, můžete je okusit už zítra na jarmarku, který si pro vás připravili senioři z domova na Dubině

Pardubice - Už zítra se můžete těšit na první ochutnávku vůně letošních Vánoc. Domov pro seniory na...

21.11.2023 11:18 173 zhlédnutí
Zprávy
Z Chvaletic po vodě až do Pardubic - Ředitelství vodních cest usiluje o splavnění Labe
Z Chvaletic po vodě až do Pardubic - Ředitelství vodních cest usiluje o splavnění Labe

Pardubicko - Ředitelství vodních cest (ŘVC) předložilo krajskému úřadu v Pardubicích k posouzení komplexní...

21.11.2023 10:44 357 zhlédnutí
Zprávy
Od dnešního dne z Paláce Pardubice vyjedete také ve směru na Závodu míru, část zábran oficiálně zmizela
Od dnešního dne z Paláce Pardubice vyjedete také ve směru na Závodu míru, část zábran oficiálně zmizela

Pardubice - Po dvou týdnech, kdy parkoviště pod nákupním centrem doslova praskalo ve švech při...

21.11.2023 10:23 235 zhlédnutí
Zprávy
Zemřel Jiří Janda, veřejnost si jeho památku připomene na začátku dostihové sezóny 2024
Zemřel Jiří Janda, veřejnost si jeho památku připomene na začátku dostihové sezóny 2024

Pardubice - Na stránkách Dostihového spolku se objevila smutná zpráva o skonu Jiřího Jandy. Odešel muž,...

21.11.2023 10:06 187 zhlédnutí
Zprávy
Od včerejšího večera do dnešního rána na silnicích jedna nehoda střídala další
Od včerejšího večera do dnešního rána na silnicích jedna nehoda střídala další

Pardubický kraj - Začalo to včera po deváté hodině večer první nehodou u Medlešic, ke které...

20.11.2023 15:57 136 zhlédnutí
Zprávy
Rodiče zvládli porod holčičky po telefonu
Rodiče zvládli porod holčičky po telefonu

Pardubický kraj - Včera 19. listopadu v podvečer přijal operátor Honza na tísňovou linku 155...

20.11.2023 12:09 233 zhlédnutí
Co se chystá
Letošní Vánoce budou v Chrudimi andělské, zapojit se mohou všichni obyvatelé města
Letošní Vánoce budou v Chrudimi andělské, zapojit se mohou všichni obyvatelé města

Chrudim - Na sociálních sítích města Chrudimi se objevila výzva pro všechny obyvatele, aby své...

20.11.2023 11:49 193 zhlédnutí
Zprávy
Oplocenou džungli v Pardubičkách vystřídá nový park na místě nejstaršího osídlení Pardubic
Oplocenou džungli v Pardubičkách vystřídá nový park na místě nejstaršího osídlení Pardubic

Pardubice - První setkání má za sebou pracovní skupina, která by ráda vytvořila v Pardubičkách...

20.11.2023 11:30 136 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Podívejte se, jak vypadají zatěžkávací testy mostů
Obrazem: Podívejte se, jak vypadají zatěžkávací testy mostů

Svitavy - V minulém týdnu proběhly na obchvatu Svitav na dvou mostech zatěžovací zkoušky. Zkušební zatížení...

20.11.2023 10:42 169 zhlédnutí
Zprávy
Seznamte se Zachráněnkami. Panenky mohou dělat radost, i když vaši holčičku už nebaví
Seznamte se Zachráněnkami. Panenky mohou dělat radost, i když vaši holčičku už nebaví

ČR - Mladá maminka Eva Hubová měla skvělý nápad. Bylo jí líto starých panenek, které by někdo...

20.11.2023 10:09 114 zhlédnutí
Zajímavosti
Než vyrazí do provozu, vyzkouší si jízdu Poprvé pod majákem
Než vyrazí do provozu, vyzkouší si jízdu Poprvé pod majákem

Pardubice - Teorie je jedna část, praxe pak ta druhá. Studenti Fakulty zdravotnických studií...

16.11.2023 14:52 186 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Povídejte se na cestu vánočního stromu na Pernštýnské náměstí
Obrazem: Povídejte se na cestu vánočního stromu na Pernštýnské náměstí

Pardubicko - Vánoční strom dnes vyrazil na svou cestu na Pernštýnské náměstí. V dopoledních...

16.11.2023 14:25 130 zhlédnutí
Zprávy
Zítřejší svátek nám prodlouží víkend. Víte, co si připomínáme a můžeme zítra vyrazit na nákupy?
Zítřejší svátek nám prodlouží víkend. Víte, co si připomínáme a můžeme zítra vyrazit na nákupy?

ČR - Letošní 17. listopad, který vychází na pátek, si připomínáme již 34. výročí sametové...

16.11.2023 14:13 138 zhlédnutí
Zprávy
Seznamte se s Radou mladších složené ze žáků středních škol, možná vás svými názory překvapí
Seznamte se s Radou mladších složené ze žáků středních škol, možná vás svými názory překvapí

Pardubice - V úterý 14. listopadu se v Sále Jana Kašpara Krajského úřadu Pardubice sešli...

16.11.2023 10:07 142 zhlédnutí
Zprávy
Prodloužený víkend klepe na dveře, vyrazte vlakem na výlet. Pozor, zítra budou jezdit podle víkendového řádu
Prodloužený víkend klepe na dveře, vyrazte vlakem na výlet. Pozor, zítra budou jezdit podle víkendového řádu

ČR - Blíží se prodloužený víkend. Přestože nás čeká podzimní počasí, využije určitě řada lidí více...

16.11.2023 09:56 166 zhlédnutí
Zprávy
Za měsíc bude hotovo, stavba centrálního příjmu v Pardubické nemocnici po dvou a půl letech bude u konce
Za měsíc bude hotovo, stavba centrálního příjmu v Pardubické nemocnici po dvou a půl letech bude u konce

Pardubice - Každý, kdo prochází Pardubickou nemocnicí, si může všimnout, že největší stavba v...

16.11.2023 09:50 142 zhlédnutí
Zprávy
KOMENTÁŘ EKONOMA: Změny v systému penzijního systému mají přimět obyvatele více si spořit
KOMENTÁŘ EKONOMA: Změny v systému penzijního systému mají přimět obyvatele více si spořit

Česká republika – Změny penzijního spoření, které ve středu 15. listopadu schválili poslanci, jsou...

16.11.2023 09:40 154 zhlédnutí
Zprávy
K nehodám na silnicích ve středu přibyla ještě jedna, při níž museli hasiči z auta dostat zaklíněnou osobu pomocí hydraulického zařízení
K nehodám na silnicích ve středu přibyla ještě jedna, při níž museli hasiči z auta dostat zaklíněnou osobu pomocí hydraulického zařízení

Chrudimsko - Do Lukavic směřovaly ve středu 15. listopadu krátce po čtvrt na šest základní složky...

15.11.2023 13:22 197 zhlédnutí
Zprávy
U fotbalového hřiště v Pardubičkách od teď pohodlně zaparkujete
U fotbalového hřiště v Pardubičkách od teď pohodlně zaparkujete

Pardubice - Díky spojení sil Fotbalového klubu SK Pardubičky, Pardubického kraje, Magistrátu...

15.11.2023 13:03 168 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Z vozidla vystoupil bosý opilý řidič, hodinu na to za volant usedl znovu
VIDEO: Z vozidla vystoupil bosý opilý řidič, hodinu na to za volant usedl znovu

Pardubice - Poprvé si kličkujícího vozidla všimli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v...

15.11.2023 12:50 195 zhlédnutí
Tipy na výlet
Ode dneška až do Vánoc můžete na Pernštýnském náměstí navštívit peklíčko s čertíky
Ode dneška až do Vánoc můžete na Pernštýnském náměstí navštívit peklíčko s čertíky

Pardubice - Zajímá Vás, jak vypadá pardubické nebe a peklíčko? Nenechte si ujít vánoční výstavu v...

15.11.2023 12:35 153 zhlédnutí
Zprávy
Nasedl do autobusu, usnul a probudil se v zaparkovaném zamčeném autobusu
Nasedl do autobusu, usnul a probudil se v zaparkovaném zamčeném autobusu

Pardubice - Utahaní z práce nasednete do autobusu. Teplo, tma, klid i monotónní zvuk vás ukolébá. Pak už...

15.11.2023 12:25 148 zhlédnutí
Zprávy
Tento pokus o přestávce žákovi nevyšel podle jeho představ
Tento pokus o přestávce žákovi nevyšel podle jeho představ

Pardubický kraj - Dětská zvídavost a fantazie jsou nekonečné. Tenhle pokus se ovšem žákovi jedné...

15.11.2023 11:58 182 zhlédnutí
Zprávy
Nové eskalátory na pardubickém nádraží mají za sebou první větší úraz
Nové eskalátory na pardubickém nádraží mají za sebou první větší úraz

Pardubice - Jak hodně bolestivá umí být přitažlivost zemská, zjistil na vlastní kůži muž (45),...

15.11.2023 11:08 153 zhlédnutí
Zprávy
Nemocnice Pardubického kraje vydaly aktuální doporučení pro návštěvníky
Nemocnice Pardubického kraje vydaly aktuální doporučení pro návštěvníky

Pardubický kraj - Z důvodu očekávaného zvýšeného výskytu respiračních infekcí a rizika případného přenosu...

15.11.2023 10:54 162 zhlédnutí
Zprávy
Ranní déšť a vítr potrápil hasiče v celém kraji
Ranní déšť a vítr potrápil hasiče v celém kraji

Pardubický kraj - Po celonočním dešti nad ránem přišel i silnější vítr. A hasiči se nezastavili.

14.11.2023 13:16 179 zhlédnutí
Zprávy
Copak to tu roste? Konečně dojde k lepšímu propojení trasy okolo Univerzity
Copak to tu roste? Konečně dojde k lepšímu propojení trasy okolo Univerzity

Pardubice - Už žádné kličkování mezi paneláky. Cyklisté se dočkají napojení cyklostezky u...

14.11.2023 12:57 138 zhlédnutí
Zprávy
Nezapomínejte, nulová tolerance alkoholu neplatí jen pro řidiče motorových vozidel
Nezapomínejte, nulová tolerance alkoholu neplatí jen pro řidiče motorových vozidel

Pardubice - O víkendu hlídka zastavila muže, který si to frčel po ulici Jana Palacha. Protože...

14.11.2023 12:41 272 zhlédnutí
Zprávy
Tip na Vánoce: Navštivte Rehračky. Místo, kde hračky získávají druhý dech
Tip na Vánoce: Navštivte Rehračky. Místo, kde hračky získávají druhý dech

ČR - Znáte to, otevřete dětský pokojíček a vyvalí se na vás hromada hraček, se kterými si už vaše...

14.11.2023 12:29 155 zhlédnutí
Zprávy
Na ulici se sesunul k zemi, rychlým zásahem záchranářů, je dnes zpátky na nohou
Na ulici se sesunul k zemi, rychlým zásahem záchranářů, je dnes zpátky na nohou

Pardubice - „Utekl jsem hrobníkovi z lopaty,“ svěřil se 75letý Ilja Driženko, který se v polovině září...

14.11.2023 11:59 149 zhlédnutí
Zprávy
Lovecká sezóna je v plném proudu, policisté kontrolují myslivce
Lovecká sezóna je v plném proudu, policisté kontrolují myslivce

Pardubicko - Policisté z Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie...

14.11.2023 09:47 156 zhlédnutí
Zprávy
Opilý muž nebyl schopný pohybu, jeho syn nevěděl, co s ním
Opilý muž nebyl schopný pohybu, jeho syn nevěděl, co s ním

Pardubice - Jsou zkrátka situace, u kterých by děti být neměly. Jednoznačně mezi ně patří i ta,...

14.11.2023 09:37 143 zhlédnutí
Zprávy
Požár balkonu měli hasiči během pár minut pod kontrolou, i přesto na místo vyjela záchranka
Požár balkonu měli hasiči během pár minut pod kontrolou, i přesto na místo vyjela záchranka

Pardubice - K požáru výškové budovy vyjížděla v pondělí 13. listopadu krátce po půl desáté večer do...

13.11.2023 15:05 141 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Pořádně horká cvičení zažívají hasiči na speciálním trenažéru ve Vysokém Mýtě
Obrazem: Pořádně horká cvičení zažívají hasiči na speciálním trenažéru ve Vysokém Mýtě

Pardubický kraj - Třináct let slouží hasičům speciální výukový trenažér Flashover. Ten dokáže...

13.11.2023 14:53 185 zhlédnutí
Zprávy
Vánoční strom přijede do Pardubic ve čtvrtek a stále nemá své jméno
Vánoční strom přijede do Pardubic ve čtvrtek a stále nemá své jméno

Pardubice - Na Pernštýnské náměstí tento týden dorazí vánoční strom. Historické centrum se brzy...

13.11.2023 11:41 149 zhlédnutí
Zprávy
Pardubáci pozor, období plesů se blíží, už máte stylového motýlka?
Pardubáci pozor, období plesů se blíží, už máte stylového motýlka?

Pardubice - S příchodem zimy přichází čas plesů, bálů a večírků. Dámy si vybírají plesové šaty a...

13.11.2023 10:51 149 zhlédnutí
Co se chystá
Ve středu Univerzita Pardubice ožije - připomene listopadové události v roce 1989
Ve středu Univerzita Pardubice ožije - připomene listopadové události v roce 1989

Pardubice - Tradičním Zvoněním u auly si studenti, zaměstnanci a veřejnost připomenou ve středu...

13.11.2023 10:28 129 zhlédnutí
Zprávy
Nové stromky nahradily ty, které musely uvolnit místo stavbě
Nové stromky nahradily ty, které musely uvolnit místo stavbě

Pardubice - Že to jde i jinak ukázali na Městském obvodě v Pardubicích IV. Při stavbě urgentního příjmu v...

13.11.2023 10:06 185 zhlédnutí
Zprávy
Nezapomeňte, že od dnešního dne je uzavřen most v Doubravicích, od Hradce Králové zde nenajedete ani směrem na Globus
Nezapomeňte, že od dnešního dne je uzavřen most v Doubravicích, od Hradce Králové zde nenajedete ani směrem na Globus

Pardubice - Připomínáme řidičům, že od 13. do 30. listopadu platí úplná uzavírka mostu v...

13.11.2023 09:52 228 zhlédnutí
Zprávy
V Polabinách myslí na venkovní aktivity obyvatel
V Polabinách myslí na venkovní aktivity obyvatel

Pardubice - Nové dětské hřiště i workoutové hřiště roste před očima obyvatel Polabin. Na dětském hřišti...

13.11.2023 09:33 195 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Čirý nerozum - řidička se rozhodla po dálnici pokračovat v protisměru
VIDEO: Čirý nerozum - řidička se rozhodla po dálnici pokračovat v protisměru

Pardubicko - O velkém štěstí může mluvit jednaosmdesátiletá řidička vozidla VW Golf, která jela v...

10.11.2023 12:57 224 zhlédnutí
Zprávy
Hledá se řidička nabouraného modrého vozidla na S.K. Neumanna v Pardubicích
Hledá se řidička nabouraného modrého vozidla na S.K. Neumanna v Pardubicích

Pardubice - Policie žádá veřejnost o pomoc. Pardubičtí dopravní policisté se od 25. října 2023...

10.11.2023 12:35 149 zhlédnutí
Zprávy
Kultura v našem kraji opět vzkvétá, seznamte se s letošními úspěchy
Kultura v našem kraji opět vzkvétá, seznamte se s letošními úspěchy

Pardubický kraj - Uplynulý rok byl pro Pardubický kraj v kultuře velmi významný. Dokončili se dva...

10.11.2023 12:19 156 zhlédnutí
Zprávy
S podzimní údržbou vzrůstá počet pádů z výšky, tento týden záchranáři vyjížděli rovnou ke dvěma osobám
S podzimní údržbou vzrůstá počet pádů z výšky, tento týden záchranáři vyjížděli rovnou ke dvěma osobám

Pardubický kraj - Před nadcházející zimou přichází na řadu poslední údržba a opravy objektů nebo...

10.11.2023 12:09 144 zhlédnutí
Zprávy
Pardubické školy čeká výměna světel, město si od toho slibuje výraznou úsporu
Pardubické školy čeká výměna světel, město si od toho slibuje výraznou úsporu

Pardubice - Vedení města Pardubic spustilo pilotní projekt Výměna světelných trubic na dvou...

10.11.2023 11:19 345 zhlédnutí
Zprávy
Pardubická divočina pomalu mění tvář, vykácené stromy v okolí Chrudimky jitří v lidech emoce
Pardubická divočina pomalu mění tvář, vykácené stromy v okolí Chrudimky jitří v lidech emoce

Pardubice - Pokud se vydáte v současné době na procházku po břehu Chrudimky od Červeňáku směrem do...

10.11.2023 10:34 157 zhlédnutí
Zprávy
Silnice opilého mladíka přitahovala jako magnet
Silnice opilého mladíka přitahovala jako magnet

Pardubice - To, že alkohol zastírá jasnou mysl si vyzkoušel i mladík, který byl přitahován skoro...

09.11.2023 15:03 432 zhlédnutí
Zprávy
V restauraci U Zvoničky v Dolní Rovni se dnes zřejmě nenajíte
V restauraci U Zvoničky v Dolní Rovni se dnes zřejmě nenajíte

Pardubicko - Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela ve středu 8. listopadu sklad a...

09.11.2023 12:39 182 zhlédnutí
Co se chystá
Dnes o půl páté vypukne v Pardubicích Cestovatelský festival
Dnes o půl páté vypukne v Pardubicích Cestovatelský festival

Pardubice - 7. ročník festivalu plného cestovatelských přednášek a povídání se dnes odpoledne...

09.11.2023 12:25 155 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Zachraňovat kohokoli uvízlého ve studni není lehký úkol
Obrazem: Zachraňovat kohokoli uvízlého ve studni není lehký úkol

Svitavsko - Kočka ve studni, pes spadl do hluboké studně, zavalený muž ve studni, i takové případy se...

09.11.2023 12:11 187 zhlédnutí
Zprávy
Nemocnice Pardubického kraje nabízí studentům stipendijní program
Nemocnice Pardubického kraje nabízí studentům stipendijní program

Pardubický kraj - Stipendijní program Nemocnice Pardubického kraje funguje od roku 2017. V minulém...

09.11.2023 11:58 194 zhlédnutí
Zprávy
Na gymnáziích v Litomyšli a Přelouči se bude brzy stavět
Na gymnáziích v Litomyšli a Přelouči se bude brzy stavět

Pardubický kraj - Aby výuka mohla probíhat, je důležité udržovat v kondici nejen žáky, ale i...

09.11.2023 10:06 176 zhlédnutí
Zprávy
Vítr poškodil ukotvení komínu, na pomoc přijeli hasiči
Vítr poškodil ukotvení komínu, na pomoc přijeli hasiči

Pardubicko - I mírný větřík může způsobit škody. O tom ví majitel nemovitosti ve Starých Čívicích. Během...

09.11.2023 09:53 188 zhlédnutí
Zprávy
Když Pardubice a Hradec Králové spolupracují
Když Pardubice a Hradec Králové spolupracují

Pardubice - Když města Hradec Králové a Pardubice začala debatovat o možnosti společného postupu při...

09.11.2023 09:34 255 zhlédnutí
Zprávy
Z bytu v centru města se v pět ráno ozýval ženský zoufalý křik
Z bytu v centru města se v pět ráno ozýval ženský zoufalý křik

Pardubice - Obyvatele domu v centru města v úterý v pět ráno vzbudilo ženské naříkání. Jedna ze...

08.11.2023 15:06 183 zhlédnutí
Zprávy
Další zvířecí uprchlík se ubytoval u rodinného domu na zahradě
Další zvířecí uprchlík se ubytoval u rodinného domu na zahradě

Orlickoústecko - V přírodě je daněk plachý, ale v oborách vychází na pastvu i na otevřená...

08.11.2023 14:37 192 zhlédnutí
Zprávy
Takového návštěvníka v Automatických mlýnech nečekali
Takového návštěvníka v Automatických mlýnech nečekali

Pardubice - Je snad ještě někdo v Pardubicích, kdo nenavštívil Automatické mlýny? Pověst nově...

08.11.2023 13:43 280 zhlédnutí
Zprávy
Policie obvinila agresivního muže ze dvou loupežných přepadení v ulicích Vysokého Mýta. Na verdikt soudu čeká ve vazbě
Policie obvinila agresivního muže ze dvou loupežných přepadení v ulicích Vysokého Mýta. Na verdikt soudu čeká ve vazbě

Orlickoústecko - Orlickoústeckým kriminalistům se podařilo objasnit 2 loupeže, které se odehrály minulý...

08.11.2023 13:22 170 zhlédnutí
Zprávy
Evropské i národní dotace pomáhají zdravotnictví v našem kraji
Evropské i národní dotace pomáhají zdravotnictví v našem kraji

Pardubický kraj - Pardubický kraj patří dlouhodobě mezi regiony, kterým se daří čerpat evropské, ale i...

08.11.2023 13:09 162 zhlédnutí
Co se chystá
Tento most sice nestojí v Pardubicích, ale jeho historie je tak pestrá, že Dopravní fakulta Jana Pernera o něm připravila výstavu
Tento most sice nestojí v Pardubicích, ale jeho historie je tak pestrá, že Dopravní fakulta Jana Pernera o něm připravila výstavu

Pardubice - Dopravní fakulta Jana Pernera zve všechny zájemce o dopravu a její historii na...

08.11.2023 12:58 163 zhlédnutí
Zprávy
První pomoc je důležitou dovedností nejen záchranářů
První pomoc je důležitou dovedností nejen záchranářů

Chrudimsko - V pondělí v Trpišově proběhlo školení první pomoci pro příslušníky Policie ČR....

08.11.2023 11:37 142 zhlédnutí
Zprávy
Přes dva miliony korun si rozdělily mezi sebe neziskovky v našem kraji díky Burze filantropie
Přes dva miliony korun si rozdělily mezi sebe neziskovky v našem kraji díky Burze filantropie

Pardubický kraj - Burza filantropie propojuje neziskové organizace s podnikatelským, firemním a...

08.11.2023 10:38 200 zhlédnutí
Zprávy
Ranní nehoda, která uzavřela silnici v Klešicích, se neobešla bez zranění
Ranní nehoda, která uzavřela silnici v Klešicích, se neobešla bez zranění

Pardubice - Středeční ráno nezačalo nejlépe pro cestující svou vozidel nedaleko Pardubic. V...

07.11.2023 13:08 222 zhlédnutí
Zprávy
Z bytu se v noci ozývalo zoufalé volání. Sousedka raději přivolala pomoc
Z bytu se v noci ozývalo zoufalé volání. Sousedka raději přivolala pomoc

Pardubice - Nezvykle naléhavé volání mužského jména v jedenáct v noci zaslechla žena ze sousedního bytu....

07.11.2023 12:59 196 zhlédnutí
Zprávy
Křižovatka Na Drážce je od včerejšího večera průjezdná
Křižovatka Na Drážce je od včerejšího večera průjezdná

Pardubice - Po dvou měsících opět projedete křižovatkou Na Drážce ve všech směrech. Končí složité hledání...

07.11.2023 11:48 232 zhlédnutí
Zprávy
Rychlý zásah záchranářů pomohl ženě s akutním infarktem
Rychlý zásah záchranářů pomohl ženě s akutním infarktem

Pardubicko - Na začátku listopadu vyslalo operační středisko Zdravotnické záchranné služby...

07.11.2023 11:36 160 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubičkách se činí, během října po celém obvodu umisťovali nové odpadkové koše
V Pardubičkách se činí, během října po celém obvodu umisťovali nové odpadkové koše

Pardubice - Na městském obvodu IV přibylo několik nových odpadkových košů podle aktuální potřeby. Koše...

07.11.2023 11:17 165 zhlédnutí
Zprávy
Díky novým monitorům v Pardubické nemocnici mohou i ne zcela stabilním novorozenci být krátce po porodu na společném pokoji s maminkou
Díky novým monitorům v Pardubické nemocnici mohou i ne zcela stabilním novorozenci být krátce po porodu na společném pokoji s maminkou

Pardubice - Novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice získalo díky Nadačnímu fondu Kapka naděje dva...

07.11.2023 10:58 181 zhlédnutí
Zprávy
Pár se vydal na dovolenou, ale batoh s doklady zapomněli v Pardubicích na nástupišti
Pár se vydal na dovolenou, ale batoh s doklady zapomněli v Pardubicích na nástupišti

Pardubice - Není nic horšího, než při cestě na dovolenou zjistit, že nemáte cestovní doklady....

07.11.2023 10:32 274 zhlédnutí
Zprávy
Třináctka se v Pardubicích vrací na svou trasu
Třináctka se v Pardubicích vrací na svou trasu

Pardubice - Pozor dejte na změnu v jízdním řádu linky městské hromadné dopravy číslo 13. Ta se od...

06.11.2023 15:20 286 zhlédnutí
Zprávy
Hřebečským tunelem až do středy neprojedete
Hřebečským tunelem až do středy neprojedete

Svitavsko - Řidiči pozor, i když na konci října došlo k dokončení oprav vozovky mezi koclířovskou křižovatkou...

06.11.2023 12:20 268 zhlédnutí
Tipy na výlet
Poznáte, v kterém městě potkáte tohoto sympatického vodníka?
Poznáte, v kterém městě potkáte tohoto sympatického vodníka?

Pardubický kraj - Atmosféru města tvoří detaily, jako třeba tento malý vodníček sedící na zábradlí u...

06.11.2023 12:09 230 zhlédnutí
Zprávy
Řidiči pozor, na Dašické dnes a zítra kácí stromy
Řidiči pozor, na Dašické dnes a zítra kácí stromy

Pardubice - Právě probíhá kácení rizikových stromů podél ulice Dašická směrem na Černou za Bory....

06.11.2023 10:57 248 zhlédnutí
Zprávy
Logická olympiáda nejenže prověřuje znalosti dětí, ale motivuje je k dalšímu rozvoji
Logická olympiáda nejenže prověřuje znalosti dětí, ale motivuje je k dalšímu rozvoji

Pardubice - V pátek 3. listopadu se uskutečnilo v sále Jana Kašpara na Krajském úřadě Pardubického kraje...

06.11.2023 10:42 183 zhlédnutí
Zprávy
Jak se vyvarovat respiračním onemocněním, radí primář dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice
Jak se vyvarovat respiračním onemocněním, radí primář dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice

Pardubice - Jak předcházet respiračním onemocněním u dětí? Co dělat, když už kašel, horečka nebo...

06.11.2023 10:27 233 zhlédnutí
Zprávy
Období zimní údržby silnic je tu. Víte, na koho se můžete obrátit?
Období zimní údržby silnic je tu. Víte, na koho se můžete obrátit?

Pardubický kraj - I když zatím máme období podzimních plískanic, silničáři jsou připraveni na...

06.11.2023 10:10 202 zhlédnutí
Zprávy
Žák se před jízdou v autoškole potřeboval trošku povzbudit
Žák se před jízdou v autoškole potřeboval trošku povzbudit

Orlickoústecko - V minulých dnech policisté v České Třebové před desátou hodinou dopoledne...

03.11.2023 13:32 244 zhlédnutí
Zprávy
Uplakané odpoledne začalo nehodou za Pardubicemi
Uplakané odpoledne začalo nehodou za Pardubicemi

Pardubicko - Na tísňovou linku byla nahlášena dnes krátce po půl jedné dopravní nehoda dvou...

03.11.2023 13:03 226 zhlédnutí
Zprávy
Škola i školka v Pardubičkách se rozroste
Škola i školka v Pardubičkách se rozroste

Pardubice - Nová jídelna, více tříd, komfortnější zázemí pro žáky i pedagogy či upravený venkovní...

03.11.2023 12:47 224 zhlédnutí
Zprávy
Uhodnete, který městský úřad letos získal titul Nejpřívětivější úřad v Pardubickém kraji?
Uhodnete, který městský úřad letos získal titul Nejpřívětivější úřad v Pardubickém kraji?

Pardubický kraj - Přívětivý úřad je soutěží Ministerstva vnitra mapující stav přívětivosti a...

03.11.2023 12:08 283 zhlédnutí
Zprávy
Děti po celé republice sází krokusy jako vzpomínku na zemřelé vrstevníky během židovského holocaustu
Děti po celé republice sází krokusy jako vzpomínku na zemřelé vrstevníky během židovského holocaustu

Pardubice - Památník Zámeček Pardubice a Základní škola Pardubice, Staňkova se 2. listopadu...

03.11.2023 11:53 416 zhlédnutí
Zprávy
Pozor, do Paláce Pardubice vjedete od příštího týdne pouze přes kruhovou křižovatku na Závodu Míru
Pozor, do Paláce Pardubice vjedete od příštího týdne pouze přes kruhovou křižovatku na Závodu Míru

Pardubice - Každodenní zácpy před Palácem Pardubice si žádaly řešení. To přijde od příštího úterý....

03.11.2023 10:48 253 zhlédnutí
Zprávy
Zítra ráno se vydejte na procházku mimo Studánecký les, myslivci tu pořádají hon
Zítra ráno se vydejte na procházku mimo Studánecký les, myslivci tu pořádají hon

Pardubice - I když dnes je počasí, že by ani psa ven nevyhnal. Zítra už od rána má svítit sluníčko a váš...

03.11.2023 10:35 215 zhlédnutí
Zprávy
Nejvíc nehod statisticky vychází na čtvrtek, nejtragičtější nehody v našem kraji se letos staly v okolí Koclířova
Nejvíc nehod statisticky vychází na čtvrtek, nejtragičtější nehody v našem kraji se letos staly v okolí Koclířova

Pardubický kraj - Věděli jste, že nejvytíženějším dnem v týdnu z hlediska výjezdu hasičů v našem kraji...

02.11.2023 13:06 277 zhlédnutí
Zprávy
Srazilo ho auto, i přesto z místa nehody odešel, teď ho hledají policisté
Srazilo ho auto, i přesto z místa nehody odešel, teď ho hledají policisté

Svitavy - Svitavští dopravní policisté šetří dopravní nehodu, která se stala v neděli 29. října...

02.11.2023 12:56 251 zhlédnutí
Zprávy
Pánové, zkontrolujte se, Movember začíná
Pánové, zkontrolujte se, Movember začíná

ČR - Začněte se starat o sebe a své zdraví, vyzývá muže webová stránka prezentující globální...

02.11.2023 12:32 290 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Podívejte se na slavnostní ceremonii hasičů
Obrazem: Podívejte se na slavnostní ceremonii hasičů

Pardubice - Automatické mlýny patřily ve středu 1. listopadu 2023 dopoledne profesionálním...

02.11.2023 10:26 223 zhlédnutí
Zprávy
Krajská knihovna v Pardubicích se opět rozzáří
Krajská knihovna v Pardubicích se opět rozzáří

Pardubice - Se Zelenou branou v Pardubicích na Pernštýnském náměstí těsně sousedí historický dům,...

02.11.2023 10:05 256 zhlédnutí
Zprávy
Jak se žije lidem s autismem v našem kraji, během deseti let došlo k posunu
Jak se žije lidem s autismem v našem kraji, během deseti let došlo k posunu

Pardubický kraj - Život s autismem je velmi pestrý na nejrůznější obtíže, které se nejčastěji...

02.11.2023 09:42 188 zhlédnutí
Zprávy
Vláda s nespokojenými kraji jednat chce, k problematice přerozdělování financí zaujala neutrální stanovisko
Vláda s nespokojenými kraji jednat chce, k problematice přerozdělování financí zaujala neutrální stanovisko

ČR, Pardubický kraj - Pardubický kraj patří mezi regiony, které dlouhodobě upozorňují na...

02.11.2023 09:31 363 zhlédnutí
Zprávy
Z Prahy vlakem až do Chrudimi, navíc o dvacet minut rychleji - s vysokorychlostní tratí žádný problém
Z Prahy vlakem až do Chrudimi, navíc o dvacet minut rychleji - s vysokorychlostní tratí žádný problém

Pardubický kraj - Zástupci Správy železnic představili aktuální plány příprav vysokorychlostních tratí. Nevyhýbají...

01.11.2023 13:36 293 zhlédnutí
Zprávy
Dodávka v Čeperce skončila v plotu rodinného domu
Dodávka v Čeperce skončila v plotu rodinného domu

Pardubicko - Krátce před jednou hodinou odpoledne hasiči vyjeli k nehodě dodávky. Právě zasahují na...

01.11.2023 11:38 262 zhlédnutí
Co se chystá
Sedmnáctý ročník festivalu Hudba pomáhá je o něco osobnější než ty ostatní
Sedmnáctý ročník festivalu Hudba pomáhá je o něco osobnější než ty ostatní

Pardubický kraj - Šestnáct let pomáhají handicapovaným dětem z okolí, letošní ročník je však ještě o...

01.11.2023 11:21 194 zhlédnutí
Zprávy
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje získala nejvyšší ocenění v přednemocniční neodkladné péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje získala nejvyšší ocenění v přednemocniční neodkladné péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou

Pardubice - Cévní mozková příhoda neboli mrtvice, je třetí nejčastější příčinou úmrtí v České...

01.11.2023 11:05 296 zhlédnutí
Co se chystá
V Ústí nad Orlicí se nově otevře Centrum duševního zdraví
V Ústí nad Orlicí se nově otevře Centrum duševního zdraví

Orlickoústecko - Obyvatelé okresu Ústí nad Orlicí si oddechnou od neutěšené situace v oblasti...

01.11.2023 10:43 258 zhlédnutí
Zprávy
Víte, co značí květ červeného máku na klopě?
Víte, co značí květ červeného máku na klopě?

ČR, Pardubický kraj - Od středy 1. listopadu si můžete v kavárnách, obchodech, galeriích,...

01.11.2023 10:29 271 zhlédnutí
Zprávy
Hlodavci nejsou problémem jen vedení města, zapojit se do jejich likvidace musí všichni
Hlodavci nejsou problémem jen vedení města, zapojit se do jejich likvidace musí všichni

Pardubice - Město Pardubice si je vědomo problému s výskytem přemnožených hlodavců, kteří jsou...

01.11.2023 10:11 328 zhlédnutí
Zprávy
Od sousedů: Kolínské nádraží čeká modernizace
Od sousedů: Kolínské nádraží čeká modernizace

Kolín - Zatímco nad nádražím v Pardubicích už vede kompletní bezbariérový tubus, který zanedlouho propojí...

01.11.2023 09:40 237 zhlédnutí
Zprávy
Co dokáže zapomenuté jídlo na sporáku
Co dokáže zapomenuté jídlo na sporáku

Chrudim - Včera v odpoledních hodinách vyjížděli hasiči do Chrudimi k požáru uvnitř bytu. Ukázalo se, že...

31.10.2023 13:49 260 zhlédnutí
Zprávy
Díky všímavosti kolemjdoucích se dostala stařenka v pořádku domů a mladík do rukou záchranářů
Díky všímavosti kolemjdoucích se dostala stařenka v pořádku domů a mladík do rukou záchranářů

Pardubice - Během včerejšího dne strážníci Městské policie Pardubice pomohli hned dvěma lidem díky...

31.10.2023 13:26 233 zhlédnutí
Zprávy
Dušičky klepou na dveře. Dávejte pozor na nechtěné vznícení dušičkových věnců
Dušičky klepou na dveře. Dávejte pozor na nechtěné vznícení dušičkových věnců

Pardubice - Ohněm spálené okrasné túje, poničené náhrobky a dekorace na hrobech, to jsou následky...

31.10.2023 13:06 360 zhlédnutí
Zprávy
Policejní akce ADAM řádí i v našem kraji, na koho je zaměřena?
Policejní akce ADAM řádí i v našem kraji, na koho je zaměřena?

ČR, Pardubický kraj - Celorepubliková akce s názvem Alkohol, drogy a mládež, kterou policie nazývá ve...

31.10.2023 12:49 290 zhlédnutí
Zprávy
Cesta z hřebečského tunelu na Koclířov je od dnešního dne bez omezení
Cesta z hřebečského tunelu na Koclířov je od dnešního dne bez omezení

Svitavsko - 4. září byla zahájena první etapa stavby “I/35 Gajer-Hřebeč” a to ve 4 km dlouhém...

31.10.2023 12:38 245 zhlédnutí
Zprávy
Psí hrdina dále bude pokračovat ve svém poslání tam, kde bude třeba
Psí hrdina dále bude pokračovat ve svém poslání tam, kde bude třeba

Pardubický kraj - Psovod hasičů David Hynek z územního odboru Ústí nad Orlicí se v těchto dnech...

31.10.2023 12:21 242 zhlédnutí
Zprávy
Robotický systém uleví laboratoři Pardubické nemocnice
Robotický systém uleví laboratoři Pardubické nemocnice

Pardubice - Oddělení klinické biochemie a diagnostiky Pardubické nemocnice má nový automatický a...

31.10.2023 12:00 260 zhlédnutí
Zprávy
Starý kůň se nemohl postavit na nohy, pomohli mu hasiči
Starý kůň se nemohl postavit na nohy, pomohli mu hasiči

Pardubicko - V Barchově v noci na poslední říjnový den pomáhali hasiči při zvednutí koně v ohradě. Asi...

31.10.2023 09:49 286 zhlédnutí
Zprávy
Přes most Červeňák neprojde už ani myš, hrozí jeho zřícení
Přes most Červeňák neprojde už ani myš, hrozí jeho zřícení

Pardubice - V minulém týdnu se u vchodu na most Červeňák objevilo několik zákazových značek a...

30.10.2023 10:45 246 zhlédnutí
Zprávy
Už jste nominovali svého oblíbeného učitele, dnes máte poslední šanci
Už jste nominovali svého oblíbeného učitele, dnes máte poslední šanci

Pardubický kraj - Termín nominací na Učitele Pardubického kraje za rok 2023 se nezadržitelně blíží ke...

30.10.2023 10:31 269 zhlédnutí
Zprávy
Vášniví čtenáři pozor, vyrazte dnes do Paláce Pardubice na KnihoTrh
Vášniví čtenáři pozor, vyrazte dnes do Paláce Pardubice na KnihoTrh

Pardubice - Je tady podzim a KnihoTrh se vrací do Pardubic. Tentokrát ho naleznete na novém místě v OC...

30.10.2023 10:18 287 zhlédnutí
Zprávy
Nelekejte se, dnes a zítra probíhá vojenský výcvik u Starého Máteřova
Nelekejte se, dnes a zítra probíhá vojenský výcvik u Starého Máteřova

Pardubice - Správa letiště informovala, že ve dnech 30. a 31. října v době od 8:00 do 18:00 bude v...

30.10.2023 10:08 639 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Podívejte se na policejní honičku, kluci na motorce měli důvod ujíždět, jeden z nich skončil v péči lékařů
VIDEO: Podívejte se na policejní honičku, kluci na motorce měli důvod ujíždět, jeden z nich skončil v péči lékařů

Svitavsko - Ve středu krátce před desátou hodinou večer si policisté z obvodního oddělení Polička v...

30.10.2023 09:31 260 zhlédnutí
Zprávy
Čestná občanka Pardubic převzala z rukou prezidenta Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy
Čestná občanka Pardubic převzala z rukou prezidenta Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy

Praha, Pardubice - Disidentka, chartistka a čestná občanka města Pardubic Jarmila Stibicová během...

30.10.2023 08:57 254 zhlédnutí
Zprávy
Po večírku si ustlal uprostřed silnice
Po večírku si ustlal uprostřed silnice

Chrudimsko - Noční směna strážníků skutečské městské policie reagovala v neděli krátce po půl...

30.10.2023 08:41 286 zhlédnutí
Zprávy
Tragický říjen - na silnicích v Pardubickém kraji zemřelo pět lidí
Tragický říjen - na silnicích v Pardubickém kraji zemřelo pět lidí

Pardubický kraj - Říjen byl na silnicích tragický. Jen hasiči Pardubického kraje likvidovali...

27.10.2023 13:22 294 zhlédnutí
Zajímavosti
Víte, kde se u nás těžilo kočičí zlato? Mohlo by tam dokonce vzniknout muzeum
Víte, kde se u nás těžilo kočičí zlato? Mohlo by tam dokonce vzniknout muzeum

Chrudimsko - Významné pyritové doly v Lukavici u Chrudimi by mohla připomenout nová expozice. O...

27.10.2023 13:10 215 zhlédnutí
Zprávy
Státní svátek i inventura zasáhnou do provozní doby nemocničních lékáren v našem kraji
Státní svátek i inventura zasáhnou do provozní doby nemocničních lékáren v našem kraji

Pardubice - Během následujícího víkendu budou mít lékárny Nemocnice Pardubického kraje upravenou...

27.10.2023 12:34 351 zhlédnutí
Zprávy
Policisté pátrají po uprchlém vězni
Policisté pátrají po uprchlém vězni

Pardubice - Hledaný šestapadesátiletý muž odešel ze střeženého pracoviště na adrese Palackého třída v...

27.10.2023 12:23 229 zhlédnutí
Zprávy
Chodíte rádi do knihovny? Ty naše bodovaly v anketě Knihovny roku 2023
Chodíte rádi do knihovny? Ty naše bodovaly v anketě Knihovny roku 2023

Pardubický kraj - Na slavnostním vyhlášení Knihovny roku 2023 v Zrcadlové kapli pražského...

27.10.2023 12:12 337 zhlédnutí
Zprávy
Nový parkovací dům by mohl vyrůst u nádraží. Zatím vzbuzuje spíš rozpaky
Nový parkovací dům by mohl vyrůst u nádraží. Zatím vzbuzuje spíš rozpaky

Pardubice - Zastupitelé města na svém pondělním jednání rozhodli o podpoře výstavby soukromého...

27.10.2023 10:14 278 zhlédnutí
Zprávy
Ranní nehoda v Černé za Bory se neobešla bez zranění
Ranní nehoda v Černé za Bory se neobešla bez zranění

Pardubicko - Dnešní deštivé ráno se neobešlo bez nehod. Před sedmou ranní bourala dvě osobní...

26.10.2023 14:59 271 zhlédnutí
Zprávy
Od neděle dochází ke změně jízdního řádu na autobusové lince 90
Od neděle dochází ke změně jízdního řádu na autobusové lince 90

Pardubice - Od neděle 29. října dochází ke změně jízdního řádu linky 90. Linka bude s ohledem na...

26.10.2023 14:45 271 zhlédnutí
Zprávy
Duševních chorob zvláště u mladých lidí přibývá
Duševních chorob zvláště u mladých lidí přibývá

Pardubický kraj - Na 80 odborníků se sjelo na mezioborovou konferenci s názvem Cesta do hlubin...

26.10.2023 14:23 345 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Jak se staví nejdelší most na úseku D35 Janov – Opatovec
Obrazem: Jak se staví nejdelší most na úseku D35 Janov – Opatovec

Svitavsko - Na dálničním úseku D35 Janov – Opatovec pokračují práce na pilotovém založení estakády (typ...

26.10.2023 14:04 375 zhlédnutí
Tipy na výlet
Kvůli výlovu rybníků nemusíte jezdit daleko. Stačí vyrazit na výlet tuto sobotu do Lázní Bohdaneč
Kvůli výlovu rybníků nemusíte jezdit daleko. Stačí vyrazit na výlet tuto sobotu do Lázní Bohdaneč

Pardubicko - Chcete vidět, jak vypadá tradiční výlov Bohdanečského rybníka? Ten se koná v sobotu 28....

26.10.2023 13:52 243 zhlédnutí
Zajímavosti
Plicní embolie dokáže ohrozit na životě, více než tři čtvrtiny pacientů ale lékaři zachrání
Plicní embolie dokáže ohrozit na životě, více než tři čtvrtiny pacientů ale lékaři zachrání

Pardubice - Plicní embolie patří k častým a závažným kardiovaskulárním onemocněním. Řadí se mezi...

26.10.2023 10:21 268 zhlédnutí
Tipy na výlet
TIP NA DNEŠNÍ AKTIVITU: Vezměte děti do krytu
TIP NA DNEŠNÍ AKTIVITU: Vezměte děti do krytu

Pardubice - Zkazilo vám počasí plány na prázdninový den? Nevadí. Víte, že v Pardubicích je nově...

26.10.2023 10:01 277 zhlédnutí
Zprávy
Osamělá hrušeň stojící uprostřed polí vyhrála anketu Strom roku 2023
Osamělá hrušeň stojící uprostřed polí vyhrála anketu Strom roku 2023

Chrudimsko - Stromem roku 2023 se stala Hruška v širém poli z Mrákotína u Skutče v Železných...

25.10.2023 13:03 263 zhlédnutí
Zprávy
Víme, kdy se na vozovku vrátí obousměrný provoz mezi Koclířovem a Hřebečským tunelem
Víme, kdy se na vozovku vrátí obousměrný provoz mezi Koclířovem a Hřebečským tunelem

Svitavsko - Práce na opravě silnice I/35 v úseku mezi koclířovskou křižovatkou a tunelem Hřebeč...

25.10.2023 12:56 259 zhlédnutí
Zprávy
Už máte přezuto? Zima se blíží, pneuservisy mají plné ruce práce
Už máte přezuto? Zima se blíží, pneuservisy mají plné ruce práce

ČR, Pardubice - Počasí se pomalu přehoupává do podzimu. Ráno už nás mohou překvapit přízemní...

25.10.2023 12:46 270 zhlédnutí
Zprávy
Skoro stovka dárců krve si odnesla ocenění za sto dvacet odběrů
Skoro stovka dárců krve si odnesla ocenění za sto dvacet odběrů

Pardubice - Bezpříspěvkoví dárci krve, kteří darují krev a krevní plasmu v našich nemocnicích...

25.10.2023 12:34 270 zhlédnutí
Zprávy
Před námi je dušičkový víkend, strážníci posílí hlídky v okolí hřbitovů
Před námi je dušičkový víkend, strážníci posílí hlídky v okolí hřbitovů

Pardubice - V dušičkovém týdnu opět strážníci posílí dohled v okolí hřbitovů. Protože Památka...

25.10.2023 12:19 300 zhlédnutí
Zprávy
Známe nejzdařilejší Stavby roku našeho kraje
Známe nejzdařilejší Stavby roku našeho kraje

Pardubický kraj - Většinou ve dvouletých intervalech Pardubický kraj vyhlašuje krajskou soutěž...

25.10.2023 11:15 263 zhlédnutí
Zprávy
Dobrá nálada a společné veselení panují při setkáních dětí s babičkami a dědečky v domově pro seniory
Dobrá nálada a společné veselení panují při setkáních dětí s babičkami a dědečky v domově pro seniory

Pardubice - Už je to taková tradice, že klienty z Domova pro seniory na Dubině pravidelně...

24.10.2023 13:07 234 zhlédnutí
Zprávy
Za tuto nehodu mohlo špatné počasí, hasiči tentokrát trénovali v areálu Parama
Za tuto nehodu mohlo špatné počasí, hasiči tentokrát trénovali v areálu Parama

Pardubice - Hasiči opět cvičili, tentokrát v podniku Paramo. Víme, co právě trénovali.

24.10.2023 12:44 306 zhlédnutí
Zprávy
Silnice mu byla malá, svou jízdu skončil na cyklostezce
Silnice mu byla malá, svou jízdu skončil na cyklostezce

Orlickoústecko - Když třiašedesátiletý řidič včera večer před půl šestou odpoledne projížděl...

24.10.2023 11:52 258 zhlédnutí
Zprávy
Tvrz Bouda se dočká financí z Evropské unie, použity budou na její rekonstrukci
Tvrz Bouda se dočká financí z Evropské unie, použity budou na její rekonstrukci

Orlickoústecko - Pardubický kraj obdržel velice pozitivní zprávu ze zasedání monitorovacího výboru...

24.10.2023 11:32 260 zhlédnutí
Zprávy
Z Poličky až do Izraele poputují pláty do balistických vest
Z Poličky až do Izraele poputují pláty do balistických vest

Svitavsko - Poličské strojírny se nedávno staly místem setkání ministryně obrany Jany Černochové s prvním...

24.10.2023 11:16 245 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubicích se letos s dostihovou sezónou nerozloučíte
V Pardubicích se letos s dostihovou sezónou nerozloučíte

Pardubice - Dostihový spolek v tomto týdnu na svém webu zveřejnil zprávu, že poslední letošní...

24.10.2023 10:59 232 zhlédnutí
Zprávy
Úterní ráno na silnicích bylo plné kolizí
Úterní ráno na silnicích bylo plné kolizí

Pardubický kraj - S příchodem podzimních potemnělých mlhavých rán přibývá i počet nehod na...

23.10.2023 14:34 278 zhlédnutí
Zprávy
Díky termokameře se podařilo v noci vypátrat hledaného mladíka
Díky termokameře se podařilo v noci vypátrat hledaného mladíka

Pardubice - Strážníci spolu s Policií ČR hledali v Pardubicích mladého muže, který si chtěl...

23.10.2023 14:25 257 zhlédnutí
Zprávy
Dva muži zůstali v hořící hale, zachraňovali je hasiči během svého cvičení
Dva muži zůstali v hořící hale, zachraňovali je hasiči během svého cvičení

Orlickoústecko - Dva pracovníci externí firmy prováděli servis na elektrických vysokozdvižných...

23.10.2023 11:26 276 zhlédnutí
Zprávy
Nechybí vám kolo? Tahle už zaparkovaná u nádraží nenajdete. Vyzvednout si je můžete do Vánoc na městském úřadu
Nechybí vám kolo? Tahle už zaparkovaná u nádraží nenajdete. Vyzvednout si je můžete do Vánoc na městském úřadu

Pardubice - Tato opuštěná kola v souladu s provozním řádem odstranili strážníci městské policie z...

23.10.2023 11:11 253 zhlédnutí
Zprávy
Během hádky partnerů lítaly kameny, jeden zasáhl autobus městské hromadné dopravy
Během hádky partnerů lítaly kameny, jeden zasáhl autobus městské hromadné dopravy

Pardubice - Partnerská hádka dvou bezdomovců se vymkla kontrole. Došlo i na házení kamenů....

23.10.2023 10:55 222 zhlédnutí
Co se chystá
Poradna pro rodinu nabízí každý měsíc zajímavé webináře zdarma. Zítra na téma dětského sebepoškozování
Poradna pro rodinu nabízí každý měsíc zajímavé webináře zdarma. Zítra na téma dětského sebepoškozování

Pardubice - Pardubický kraj spolu s Poradnou pro rodinu a Centrem celoživotního vzdělávání...

23.10.2023 10:42 234 zhlédnutí
Zprávy
Znalosti úředníků jsou důležité, bez průběžného vzdělávání se neobejdou
Znalosti úředníků jsou důležité, bez průběžného vzdělávání se neobejdou

Pardubický kraj - Experti Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v minulém týdnu zahájili kurzy...

23.10.2023 10:17 227 zhlédnutí
Co se chystá
Víte k čemu sloužily a slouží kryty civilní ochrany? V Pardubicích je nově otevřen přímo k vzdělávání veřejnosti
Víte k čemu sloužily a slouží kryty civilní ochrany? V Pardubicích je nově otevřen přímo k vzdělávání veřejnosti

Pardubice - V pondělí 16. října proběhlo otevření stálého úkrytu civilní ochrany, který se nachází na...

20.10.2023 13:56 316 zhlédnutí
Zprávy
Rovnou z baru sedl do auta, moc daleko nedojel
Rovnou z baru sedl do auta, moc daleko nedojel

Pardubice - Pod vlivem alkoholu řídil v Pardubicích 36letý muž. Za volant se vydal rovnou z baru....

20.10.2023 13:32 509 zhlédnutí
Zprávy
Kamion ve Veselí vyjel z vozovky na zahradu a poškodil vše, co se mu připletlo do cesty
Kamion ve Veselí vyjel z vozovky na zahradu a poškodil vše, co se mu připletlo do cesty

Pardubicko - Hasiči krátce po poledni vyjížděli likvidovat následky nehody kamionu v obci Veselí u...

20.10.2023 13:19 254 zhlédnutí
Zprávy
Pardubice - město sportu budou mít svou Sportovní naučnou stezku, autorkou je čtrnáctiletá slečna
Pardubice - město sportu budou mít svou Sportovní naučnou stezku, autorkou je čtrnáctiletá slečna

Pardubice - Barbora Samková, nyní žákyně deváté třídy, se v loňském roce zúčastnila soutěže Office...

20.10.2023 12:49 283 zhlédnutí
Zprávy
Pozor na omezení v dopravě a parkování ve Svítkově
Pozor na omezení v dopravě a parkování ve Svítkově

Pardubice - Společnost Vodovody a kanalizace Pardubice připravuje vložkování kanalizace v ulici...

20.10.2023 11:08 379 zhlédnutí
Zprávy
V Lozicích na Chrudimsku od dnešního rána pátrají po mladém muži
V Lozicích na Chrudimsku od dnešního rána pátrají po mladém muži

Chrudimsko - Od dnešního rána rodina pohřešuje mladého muže(pokud je odkaz neaktivní, muž byl...

20.10.2023 10:46 246 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem včerejší nehoda na Hradubické: Muže museli ze zcela zdemolované kabiny vystříhat hasiči, při vyprošťování vozidla káceli stromy
Obrazem včerejší nehoda na Hradubické: Muže museli ze zcela zdemolované kabiny vystříhat hasiči, při vyprošťování vozidla káceli stromy

Pardubice - Trpělivost museli mít ve čtvrtek 19. října v odpoledních hodinách řidiči na silnici v...

19.10.2023 15:50 659 zhlédnutí
Zprávy
Nehoda na Hradubické komplikuje provoz, na místě zasahoval i vrtulník
Nehoda na Hradubické komplikuje provoz, na místě zasahoval i vrtulník

Pardubice - Před půl jednou odpoledne došlo na silnici I/37 v úseku od nadjezdu u Globusu k...

19.10.2023 13:32 306 zhlédnutí
Zprávy
Na Višňovce se dnes dopoledne z okna bytu do ulice valil dým
Na Višňovce se dnes dopoledne z okna bytu do ulice valil dým

Pardubice - Hasiči ve čtvrtek 19. října v dopoledních hodinách likvidovali požár v jednom z bytů v...

19.10.2023 13:12 259 zhlédnutí
Zprávy
Okružní křižovatka v Hrochově Týnci je již průjezdná
Okružní křižovatka v Hrochově Týnci je již průjezdná

Chrudimsko - V Hrochově Týnci je na silnici I/17 po necelých dvou měsících stavebních prací...

19.10.2023 12:53 249 zhlédnutí
Zprávy
Jak vypadá přeshraniční spolupráce policistů při pronásledování zlodějů aut
Jak vypadá přeshraniční spolupráce policistů při pronásledování zlodějů aut

Pardubický kraj - Během včerejšího dne proběhlo v okolí Dolní Moravy cvičení pod názvem Štvanice 2023....

19.10.2023 12:39 227 zhlédnutí
Co se chystá
Že basketbal a vážná hudba nejdou k sobě, naopak. Hrají spolu a podporují ty, kteří to potřebují - pomoci můžete i vy
Že basketbal a vážná hudba nejdou k sobě, naopak. Hrají spolu a podporují ty, kteří to potřebují - pomoci můžete i vy

Pardubice - Hrajeme spolu za Pardubice je název společného projektu basketbalového klubu BK KVIS...

19.10.2023 12:25 293 zhlédnutí
Zprávy
Díky pozornému kolemjdoucímu muži krádež nevyšla, byla to ovšem náhoda
Díky pozornému kolemjdoucímu muži krádež nevyšla, byla to ovšem náhoda

Pardubice - Pod přístřešek pro jízdní kola u vlakového nádraží chodí někteří zloději, jak do...

19.10.2023 12:08 260 zhlédnutí
Zprávy
Kraje se bouří proti rozdělování financí od státu, systém je zastaralý a nespravedlivý
Kraje se bouří proti rozdělování financí od státu, systém je zastaralý a nespravedlivý

Pardubický kraj - Zástupci šesti krajů předali dnes do podatelny poslanecké sněmovny návrh na...

19.10.2023 11:53 273 zhlédnutí
Zprávy
Třetí auto během tohoto týdne pohltily plameny
Třetí auto během tohoto týdne pohltily plameny

Chrudim - K požáru osobního automobilu značky BMW vyjížděly ve středu 18. října po třetí hodině...

18.10.2023 12:37 260 zhlédnutí
Co se chystá
Chanson Trio Coucou oslaví své kulatiny tento pátek v Exilu
Chanson Trio Coucou oslaví své kulatiny tento pátek v Exilu

Pardubice - Máte rádi francouzskou hudbu a živé vystoupení, kde interpreti jsou v kontaktu se svým...

18.10.2023 12:21 776 zhlédnutí
Zprávy
Prodejna Lidl u krematoria v Pardubicích je uzavřena, nastěhovaly se do ní myši
Prodejna Lidl u krematoria v Pardubicích je uzavřena, nastěhovaly se do ní myši

Pardubice - Zhruba před měsícem inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce uzavřeli...

18.10.2023 11:36 481 zhlédnutí
Zprávy
Zemřela Věra Hájková, vynikající veslařka reprezentující Pardubice
Zemřela Věra Hájková, vynikající veslařka reprezentující Pardubice

Pardubice - Statutární město Pardubice na svém facebookovém profilu uvedlo zprávu o úmrtí Věry...

18.10.2023 11:14 235 zhlédnutí
Zprávy
Elektrický vozík po cestě na nákupy vypověděl službu, ženu domů dovezli strážníci
Elektrický vozík po cestě na nákupy vypověděl službu, ženu domů dovezli strážníci

Pardubice - Na techniku není úplně spoleh. Své o tom ví i seniorka, která se vydala do města na...

18.10.2023 10:51 319 zhlédnutí
Zprávy
Obchvat Svitav by mohl být před Vánoci průjezdný
Obchvat Svitav by mohl být před Vánoci průjezdný

Svitavsko - Na stavbě I/43 Hradec nad Svitavou – Lačnov se na hlavní trase aktuálně dokončují...

18.10.2023 10:35 284 zhlédnutí
Zprávy
Neposedné vozidlo bez řidiče vjelo zpátky do vozovky
Neposedné vozidlo bez řidiče vjelo zpátky do vozovky

Pardubice - Strážníci Městské policie v Pardubicích nerozdávají za stěrače pouze pokutové bloky. O milém...

18.10.2023 10:09 324 zhlédnutí
Zprávy
Opravovaný úsek silnice mezi Litomyšlí a Strakovem už je průjezdný, dokonce o dva týdny dříve
Opravovaný úsek silnice mezi Litomyšlí a Strakovem už je průjezdný, dokonce o dva týdny dříve

Svitavsko - Necelých šest týdnů trvala silničářům rekonstrukce části komunikace III/035 30...

18.10.2023 09:42 353 zhlédnutí
Zprávy
Další vozidlo v tomto týdnu během jízdy shořelo
Další vozidlo v tomto týdnu během jízdy shořelo

Orlickoústecko - Majitel jel s vozem do zaměstnání, tam už ale nedojel. K požáru osobního vozu...

17.10.2023 13:27 463 zhlédnutí
Zprávy
Vážná nehoda uzavřela silnici I/37 mezi Slatiňany a Výsonínem
Vážná nehoda uzavřela silnici I/37 mezi Slatiňany a Výsonínem

Chrudimsko - Z důvodu vážné dopravní nehody je na Chrudimsku zcela uzavřena silnice I/37 mezi...

17.10.2023 12:08 250 zhlédnutí
Zprávy
Plyšák pomáhá, holčička poslala záchranářům poděkování
Plyšák pomáhá, holčička poslala záchranářům poděkování

Pardubický kraj - Práce zdravotnických záchranářů je pestrá a náročná. Proto je vždy potěší...

17.10.2023 11:52 247 zhlédnutí
Zprávy
A Odpadového Oskara letos získává…
A Odpadového Oskara letos získává…

ČR, Pardubický kraj - Česká republika v současnosti produkuje výrazně více zbytkových komunálních odpadů...

17.10.2023 11:38 294 zhlédnutí
Zprávy
Takový nákup za cenu pěti housek - to se vyplatí, nebo ne?
Takový nákup za cenu pěti housek - to se vyplatí, nebo ne?

Pardubice - Někdy krádež vysloveně visí ve vzduchu. Hlídka městských strážníků si v Pardubicích...

17.10.2023 11:08 258 zhlédnutí
Zprávy
Kraj láká do muzeí a galerií studenty na vstupné zdarma
Kraj láká do muzeí a galerií studenty na vstupné zdarma

Pardubický kraj - Poté, co odezněla první vlna covidu v roce 2020, zavedl Pardubický kraj volné...

17.10.2023 10:47 244 zhlédnutí
Zprávy
Tato kola u nádraží se svých majitelů nedočkala
Tato kola u nádraží se svých majitelů nedočkala

Pardubice - Flexa i pákové kleště včera řádily u stojanů s koly na pardubickém nádraží. V rukou je...

17.10.2023 10:35 440 zhlédnutí
Zprávy
Krajský úřad má nového ředitele
Krajský úřad má nového ředitele

Pardubice - Krajský úřad Pardubického kraje má nového ředitele. Po 23 letech ve funkci skončil na...

17.10.2023 10:06 376 zhlédnutí
Zprávy
Ohlédnutí za včerejším požárem vozidla v Lázních Bohdaneč, žena si zrovna vyzvedla auto v servisu
Ohlédnutí za včerejším požárem vozidla v Lázních Bohdaneč, žena si zrovna vyzvedla auto v servisu

Pardubicko - Plameny z pod kapoty vyšlehly ženě, když projížděla s vozem městem Lázně Bohdaneč v...

17.10.2023 09:53 1508 zhlédnutí
Zprávy
Podívejte se, jak bude vypadat nový most kapitána Bartoše, dočkáme se ho ale nejdříve za čtyři roky
Podívejte se, jak bude vypadat nový most kapitána Bartoše, dočkáme se ho ale nejdříve za čtyři roky

Pardubice - Zdá se vám, že opravy mostu kapitána Bartoše mezi Polabinami a hlavním nádražím se...

16.10.2023 14:17 274 zhlédnutí
Zprávy
Nedělní výlet nedopadl asi úplně podle mužových představ, letěl pro něj vrtulník
Nedělní výlet nedopadl asi úplně podle mužových představ, letěl pro něj vrtulník

Chrudimsko - Když se výlet ne úplně vydaří. V hodně strmém terénu zasahovali v neděli odpoledne...

16.10.2023 14:06 372 zhlédnutí
Zprávy
Pozor v Lázních Bohdaneč, kvůli hořícímů automobilu je zde uzavřena kruhová křižovatka
Pozor v Lázních Bohdaneč, kvůli hořícímů automobilu je zde uzavřena kruhová křižovatka

Pardubicko - Dnes ve 13:20 v Lazních Bohdanči, byl hlídce městské policie oznámen požár osobního vozidla...

16.10.2023 09:43 330 zhlédnutí
Zprávy
Ženu kaluž vody na zemi nechala klidnou a šla spát. Čekalo ji probuzení městskou policií
Ženu kaluž vody na zemi nechala klidnou a šla spát. Čekalo ji probuzení městskou policií

Pardubice - Půlnoc je magická. Někdo se v tento čas bojí strašidel, někoho dalšího přemůže démon...

16.10.2023 09:34 301 zhlédnutí
Zprávy
Staré stromy není třeba hned pokácet
Staré stromy není třeba hned pokácet

Pardubice - Že se stromy nemusí ve městě jen kácet, ale potřebují trochu péče, ví na čtvrtém...

16.10.2023 09:18 369 zhlédnutí
Zprávy
Další cena putuje do rukou firmy Lipidica Univerzity Pardubice
Další cena putuje do rukou firmy Lipidica Univerzity Pardubice

Pardubice - Společnost Lipidica získala letošní Cenu Neuron za mimořádné propojení vědy a byznysu....

16.10.2023 09:06 371 zhlédnutí
Zprávy
Když se město přizpůsobuje lidem
Když se město přizpůsobuje lidem

Pardubice - Jeden člověk něco vymyslí a další jeho myšlenku zdokonalí. I tak by se dalo dívat na...

16.10.2023 08:43 277 zhlédnutí
Zprávy
Starokladrubští koně v hlavní roli - vzniká o nich dokument
Starokladrubští koně v hlavní roli - vzniká o nich dokument

Pardubice - Filmový štáb z Holandska připravuje dokument o starokladrubských koních. Nemohou v něm...

16.10.2023 08:18 699 zhlédnutí
Zprávy
Vážná nehoda u Chrudimi uzavřela silnici
Vážná nehoda u Chrudimi uzavřela silnici

Chrudimsko - K tragické nehodě došlo ráno po čtvrté hodině u Podhůry Chrudimsku. Třiapadesátiletá řidička vozidla...

13.10.2023 14:36 272 zhlédnutí
Zprávy
Pohotovostní lékárna v Pardubické nemocnici v neděli zavře později
Pohotovostní lékárna v Pardubické nemocnici v neděli zavře později

Pardubice - Lékárenská pohotovost v Pardubické nemocnici bude v neděli 15. října k dispozici...

13.10.2023 14:17 362 zhlédnutí
Zprávy
Když hlava zapomene, je to buď a nebo. Tentokrát to dobře dopadlo
Když hlava zapomene, je to buď a nebo. Tentokrát to dobře dopadlo

Pardubice - Sáhněte si do paměti, komu se to ještě nestalo? Někam pospícháte, myšlenky už jsou...

13.10.2023 14:05 529 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Do Toulavé pípy v Pardubicích se zatoulali nezvaní hosté. Pivnice je od včerejška zavřená
Obrazem: Do Toulavé pípy v Pardubicích se zatoulali nezvaní hosté. Pivnice je od včerejška zavřená

Pardubice - Kvůli výskytu hlodavců je uzavřena pivnice U Toulavé pípy. Státní zemědělská a...

13.10.2023 13:36 259 zhlédnutí
Zprávy
Klobouky na hlavu - právě dnes je kloboukový den, který upozorňuje na potřebu dětské paliativní péče
Klobouky na hlavu - právě dnes je kloboukový den, který upozorňuje na potřebu dětské paliativní péče

Pardubice - Druhý říjnový pátek je Mezinárodním dnem dětské paliativní péče s názvem HatsOn (v...

13.10.2023 13:17 280 zhlédnutí
Zprávy
Bojíte se pátku třináctého? Pravděpodobně trpíte paraskavedekatriafobií
Bojíte se pátku třináctého? Pravděpodobně trpíte paraskavedekatriafobií

ČR - Pátek třináctého je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Chorobná obava z tohoto data se...

13.10.2023 11:01 226 zhlédnutí
Zprávy
Komunitní zahrada v Pardubicích opět ožívá, přijďte si sem dnes užít odpoledne
Komunitní zahrada v Pardubicích opět ožívá, přijďte si sem dnes užít odpoledne

Pardubice - Od zániku komunitní zahrady na Masarykově náměstí před dvěma lety se zdálo, že se pro...

12.10.2023 12:47 301 zhlédnutí
Zprávy
Vědec Michal Holčapek za svůj výzkum získal další prestižní ocenění
Vědec Michal Holčapek za svůj výzkum získal další prestižní ocenění

Pardubice - Chemik Michal Holčapek z Univerzity Pardubice získal letošní Cenu Rudolfa Lukeše....

12.10.2023 12:34 314 zhlédnutí
Zajímavosti
Historie této rodinné farmy sahá až do 16. století, i nejmladší generace bude v odkazu předků pokračovat
Historie této rodinné farmy sahá až do 16. století, i nejmladší generace bude v odkazu předků pokračovat

Svitavsko - V Trstěnici nedaleko Poličky se nachází farma rodiny Sotonových. Jejich historie sahá až...

12.10.2023 12:18 255 zhlédnutí
Tipy na výlet
Muzeum loutkářských kultur se v pátek promění na školu čar a kouzel plnou duchů
Muzeum loutkářských kultur se v pátek promění na školu čar a kouzel plnou duchů

Chrudim - Symbolicky v pátek 13. října se v Muzeu loutkářských kultur uskuteční další díl oblíbené...

12.10.2023 12:05 304 zhlédnutí
Zprávy
Žena se po vážné nehodě musela vše učit od začátku
Žena se po vážné nehodě musela vše učit od začátku

Pardubický kraj - Vloni 7. června v 6:30 ráno na silnici nedaleko Litomyšle došlo k velmi vážné...

12.10.2023 10:07 426 zhlédnutí
Zprávy
Urgentním příjmem to nekončí. Pardubickou nemocnici čekají rekonstrukce dalších oddělení
Urgentním příjmem to nekončí. Pardubickou nemocnici čekají rekonstrukce dalších oddělení

Pardubice - Vybudováním centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici investice kraje do...

12.10.2023 09:47 299 zhlédnutí
Zprávy
Strom se stal pro malého objevitele pastí, pomohli až hasiči
Strom se stal pro malého objevitele pastí, pomohli až hasiči

Chrudimsko - Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 11. října v odpoledních hodinách v Hrochově Týnci u...

11.10.2023 12:32 291 zhlédnutí
Zprávy
Pomoc podnikatelům nabízí podnikatelský inkubátor - nově i v České Třebové
Pomoc podnikatelům nabízí podnikatelský inkubátor - nově i v České Třebové

Česká Třebová - Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK rozšiřuje svou působnost do České...

11.10.2023 12:17 289 zhlédnutí
Zprávy
Yetiho ucho - To je soutěž, která prověřuje dovednosti operátorů linky 155
Yetiho ucho - To je soutěž, která prověřuje dovednosti operátorů linky 155

Pardubice - O víkendu proběhl první ročník jedinečné soutěže s názvem Yetiho ucho. Ta prověřuje...

11.10.2023 12:01 253 zhlédnutí
Zprávy
Zloději kol v Pardubicích jsou strážníkům dobře známí, díky tomu se daří předcházet krádežím
Zloději kol v Pardubicích jsou strážníkům dobře známí, díky tomu se daří předcházet krádežím

Pardubice - Další kradené kolo se vrátí k majiteli díky dobrému postřehu pardubických strážníků. Zloděj na...

11.10.2023 11:46 276 zhlédnutí
Zprávy
S rostoucím silničním provozem je potřeba přestěhovat výjezdové základny záchranářů do nových míst
S rostoucím silničním provozem je potřeba přestěhovat výjezdové základny záchranářů do nových míst

Pardubický kraj - V Litomyšli a Svitavách by mohly v následujících letech vyrůst nové výjezdové...

11.10.2023 11:28 275 zhlédnutí
Zprávy
Pardubický kraj láká filmaře na neobvyklé lokace
Pardubický kraj láká filmaře na neobvyklé lokace

Pardubický kraj - Náš region si v minulých letech oblíbily filmové štáby hlavně kvůli historickým památkám a...

11.10.2023 10:36 338 zhlédnutí
Zprávy
Pardubice nepotřebují superhrdiny, mají své strážníky
Pardubice nepotřebují superhrdiny, mají své strážníky

Pardubice - Úterní den přinesl některým obyvatelům Pardubic do života trochu dobrodružství....

11.10.2023 10:16 326 zhlédnutí
Zprávy
Modernizace železniční tratě z Pardubic do Hradce Králové je skoro hotová
Modernizace železniční tratě z Pardubic do Hradce Králové je skoro hotová

Pardubicko - Stavba mezi Pardubicemi-Rosicemi nad Labem a Stéblovou je v samotném závěru. Od 9....

10.10.2023 13:43 370 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Jak to vypadá, když do hasičárny zavítají děti
Obrazem: Jak to vypadá, když do hasičárny zavítají děti

Pardubický kraj - Hasičskou stanici v Moravské Třebové navštívili žáci Speciální základní,...

10.10.2023 13:33 431 zhlédnutí
Zprávy
V centru Pardubic dnes položili základní kámen k novému parkovacímu domu
V centru Pardubic dnes položili základní kámen k novému parkovacímu domu

Pardubice - Dnes dopoledne proběhlo slavnostní předání staveniště pro nový parkovací dům, který...

10.10.2023 13:16 486 zhlédnutí
Zprávy
Od sousedů: Patnáctiletá dívka odešla v noci z domu v Hradci Králové a od té doby je nezvěstná
Od sousedů: Patnáctiletá dívka odešla v noci z domu v Hradci Králové a od té doby je nezvěstná

AKTUALIZACE ze dne 10.10.2023, 19:20 hodin: Pohřešovaná dívka byla vypátrána a je v pořádku.

Hradec Králové...

10.10.2023 12:58 300 zhlédnutí
Zprávy
Ještě mu nebylo ani osmnáct a už si posilněný alkoholem dovoloval na strážníky
Ještě mu nebylo ani osmnáct a už si posilněný alkoholem dovoloval na strážníky

Pardubice - Dvakrát za víkend se pardubičtí strážníci setkali s dětmi pod vlivem alkoholu. V...

10.10.2023 10:51 506 zhlédnutí
Tipy na výlet
Navštivte legionářský vlak, od dnešního dne až do neděle ho zastihnete na nádraží v Heřmanově Městci
Navštivte legionářský vlak, od dnešního dne až do neděle ho zastihnete na nádraží v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec - Nádraží Heřmanův Městec je šestadvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho...

10.10.2023 10:38 246 zhlédnutí
Zajímavosti
Dnešek je Světovým dnem péče o duševní zdraví
Dnešek je Světovým dnem péče o duševní zdraví

Pardubice - Nejen o tělo, ale i o duši je potřeba pečovat. Na to každoročně upozorňuje 10. října Světový...

09.10.2023 15:32 278 zhlédnutí
Zprávy
Při vyprošťování zavalených osob ve výkopu musí hasiči pracovat rychle a bezpečně
Při vyprošťování zavalených osob ve výkopu musí hasiči pracovat rychle a bezpečně

Pardubicko - Při náročném výcviku hasiči trénovali stabilizaci výkopů. Tentokrát trénovali v...

09.10.2023 15:10 291 zhlédnutí
Zprávy
Jak se proměnil kojenecký ústav ve Veské u Sezemic - kdo teď může využít jeho služby?
Jak se proměnil kojenecký ústav ve Veské u Sezemic - kdo teď může využít jeho služby?

Pardubicko - V Pardubickém kraji už na rozdíl od mnoha dalších krajů v republice nenajdete...

09.10.2023 12:28 255 zhlédnutí
Zprávy
Víkend plný aktivit zaměstnal strážníky naplno, naštěstí řešili pouze úsměvné situace
Víkend plný aktivit zaměstnal strážníky naplno, naštěstí řešili pouze úsměvné situace

Pardubice - Pardubičtí městští strážníci mají za sebou nejnáročnější víkend v roce. Podzimní...

09.10.2023 12:09 384 zhlédnutí
Zprávy
Co všechno zvládnou inteligentní semafory v Pardubicích?
Co všechno zvládnou inteligentní semafory v Pardubicích?

Pardubice - Projekt inteligentního dopravního systému má za sebou další významný mezník. Součástí projektu...

09.10.2023 11:00 320 zhlédnutí
Zprávy
Zloděj se schoval doma u maminky, ani to mu nepomohlo
Zloděj se schoval doma u maminky, ani to mu nepomohlo

Pardubice - Krádež kola se dvaatřicetiletému muži v Pardubicích nevyvedla. Cestou na kradeném kole...

09.10.2023 10:43 408 zhlédnutí
Zprávy
Sobotní laserová show skončila fiaskem, lidé chtějí zpátky ohňostroj
Sobotní laserová show skončila fiaskem, lidé chtějí zpátky ohňostroj

Pardubice - Každoroční vyvrcholení městských slavností v Pardubicích ohňostrojem letos město...

06.10.2023 14:11 663 zhlédnutí
Zprávy
Chaos na mostě u Globusu pokračuje, tento víkend neprojedete jedním z nájezdů
Chaos na mostě u Globusu pokračuje, tento víkend neprojedete jedním z nájezdů

Pardubice - Během nadcházejícího víkendu 7. a 8.října bude uzavřena nájezdová větev u Globusu ze...

06.10.2023 14:01 302 zhlédnutí
Zajímavosti
Účastníky letošního ročníku Velké pardubické na slavnostní přehlídku v cílové rovině přivede miláček publika Evžen
Účastníky letošního ročníku Velké pardubické na slavnostní přehlídku v cílové rovině přivede miláček publika Evžen

Pardubice - Dostihová sezóna vyvrcholí již tuto neděli v Pardubicích při 133. Velké pardubické....

06.10.2023 13:44 321 zhlédnutí
Zprávy
Stanou se písníky v okolí Pardubic turisticky vyhledávanou destinací?
Stanou se písníky v okolí Pardubic turisticky vyhledávanou destinací?

Pardubicko - V okolí Pardubic se nachází hned několik písníků, které jsou veřejností v letních...

06.10.2023 13:29 366 zhlédnutí
Zprávy
K vážné nehodě u Opatovce letěl v pátek před polednem vrtulník
K vážné nehodě u Opatovce letěl v pátek před polednem vrtulník

Svitavsko - Dva osobní vozy se střetly v pátek 6. října před polednem na silnici I/43 u Opatovce na...

06.10.2023 13:19 324 zhlédnutí
Zprávy
Sanitku na cestě zastavila porucha, zrovna převážela pacienta
Sanitku na cestě zastavila porucha, zrovna převážela pacienta

Pardubický kraj - Záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje zažili ne zrovna...

06.10.2023 12:51 547 zhlédnutí
Zprávy
Cyklista srazil chodkyni a z místa nehody ujel, nepoznáváte ho?
Cyklista srazil chodkyni a z místa nehody ujel, nepoznáváte ho?

Pardubice - Od pátku 29. září se pardubičtí dopravní policisté zabývají dopravní nehodou, která se...

06.10.2023 12:34 1194 zhlédnutí
Zprávy
Přechod pro chodce Na Drážce čekají nová bezpečnostní opatření
Přechod pro chodce Na Drážce čekají nová bezpečnostní opatření

Pardubice - Pamatujete na poslední nehodu na přechodu pro chodce u autobusové zastávky Na Drážce? První...

06.10.2023 10:29 802 zhlédnutí
Zprávy
Nezapomeňte na víkendové uzavírky silnic v Pardubicích
Nezapomeňte na víkendové uzavírky silnic v Pardubicích

Pardubice - Od tohoto pátku probíhají oblíbené městské slavnosti. Kromě sportu, zábavy, kultury je...

05.10.2023 12:44 351 zhlédnutí
Zprávy
Řidička v nesnázích na frekventované křižovatce dlouho na pomoc nečekala
Řidička v nesnázích na frekventované křižovatce dlouho na pomoc nečekala

Pardubice - Noční můra řidičů ve městě se stala ženě na frekventované křižovatce u divadla v...

05.10.2023 12:34 262 zhlédnutí
Zprávy
Aby pomoc byla rychlejší, hasiči se školí v první pomoci
Aby pomoc byla rychlejší, hasiči se školí v první pomoci

Pardubice - V tomto týdnu bylo spuštěno první školení jednotek požární ochrany. Tyto jednotky...

05.10.2023 12:25 268 zhlédnutí
Zprávy
Pro strážníky v Pardubicích známá firma, tentokrát to muž přepískl natolik, že potřeboval pomoc záchranářů
Pro strážníky v Pardubicích známá firma, tentokrát to muž přepískl natolik, že potřeboval pomoc záchranářů

Pardubice - Některé výjezdy se neobejdou bez problémů a vyžadují spolupráci. Strážníci si...

05.10.2023 12:12 260 zhlédnutí
Zprávy
Tyto dnešní nehody se naštěstí obešly bez zranění, k neštěstí chybělo jen málo
Tyto dnešní nehody se naštěstí obešly bez zranění, k neštěstí chybělo jen málo

Pardubický kraj - Řídit vozidlo s vlekem není úplně jednoduchá záležitost. To si dnes vyzkoušel...

05.10.2023 12:00 229 zhlédnutí
Zprávy
Jak to bude s pokračováním výstavby dálnice D35 u Litomyšle? Ochránci přírody mají konstruktivní připomínky
Jak to bude s pokračováním výstavby dálnice D35 u Litomyšle? Ochránci přírody mají konstruktivní připomínky

Litomyšl - Ve středu 4. října se v pardubické centrále Ředitelství silnic a dálnic uskutečnilo...

05.10.2023 11:45 253 zhlédnutí
Zprávy
Do Studáneckého lesa vtrhl nevítaný host, rozrůstá se tu křídlatka
Do Studáneckého lesa vtrhl nevítaný host, rozrůstá se tu křídlatka

Pardubice - Při dnešní procházce Studáneckým lesem dávejte pozor na malé děti a vaše psí miláčky. Právě...

05.10.2023 09:18 476 zhlédnutí
Zprávy
Tragická nehoda uzavřela silnici na Mohelnici
Tragická nehoda uzavřela silnici na Mohelnici

Svitavsko - Dnes v noci před druhou hodinou ranní došlo u Moravské Třebové k tragické nehodě....

04.10.2023 11:23 323 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Jak pokračují práce na opravě křižovatky Na Drážce
Obrazem: Jak pokračují práce na opravě křižovatky Na Drážce

Pardubice - Průjezd Pardubicemi ve špičce je stále poměrně dobrodružství trvající několik desítek minut....

04.10.2023 11:09 262 zhlédnutí
Zprávy
Osobní rozvoj podporují už i na středních školách
Osobní rozvoj podporují už i na středních školách

Pardubice - Budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelky si na sklonku září vybíraly z velkého...

04.10.2023 10:56 306 zhlédnutí
Zprávy
Muž s téměř třemi promilemi neubrzdil svoje vozidlo a naboural do kufru auta před ním
Muž s téměř třemi promilemi neubrzdil svoje vozidlo a naboural do kufru auta před ním

Orlickoústecko - Tuto sobotu 30. září před osmou hodinou večer se orlickoústečtí dopravní...

04.10.2023 10:44 354 zhlédnutí
Zprávy
Díky aplikaci v mobilu můžete objevovat i zmizelé památky v Pardubicích a Litomyšli
Díky aplikaci v mobilu můžete objevovat i zmizelé památky v Pardubicích a Litomyšli

Pardubice - Tým expertů z Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice vyvinul...

04.10.2023 10:23 399 zhlédnutí
Zprávy
Muž oslavil své 88. narozeniny vycházkou se psem, letěl pro něj vrtulník
Muž oslavil své 88. narozeniny vycházkou se psem, letěl pro něj vrtulník

Chrudimsko - V pondělí po sedmé hodině večer na linku 158 telefonovala zoufalá paní, která od půl...

04.10.2023 10:07 332 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubickém Alzheimercentru hořelo
V Pardubickém Alzheimercentru hořelo

Pardubice - V úterý 3. října odpoledne byl nahlášen požár v Alzheimercentru v Pardubicích. Na...

04.10.2023 09:52 315 zhlédnutí
Zprávy
Kdo dnes odplave 100m v Aquacentru v Pardubicích, získá 60 minut pobytu zdarma navíc
Kdo dnes odplave 100m v Aquacentru v Pardubicích, získá 60 minut pobytu zdarma navíc

Pardubice - Každý, kdo přijde dnes 4. října a odplave 100 metrů libovolným způsobem podpoří město...

03.10.2023 11:30 276 zhlédnutí
Zprávy
Pojďte si dnes smlsnout na exotickém ovoci z Ugandy a Indonésie do Paláce Pardubice
Pojďte si dnes smlsnout na exotickém ovoci z Ugandy a Indonésie do Paláce Pardubice

Pardubice - Až do šesti hodin můžete dnes nakupovat exotické ovoce Paláci Pardubice. Vybírat...

03.10.2023 11:18 276 zhlédnutí
Co se chystá
Nevíte, kam s malými dětmi až se počasí promění v podzimní plískanice? Vezměte je do muzejního batolária
Nevíte, kam s malými dětmi až se počasí promění v podzimní plískanice? Vezměte je do muzejního batolária

Chrudim - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi si připravilo pro maminky malých dětí novinku....

03.10.2023 11:03 277 zhlédnutí
Zprávy
Litomyšlská nemocnice získala akreditaci na další tři roky
Litomyšlská nemocnice získala akreditaci na další tři roky

Litomyšl - Zdravotnickými i nezdravotnickým provozy Litomyšlské nemocnice procházeli ve dnech 14....

03.10.2023 10:49 269 zhlédnutí
Zprávy
Opravy pardubické elektrotechny se chýlí ke konci. Škola získává zpět svůj lesk
Opravy pardubické elektrotechny se chýlí ke konci. Škola získává zpět svůj lesk

Pardubice - Jednou z významných budov v centru Pardubic, která vznikla na základě návrhu...

03.10.2023 10:40 335 zhlédnutí
Zprávy
Zanedbaný čtyřletý chlapec se potuloval sám po městě
Zanedbaný čtyřletý chlapec se potuloval sám po městě

Pardubice - Oznámení o nalezení ztraceného dítěte přijala linka 156 Městské policie Pardubice v...

03.10.2023 10:32 291 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubicích právě probíhá deratizace kanalizační sítě
V Pardubicích právě probíhá deratizace kanalizační sítě

Pardubice - Společnost Vodovody a kanalizace Pardubice objednala provedení deratizace kanalizační sítě....

03.10.2023 10:15 458 zhlédnutí
Zprávy
Tajemství nefungujícího semaforu odhaleno, také vás nechtěl pustit přes rosický most?
Tajemství nefungujícího semaforu odhaleno, také vás nechtěl pustit přes rosický most?

Pardubice - Na lince městské policie se občas ozve dotaz na funkčnost semaforu u mostu v Rosicích....

03.10.2023 10:02 333 zhlédnutí
Zprávy
Lanškrounská galvanovna nehořela poprvé, požár si opět vyžádal velké škody
Lanškrounská galvanovna nehořela poprvé, požár si opět vyžádal velké škody

Lanškroun - V neděli 1. října krátce před jedenáctou hodinou v noci vyjížděly jednotky požární...

02.10.2023 10:41 341 zhlédnutí
Zprávy
Zrodila se hvězda, na prknech pardubického divadla vyrostla v muzikálovou divu
Zrodila se hvězda, na prknech pardubického divadla vyrostla v muzikálovou divu

Pardubice - O tomto víkendu proběhlo předávání cen Thálie. Pardubice zde měly jedno želízko v...

02.10.2023 10:28 339 zhlédnutí
Zprávy
Fotbalové derby se neobejde bez spolupráce strážníků a policistů
Fotbalové derby se neobejde bez spolupráce strážníků a policistů

Pardubice - Nedělní fotbalové derby Pardubic a Hradce znamenalo pro policisty i strážníky nasazení při...

02.10.2023 10:17 232 zhlédnutí
Zprávy
Provoz na dálnici D35 mezi Dašicemi a Ostrovem je dnes omezen, probíhá zde údržba
Provoz na dálnici D35 mezi Dašicemi a Ostrovem je dnes omezen, probíhá zde údržba

Pardubicko - Od dnešního rána pracují silničáři v úseku dálnice D35 mezi 158 a 148 kilometrem ve...

02.10.2023 10:05 326 zhlédnutí
Zprávy
Volno ze školy i teplá noc vylákala školáky do parku, bez alkoholu se noční sedánek neobešel
Volno ze školy i teplá noc vylákala školáky do parku, bez alkoholu se noční sedánek neobešel

Pardubice - Parta čtyř šestnácti letých školáků si v Tyršových sadech v pátek před půlnocí krátila čas...

02.10.2023 09:52 318 zhlédnutí
Co se chystá
Vědci ovládnou páteční noc, přijďte odhalit tajemství vědy
Vědci ovládnou páteční noc, přijďte odhalit tajemství vědy

Pardubice - Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne když je Noc...

02.10.2023 09:43 311 zhlédnutí
Zprávy
Pozor na změnu jízdních řádů, v Polabinách a Rosicích posílí spoje
Pozor na změnu jízdních řádů, v Polabinách a Rosicích posílí spoje

Pardubice - Od této neděle 1. října dochází ke změně jízdních řádů na dvou spojích pardubické...

02.10.2023 09:25 315 zhlédnutí
Zprávy
Tak dlouho se bez řidičáku jezdí, až si vás všichni strážníci pamatují
Tak dlouho se bez řidičáku jezdí, až si vás všichni strážníci pamatují

Pardubice - Někteří lidé jsou nepoučitelní. Jako například tento muž, kterého si všimla hlídka...

02.10.2023 09:17 499 zhlédnutí
Zprávy
Dnešní noc v Lanškrouně byla dramatická, kvůli požáru galvanické linky zde byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu
Dnešní noc v Lanškrouně byla dramatická, kvůli požáru galvanické linky zde byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu

Lanškroun - Před půlnocí 1. října byl na operační středisko nahlášen požár galvanické linky. K...

02.10.2023 09:01 535 zhlédnutí
Zprávy
Navštívili jste o víkendu znovu otevřené Automatické mlýny? Víme, o co se tohle kulturně-vzdělávací centrum ještě rozroste
Navštívili jste o víkendu znovu otevřené Automatické mlýny? Víme, o co se tohle kulturně-vzdělávací centrum ještě rozroste

Pardubice - Jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, Winternitzovy automatické mlýny, se po...

29.09.2023 16:39 350 zhlédnutí
Zprávy
V lednu muže propustili z věznice, v září už je zase zpátky
V lednu muže propustili z věznice, v září už je zase zpátky

Pardubice – Minulý týden pardubičtí kriminalisté obvinili osmadvacetiletého muže z trestného činu...

29.09.2023 16:27 253 zhlédnutí
Co se chystá
Čas dýní začíná, přijďte si pochutnat na podzimních pochutinách a rozloučit se přitom s chrudimskou Baringotkou
Čas dýní začíná, přijďte si pochutnat na podzimních pochutinách a rozloučit se přitom s chrudimskou Baringotkou

Chrudim - I když to venku tak nevypadá, oficiálně tu máme podzim a s ním i poslední dny letošního provozu...

29.09.2023 16:12 261 zhlédnutí
Zprávy
Jak vyplnit volný čas o prázdninách? Tihle kluci to nevzali zrovna za správný konec
Jak vyplnit volný čas o prázdninách? Tihle kluci to nevzali zrovna za správný konec

Pardubice - Dva dny volna od školy většina školáků přivítala s radostí. Ne všichni ale využili čas...

29.09.2023 15:57 265 zhlédnutí
Zprávy
Věk pro ně není překážkou, ve Svitavách se senioři mezi sebou utkali o titul
Věk pro ně není překážkou, ve Svitavách se senioři mezi sebou utkali o titul

Svitavy - Středeční dopoledne patřilo na stadionu sportovnímu klání družstev seniorů v...

29.09.2023 13:49 249 zhlédnutí
Zprávy
Vydejte se v sobotu na Kuňku, dozvíte se zde zajímavosti o prapůvodu Velké pardubické
Vydejte se v sobotu na Kuňku, dozvíte se zde zajímavosti o prapůvodu Velké pardubické

Pardubice - V sobotu 30. září budou prohlídky hradního paláce Kunětické hory rozšířeny v 11.00,...

29.09.2023 10:24 328 zhlédnutí
Zprávy
Zasáhne umělá inteligence do vedení měst? V našem kraji mají možnost ji otestovat hned dvě města
Zasáhne umělá inteligence do vedení měst? V našem kraji mají možnost ji otestovat hned dvě města

Pardubický kraj - Využití moderních technologií by mohlo městům výrazně ušetřit čas, který je...

29.09.2023 09:59 398 zhlédnutí
Zprávy
Akutní bolest zubu dnes na pohotovosti v Pardubicích nevyřešíte - večer zůstane zavřená
Akutní bolest zubu dnes na pohotovosti v Pardubicích nevyřešíte - večer zůstane zavřená

Pardubice - Bývá to jak na potvoru, bolest zubu přichází nečekaně a dost razantně v nejméně...

27.09.2023 14:38 315 zhlédnutí
Zprávy
Tyhle stromy už stín nevytvoří, někdo je polámal. Chrudim pátrá po pachateli
Tyhle stromy už stín nevytvoří, někdo je polámal. Chrudim pátrá po pachateli

Chrudim - S vandalismem na Chrudimsku se roztrhl pytel. K poničené zastávce ve Slatiňanech přibyly ještě...

27.09.2023 14:26 397 zhlédnutí
Co se chystá
Gočárovy mlýny se od pátku otevřou veřejnosti
Gočárovy mlýny se od pátku otevřou veřejnosti

Pardubice - Je to tu, po několika letech rekonstrukcí se Automatické mlýny v centru Pardubic...

27.09.2023 13:55 278 zhlédnutí
Zprávy
Vandal se vyřádil na zastávce ve Slatiňanech
Vandal se vyřádil na zastávce ve Slatiňanech

Chrudimsko - Na cestující ve Slatiňanech čekal smutný pohled na rozbitou zastávku. Tu přitom...

27.09.2023 13:39 279 zhlédnutí
Co se chystá
Od příštího roku by mohla vzniknout vyšší odborná škola pro zdravotní sestry také ve Svitavách
Od příštího roku by mohla vzniknout vyšší odborná škola pro zdravotní sestry také ve Svitavách

Svitavy - O studium na zdravotnické škole je v posledních letech velký zájem. Proto se vedení...

27.09.2023 10:53 325 zhlédnutí
Zprávy
Doplavte si pro volnou vstupenku do Aquacentra Pardubice
Doplavte si pro volnou vstupenku do Aquacentra Pardubice

Pardubice - Chodíte rádi do pardubického aquacentra a chtěli byste ušetřit? Stačí se zapojit do...

26.09.2023 15:36 327 zhlédnutí
Zprávy
Od dnešního dne má svitavská Alfa nové prostory
Od dnešního dne má svitavská Alfa nové prostory

Svitavy - V úterý dopoledne se ve Svitavách konal Den otevřených dveří nové budovy Střediska...

26.09.2023 15:23 373 zhlédnutí
Zprávy
Policie hledá svědky nehody u Opatovic na “hradubické”
Policie hledá svědky nehody u Opatovic na “hradubické”

Pardubicko - Ve čtvrtek 14. září krátce před dvanáctou hodinou (11:41) na silnici I/37 mezi...

26.09.2023 14:57 434 zhlédnutí
Co se chystá
Podzimní slavnosti v Pardubicích se blíží, letos ovšem bez ohňostroje
Podzimní slavnosti v Pardubicích se blíží, letos ovšem bez ohňostroje

Pardubice - V období mezi plochodrážním svátkem Zlatou přilbou a vrcholem dostihové sezóny Velkou...

26.09.2023 14:41 444 zhlédnutí
Zprávy
Auto vylétlo ze silnice až na zahradu rodinného domu
Auto vylétlo ze silnice až na zahradu rodinného domu

Orlickoústecko - Všechny složky integrovaného záchranného systému spolu s leteckou záchrannou...

26.09.2023 11:56 195 zhlédnutí
Zprávy
Dlužíte v Pardubicích za poplatky za popelnice, povolení k vjezdu, či užívání veřejného prostranství? Využijte až do konce listopadu akce Milostivé léto 2023
26.09.2023 11:37 363 zhlédnutí
Zprávy
Muž zkolaboval na ulici, zachránil ho rychlý zásah kolemjdoucích
Muž zkolaboval na ulici, zachránil ho rychlý zásah kolemjdoucích

Pardubice - Dnes ráno došlo venku na ulici k náhlé zástavě oběhu. Kolemjdoucí, kteří muže spatřili velmi...

26.09.2023 08:38 368 zhlédnutí
Zprávy
Dvou a půl letý kluk se vydal sám na obhlídku města
Dvou a půl letý kluk se vydal sám na obhlídku města

Pardubice - Poklidná procházka se synem se rázem proměnila v detektivní pátrání. Nakonec maminka...

25.09.2023 13:41 314 zhlédnutí
Zprávy
Na padesátce jel řidič stovkou a nebyl to jeho jediný prohřešek
Na padesátce jel řidič stovkou a nebyl to jeho jediný prohřešek

Pardubicko - Až rok ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz řízení hrozí dvaatřicetiletému řidiči za...

25.09.2023 13:31 318 zhlédnutí
Zprávy
Smlsněte si na pochoutkách z našeho kraje. Známe ty nejlepší
Smlsněte si na pochoutkách z našeho kraje. Známe ty nejlepší

Pardubický kraj - V průběhu Krajských dožínek, které se uskutečnily v neděli 24. září na...

25.09.2023 12:43 279 zhlédnutí
Zprávy
Hokejové utkání malému Kubíkovi přineslo skoro sto tisíc korun na potřebné rehabilitace
Hokejové utkání malému Kubíkovi přineslo skoro sto tisíc korun na potřebné rehabilitace

Pardubice - 97 700 korun, tolik se podařilo získat pro Kubíka Toločka v pátém charitativním...

25.09.2023 12:17 428 zhlédnutí
Zprávy
Stav linkového autobusu zaujal policisty, ještěže ho zastavili
Stav linkového autobusu zaujal policisty, ještěže ho zastavili

Pardubicko - Že by policisté při běžné kontrole zastavili linkový autobus, se často nestává. Tento se...

25.09.2023 10:22 2807 zhlédnutí
Zprávy
Končící uzavírky v Pardubicích: Víme, kde se to dnes rozjede
Končící uzavírky v Pardubicích: Víme, kde se to dnes rozjede

Pardubice - Krajské město vypadá poslední týdny ve špičce jako jedno velké parkoviště vozidel....

22.09.2023 12:12 437 zhlédnutí
Zprávy
V Cholticích by rádi postavili novou lávku. Zajistí bezpečí chodcům, kteří teď musí chodit po frekventované silnici
V Cholticích by rádi postavili novou lávku. Zajistí bezpečí chodcům, kteří teď musí chodit po frekventované silnici

Pardubicko - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s vedením Městyse Choltice o...

22.09.2023 11:46 327 zhlédnutí
Tipy na výlet
Vydejte se zítra na Jablkobraní do Nasavrk
Vydejte se zítra na Jablkobraní do Nasavrk

Nasavrky - Přijďte poděkovat za letošní úrodu a ochutnat tradiční i netradiční dobroty z jablek a...

22.09.2023 11:29 482 zhlédnutí
Co se chystá
Zlatá přilba se jede už tento víkend. Poradíme vám, jak se nejlépe dopravit na plochou dráhu
Zlatá přilba se jede už tento víkend. Poradíme vám, jak se nejlépe dopravit na plochou dráhu

Pardubice - Od dnešního dne až do neděle plochá dráha ve Svítkově ožívá. Pro pohodlnější cestu...

22.09.2023 11:14 379 zhlédnutí
Zprávy
Vozovka na třídě Míru není dobrým místem pro odpočinek
Vozovka na třídě Míru není dobrým místem pro odpočinek

Pardubice - Ani nezačal víkend a městští strážníci po půlnoci vyjížděli na pomoc opilému muži. Ten...

22.09.2023 11:04 329 zhlédnutí
Zprávy
Připravovaný konsolidační balíček se nelíbí vedení měst, Pardubice se připojily k výzvě proti plánovaným změnám
Připravovaný konsolidační balíček se nelíbí vedení měst, Pardubice se připojily k výzvě proti plánovaným změnám

Pardubice - Primátor Pardubic se připojil k představitelům dalších měst naší republiky, kteří...

21.09.2023 12:37 275 zhlédnutí
Co se chystá
Přijďte na hokej a pomozte Kubíkovi
Přijďte na hokej a pomozte Kubíkovi

Pardubice - V sobotu se bude konat již 5. ročník benefičního hokejového utkání, jehož výtěžek...

21.09.2023 12:29 214 zhlédnutí
Zajímavosti
Dnešek patří Mezinárodnímu dni Alzheimerovi choroby, nějakou formou demence v České republice trpí 150 tisíc lidí
Dnešek patří Mezinárodnímu dni Alzheimerovi choroby, nějakou formou demence v České republice trpí 150 tisíc lidí

Svět, ČR - Mezinárodní den Alzheimerovi choroby každoročně připadá na 21. září. O onemocnění,...

21.09.2023 12:14 323 zhlédnutí
Co se chystá
Pro všechny milovníků burgerů, stavte se od pátku do neděle v Pardubicích, sejdou se tady ti nejlepší z celé republiky
Pro všechny milovníků burgerů, stavte se od pátku do neděle v Pardubicích, sejdou se tady ti nejlepší z celé republiky

Pardubice - Dva vyhlášené domácí podniky a k nim bohatá konkurence z celého Česka. Tak bude...

21.09.2023 12:00 284 zhlédnutí
Zprávy
Nejoblíbenější akce v Pardubicích získaly podporu města na další tři roky
Nejoblíbenější akce v Pardubicích získaly podporu města na další tři roky

Pardubice - O nejoblíbenějších sportovních a kulturních akcích ve městě, které se již osmým rokem...

21.09.2023 11:42 280 zhlédnutí
Zprávy
KOMENTÁŘ EKONOMA: Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010
KOMENTÁŘ EKONOMA: Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010

ČR - Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom...

21.09.2023 10:20 311 zhlédnutí
Zprávy
Motorkář svou jízdu skončil v kufru osobního vozu
Motorkář svou jízdu skončil v kufru osobního vozu

Orlickoústecko - Čtvrteční ráno začalo další nehodou se zraněním. Tentokrát v Těchoníně, části...

21.09.2023 10:07 409 zhlédnutí
Zprávy
Středeční odpoledne ve znamení tragédií: Na silnici i v lese zemřeli lidé
Středeční odpoledne ve znamení tragédií: Na silnici i v lese zemřeli lidé

Pardubický kraj - Středeční den v našem kraji končil tragicky. Během několika hodin zemřeli tři...

20.09.2023 12:26 304 zhlédnutí
Zprávy
Bez nácviku by to nešlo, požár výškové budovy s větším počtem zraněných záchranáře nezaskočí
Bez nácviku by to nešlo, požár výškové budovy s větším počtem zraněných záchranáře nezaskočí

Pardubicko - Nedbalostním jednáním obyvatele jedné místnosti budovy v Trnávce došlo k požáru ve 2....

20.09.2023 12:01 243 zhlédnutí
Zprávy
Senior na hašení plamenů šlehajících z pánve použil vodu, rozpálený olej se rozletěl po bytě a muže popálil
Senior na hašení plamenů šlehajících z pánve použil vodu, rozpálený olej se rozletěl po bytě a muže popálil

Orlickoústecko - Požár v jednom z bytů bytového domu pro seniory v Letohradě likvidovali hasiči ve...

20.09.2023 11:31 284 zhlédnutí
Zprávy
Pusťte mě dovnitř, dožadoval se podnapilý muž, na pomoc si zavolal strážníky
Pusťte mě dovnitř, dožadoval se podnapilý muž, na pomoc si zavolal strážníky

Pardubice - Na tísňovou linku přijali strážníci další absurdní žádost o pomoc. Prvně si je zavolal muž,...

20.09.2023 11:16 388 zhlédnutí
Zprávy
Jak pokračuje rekonstrukce křižovatky Na Drážce?
Jak pokračuje rekonstrukce křižovatky Na Drážce?

Pardubice - Částečné uzavření křižovatky Na Drážce vzedmula mezi řidiči ostré emoce. Ti si začali...

20.09.2023 10:08 271 zhlédnutí
Zprávy
Teplý konec léta láká na zahrádky nevítané hosty, ne všichni jsou nebezpeční
Teplý konec léta láká na zahrádky nevítané hosty, ne všichni jsou nebezpeční

Chrudimsko - Ještě stále se rádi vyhřívají na sluníčku a vy nemusíte mít strach. Ve většině...

20.09.2023 09:53 387 zhlédnutí
Zprávy
Jak ucpat Pardubice snadno a rychle? Stačí když se kamion snaží procpat menším podjezdem než je jeho výška
Jak ucpat Pardubice snadno a rychle? Stačí když se kamion snaží procpat menším podjezdem než je jeho výška

Pardubice - Kamion v podjezdu na 17. listopadu není až tak neobvyklý úkaz. I když by se tam vůbec...

19.09.2023 15:26 221 zhlédnutí
Zprávy
Dostupnost pošt i v těch nejmenších obcích by mohly zajistit samoobslužné boxy
Dostupnost pošt i v těch nejmenších obcích by mohly zajistit samoobslužné boxy

Pardubický kraj - Kraj nabízí nově podporu poštovních služeb pro malé obce. Nejprve vytvořil...

19.09.2023 12:18 297 zhlédnutí
Zprávy
Pardubické letní kino balancuje na hraně - exekuce i zrušená dotace od města
Pardubické letní kino balancuje na hraně - exekuce i zrušená dotace od města

Pardubice - Pardubičtí zastupitelé na svém pondělním zasedání zrušili udělení dotace ve výši 300...

19.09.2023 12:01 360 zhlédnutí
Zprávy
Díky rychlému zásahu rodiny a operátorky záchranářů muž dostal druhou šanci na život
Díky rychlému zásahu rodiny a operátorky záchranářů muž dostal druhou šanci na život

Skuteč - Zázraky se dějí každý den. Třeba tuto neděli se podařil jeden záchranářům ve Skutči. Muž...

19.09.2023 11:47 262 zhlédnutí
Zprávy
Kolik tun posypové soli je pro náš kraj na údržbu silnic v zimě potřeba?
Kolik tun posypové soli je pro náš kraj na údržbu silnic v zimě potřeba?

Pardubický kraj - Správa a údržba silnic Pardubického kraje se stará o více než 3100 kilometrů...

19.09.2023 11:18 281 zhlédnutí
Zprávy
Tahle klukovina ho mohla stát život
Tahle klukovina ho mohla stát život

Pardubice - Adrenalinovou jízdu prožili řidiči v Pardubicích v neděli v noci při projíždění ulicí 17....

19.09.2023 10:55 335 zhlédnutí
Zprávy
V Polabinách se z okna valil dým
V Polabinách se z okna valil dým

Pardubice - Vycházející kouř z okna domu v pardubických Polabinách nenechal lidi kolem klidnými. Událost...

18.09.2023 15:29 319 zhlédnutí
Zprávy
První moderní regionální vlak pokřtili v České Třebové. Kdy se v nich svezou první cestující?
První moderní regionální vlak pokřtili v České Třebové. Kdy se v nich svezou první cestující?

Pardubický kraj - Křest vůbec první motorové jednotky RegioFox proběhl tuto sobotu v rámci...

18.09.2023 14:53 353 zhlédnutí
Zprávy
Policie hledá svědky nehody cyklisty a automobilu ve Svitavách
Policie hledá svědky nehody cyklisty a automobilu ve Svitavách

Svitavy - Policisté šetří dopravní nehodu osobního vozu s cyklistkou. Viděli jste, jak ke střetu došlo?...

18.09.2023 11:59 336 zhlédnutí
Co se chystá
V Chrudimi vzniká nové discgolfové hřiště, zahrát si na něm můžete už příští týden
V Chrudimi vzniká nové discgolfové hřiště, zahrát si na něm můžete už příští týden

Chrudim - Házíte si rádi létajícím talířem a znáte discGolf? Jedná se o mladý, ale za to velmi...

18.09.2023 08:46 305 zhlédnutí
Zprávy
O víkendu se bouralo s vážnými následky, pro zraněné letěl vrtulník
O víkendu se bouralo s vážnými následky, pro zraněné letěl vrtulník

Pardubický kraj - Dvě vážné nehody, kdy se vozidlo střetlo se stromem, řešily o tomto víkendu...

15.09.2023 13:28 979 zhlédnutí
Zprávy
Síti prodejen DM vyhrožuje anonymní vyděrač bombovým útokem. Policisté prohledávají drogerie po celé zemi
Síti prodejen DM vyhrožuje anonymní vyděrač bombovým útokem. Policisté prohledávají drogerie po celé zemi

ČR - Síti prodejen DM vyhrožuje neznámý pachatel bombovým útokem a požaduje výkupné. Podle...

15.09.2023 13:11 386 zhlédnutí
Tipy na výlet
Den pro rodiny proběhne už tuto neděli v keltském skanzenu Země Keltů v Nasavrkách
Den pro rodiny proběhne už tuto neděli v keltském skanzenu Země Keltů v Nasavrkách

Chrudimsko - Rodinný den Pardubického kraje putuje každý rok na jiné místo, letos zavítá do...

15.09.2023 13:02 326 zhlédnutí
Zprávy
Doprovod dítěte při hospitalizaci je už v dnešní době vítanou podporou
Doprovod dítěte při hospitalizaci je už v dnešní době vítanou podporou

Svitavy - Hospitalizace dítěte je noční můrou každého rodiče. Pryč jsou doby, kdy návštěvy byly...

15.09.2023 12:35 272 zhlédnutí
Zprávy
Dočkají se pardubičtí sportovci opravy sportovního zázemí?
Dočkají se pardubičtí sportovci opravy sportovního zázemí?

Pardubice - Radní města chtějí podpořit tenisty z LTC Pardubice téměř desetimilionovou bezúročnou půjčkou na...

15.09.2023 11:25 385 zhlédnutí
Zprávy
Na muže v lese spadl strom, záchranáři si poradili i v nepřístupném terénu
Na muže v lese spadl strom, záchranáři si poradili i v nepřístupném terénu

Svitavsko - Zranění v přírodě je vždy tak trochu záchranářský oříšek. Tentokrát záchranářům...

15.09.2023 10:20 437 zhlédnutí
Co se chystá
Centrum města se zazelená, vedle Paláce Pardubice vznikne park
Centrum města se zazelená, vedle Paláce Pardubice vznikne park

Pardubice - Chybí vám v Pardubicích stromy a parky, často vzpomínáte na minulost, kdy centrum...

14.09.2023 15:06 987 zhlédnutí
Co se chystá
Pardubice v zimě rozsvítí nová světelná výzdoba
Pardubice v zimě rozsvítí nová světelná výzdoba

Pardubice - Že by se město chytlo za nos a po letech, kdy se lidé v Pardubicích za vánoční...

14.09.2023 12:41 536 zhlédnutí
Zprávy
Filmaři řádili na Seči, točili zde nový celovečerní film
Filmaři řádili na Seči, točili zde nový celovečerní film

Chrudimsko - Na přelomu srpna a září bylo na Seči živo. A nebylo to jenom kvůli zájmu turistů....

14.09.2023 12:22 391 zhlédnutí
Zprávy
Jak to vypadá na stavbě SV obchvatu, vrátí se doprava na Poděbradskou?
Jak to vypadá na stavbě SV obchvatu, vrátí se doprava na Poděbradskou?

Pardubice - Do konce září byla plánována uzavírka ulice Poděbradská v úseku mezi okružní...

14.09.2023 12:00 327 zhlédnutí
Zprávy
Pardubičtí strážníci odhalili dalšího celostátně hledaného muže
Pardubičtí strážníci odhalili dalšího celostátně hledaného muže

Pardubice - Pardubičtí strážníci tento týden válí na poli pátrání. Při svých preventivních...

14.09.2023 11:46 354 zhlédnutí
Zprávy
Poradna pro rodinu má novou ředitelku, s čím vám může pomoci?
Poradna pro rodinu má novou ředitelku, s čím vám může pomoci?

Pardubický kraj - Poradna pro rodinu je jednou z příspěvkových organizací, které zřizuje...

14.09.2023 09:42 310 zhlédnutí
Zprávy
Podvodníci byli lapeni přímo při činu
Podvodníci byli lapeni přímo při činu

Pardubice - Vykutálená trojice - muž a jeho dvě společnice na třídě Míru zkoušeli rozjet parfémový byznys....

14.09.2023 09:25 303 zhlédnutí
Zprávy
Dočká se Larischova vila své kompletní rekonstrukce?
Dočká se Larischova vila své kompletní rekonstrukce?

Pardubice - Pardubický Zámeček pravděpodobně znáte díky jeho smutné roli v naší historii. Kdy sem...

14.09.2023 08:48 368 zhlédnutí
Zprávy
Bouřky v Moravské Třebové zaplavily domy
Bouřky v Moravské Třebové zaplavily domy

Moravská Třebová - Včera odpoledne se Moravskou Třebovou přehnaly silné bouřky. Krátce po třetí...

13.09.2023 13:30 285 zhlédnutí
Zprávy
Policie hledá svědky sobotní nehody v Lanškrouně
Policie hledá svědky sobotní nehody v Lanškrouně

Orlickoústecko - K dopravní nehodě mělo dojít v sobotu 9. září v Lanškrouně před 21. hodinou. V...

13.09.2023 13:21 434 zhlédnutí
Zprávy
Kriminalisté pátrají po totožnosti zemřelého muže
Kriminalisté pátrají po totožnosti zemřelého muže

Pardubice - Tělo oběšeného staršího muže ve věku kolem 60 let s krátkými šedivými vlasy sčesanými dozadu...

13.09.2023 13:06 391 zhlédnutí
Zajímavosti
Jak se baví cestáři v létě, třeba na speciálním rodeu. Neuvěříte, kudy dokáží projet
Jak se baví cestáři v létě, třeba na speciálním rodeu. Neuvěříte, kudy dokáží projet

Pardubický kraj - Konec léta je už pravidelně obdobím, kdy chlapi od silničářských volantů...

13.09.2023 12:48 314 zhlédnutí
Zprávy
Hledaný chlapec se dal před strážníky na útěk
Hledaný chlapec se dal před strážníky na útěk

Pardubice - Běžná kontrola veřejného pořádku za prostorem obchodního centra na Masarykově náměstí se...

13.09.2023 11:32 843 zhlédnutí
Co se chystá
Nejlepší psi z celé republiky na vyhledávání specifických pachů se sejdou o víkendu na Seči
Nejlepší psi z celé republiky na vyhledávání specifických pachů se sejdou o víkendu na Seči

Chrudimsko - Máte doma psa a rádi byste ho zaměstnali, nechcete ho ale drilovat na cvičáku. Znáte...

13.09.2023 10:10 432 zhlédnutí
Zprávy
Černý jestřáb se proháněl na nebesích kolem Kunětické hory
Černý jestřáb se proháněl na nebesích kolem Kunětické hory

Pardubice - Všimli jste si včera neobvyklého vrtulníku na nebesích nad Kunětickou horou? Včera...

13.09.2023 10:06 548 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Dvě loupežná přepadení benzinek během dvou dní, policie pátrá po pachateli
VIDEO: Dvě loupežná přepadení benzinek během dvou dní, policie pátrá po pachateli

Chrudimsko - V minulém týdnu na Chrudimsku došlo hned ke dvěma loupežným přepadením čerpacích...

12.09.2023 12:46 1710 zhlédnutí
Zprávy
V Nemošicích stavba kanalizace omezí dopravu až dokonce října
V Nemošicích stavba kanalizace omezí dopravu až dokonce října

Pardubice - Další uzavírka sevře řidiče v Nemošicích v ulici Vodárenská. V pondělí se zde objevily první...

12.09.2023 12:31 218 zhlédnutí
Zprávy
Na sdílených kolech se už jezdí v České i Moravské Třebové, dokonce prvních patnáct minut zdarma
Na sdílených kolech se už jezdí v České i Moravské Třebové, dokonce prvních patnáct minut zdarma

Pardubický kraj - Ani v menších městech není nutné všude jezdit autem. Ve vhodných případech je...

12.09.2023 11:52 369 zhlédnutí
Zprávy
Pardubicemi se prohnala alkoholová smršť, na záchytce bylo rušno
Pardubicemi se prohnala alkoholová smršť, na záchytce bylo rušno

Pardubice - Pátky a soboty bývají co do počtu podnapilých osob nejfrektovanější. Tahle sobota se...

12.09.2023 11:41 258 zhlédnutí
Co se chystá
Zubříkův klub zve všechny malé badatele na hodiny plné historie
Zubříkův klub zve všechny malé badatele na hodiny plné historie

Pardubice - Nevíte, kam zapsat své potomky na kroužek, protože sport je nezajímá, hudební sluch...

12.09.2023 11:21 664 zhlédnutí
Zprávy
Sedmnáctiletý řidič se proháněl po Pardubicích jak na závodním okruhu
Sedmnáctiletý řidič se proháněl po Pardubicích jak na závodním okruhu

Pardubice - Náměstí Republiky si řidič spletl se závodním okruhem v ulicích Monte Carla. I tady se...

12.09.2023 09:21 338 zhlédnutí
Zajímavosti
Iniciativa Pečeme chléb z minového pole míří do škol
Iniciativa Pečeme chléb z minového pole míří do škol

Pardubický kraj - Odborné školy z Pardubického kraje se zapojují do iniciativy Ministerstva vnitra...

12.09.2023 08:54 367 zhlédnutí
Zprávy
Historka jak z hororu? Kdepak, tohle se opravdu v Pardubicích stalo
Historka jak z hororu? Kdepak, tohle se opravdu v Pardubicích stalo

Pardubice - Jsou zvuky, které slyšet nechcete a ještě navíc v noci. Patří k nim třeba volání o...

11.09.2023 12:18 705 zhlédnutí
Zprávy
Žena si vyrobila vlastní doklady i SPZ na vozidle, tím zaujala hlídku dopravních policistů
Žena si vyrobila vlastní doklady i SPZ na vozidle, tím zaujala hlídku dopravních policistů

Chrudimsko - V minulém týdnu se chrudimští dopravní policisté zapotili při silniční kontrole. Před půl...

11.09.2023 11:56 292 zhlédnutí
Co se chystá
Přijďte obměnit svůj šatník a užít si prima odpoledne na festivalu
Přijďte obměnit svůj šatník a užít si prima odpoledne na festivalu

Pardubice - Udělejte pořádek ve svých skříních a přijďte darovat, vyměnit, nebo prodat věci, které už...

11.09.2023 11:31 683 zhlédnutí
Zprávy
Kruhový objezd v Hrochově Týnci se začíná rýsovat. Za jak dlouho bude hotový?
Kruhový objezd v Hrochově Týnci se začíná rýsovat. Za jak dlouho bude hotový?

Hrochův Týnec - Stavba okružní křižovatky v Hrochově Týnci na silnici I/17 se pomalu přehoupla do...

11.09.2023 11:19 444 zhlédnutí
Zprávy
Některé výjezdy pardubických strážníků jsou těžko uvěřitelné
Některé výjezdy pardubických strážníků jsou těžko uvěřitelné

Pardubice - Čas od času se výjezd strážníků městské policie Pardubice promění v situaci, u které by...

11.09.2023 10:23 2456 zhlédnutí
Zprávy
Řidiči pozor, křižovatku Na Drážce čeká rekonstrukce
Řidiči pozor, křižovatku Na Drážce čeká rekonstrukce

Pardubice - Už od této středy čeká na řidiče v Pardubicích další uzavírka silnice. Tentokrát...

11.09.2023 09:58 325 zhlédnutí
Zprávy
Do zemětřesením postiženého Maroka se vydá i psovod David Hynek se svým psem Darrenem
Do zemětřesením postiženého Maroka se vydá i psovod David Hynek se svým psem Darrenem

Pardubice - Maroko požádalo o nasazení českého těžkého USAR týmu v zemětřesením postižené oblasti. Je...

08.09.2023 17:32 283 zhlédnutí
Zprávy
Páteční provoz na silnicích se neobešel bez nehod
Páteční provoz na silnicích se neobešel bez nehod

Pardubický kraj - Páteční slunečné odpoledne bylo ve znamení dopravních nehod po celém našem...

08.09.2023 12:30 224 zhlédnutí
Zprávy
O Projekt Culture Buddy je v Pardubicích zájem. Dobrovolníci doprovází klienty za kulturou, bez jejich pomoci by se nikam nedostali
O Projekt Culture Buddy je v Pardubicích zájem. Dobrovolníci doprovází klienty za kulturou, bez jejich pomoci by se nikam nedostali

Pardubice - Po prázdninách se opět rozjíždí městský projekt Culture Buddy. Dobrovolníci spolu s...

08.09.2023 12:16 294 zhlédnutí
Zprávy
Herečka pardubického Východočeského divadla získala nominaci na cenu Thálie
Herečka pardubického Východočeského divadla získala nominaci na cenu Thálie

Pardubice - Petra Janečková je pardubickou divadelní stálicí. Do Východočeského divadla nastoupila v roce...

08.09.2023 11:45 379 zhlédnutí
Zprávy
Lidé si mysleli, že se na ulici válí opilý muž, toho ale zastihly zdravotní obtíže
Lidé si mysleli, že se na ulici válí opilý muž, toho ale zastihly zdravotní obtíže

Pardubice - Strážníci městské policie vyjížděli k bezvládnému muži, který ležel na Hlaváčově...

08.09.2023 10:47 282 zhlédnutí
Zprávy
Je Andělem mezi zdravotníky, sestra z oddělení klinické a radiační onkologie Pardubické nemocnice Ludmila Zelenko se probojovala do finále celorepublikové soutěže
08.09.2023 10:12 540 zhlédnutí
Zprávy
Začala oprava silnice mezi hřebečským tunelem a Koclířovem, jaké přinese omezení v dopravě?
Začala oprava silnice mezi hřebečským tunelem a Koclířovem, jaké přinese omezení v dopravě?

Svitavsko - Začátkem tohoto týdne začala oprava povrchu vozovky na silnici I/35 v úseku mezi...

08.09.2023 09:52 303 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Muž během vaření usnul na gauči, život mu zachránil pozorný kolemjdoucí a přivolení policisté
VIDEO: Muž během vaření usnul na gauči, život mu zachránil pozorný kolemjdoucí a přivolení policisté

Pardubice - V minulých dnech policisté z pohotovostního a eskortního oddělení pardubické policie...

07.09.2023 12:34 262 zhlédnutí
Co se chystá
O víkendu proběhnou Dny evropského dědictví, během nich budou památky přístupné zdarma. Kam se vydat v Pardubicích?
O víkendu proběhnou Dny evropského dědictví, během nich budou památky přístupné zdarma. Kam se vydat v Pardubicích?

Pardubice - Již o tomto víkendu otevřou nejen Pardubice veřejnosti brány svých kulturních,...

07.09.2023 11:29 240 zhlédnutí
Zprávy
Policisté se snažili zabránit zmatenému srnci, aby vběhnul na silnici, až jednoho z nich zranil
Policisté se snažili zabránit zmatenému srnci, aby vběhnul na silnici, až jednoho z nich zranil

Orlickoústecko - Velmi kuriózní zákrok zažili policisté z Dálničního oddělení Městec. Vše začalo...

07.09.2023 11:16 293 zhlédnutí
Zprávy
Motorkář vytrestal sám sebe. Nezvládl jízdu pod vlivem alkoholu, motorku poslal do příkopu
Motorkář vytrestal sám sebe. Nezvládl jízdu pod vlivem alkoholu, motorku poslal do příkopu

Svitavsko - Na svou jízdu pod vlivem alkoholu motorkář jen tak nezapomene. Dnes v noci havaroval na...

07.09.2023 10:59 392 zhlédnutí
Zprávy
Ranní neštěstí v Libchavách na Orlickoústecku, auto na železničním přejezdu smetl vlak
Ranní neštěstí v Libchavách na Orlickoústecku, auto na železničním přejezdu smetl vlak

Orlickoústecko - Dnes v ranních hodinách střet vozidla s vlakem zastavil provoz na železniční...

07.09.2023 10:45 318 zhlédnutí
Zprávy
Místo doma v posteli ležel muž na ulici a kouřilo se z něj
Místo doma v posteli ležel muž na ulici a kouřilo se z něj

Pardubice - Noční služba městských strážníků v týdnu nemusí být vždy poklidná. Někteří lidé si...

07.09.2023 10:15 231 zhlédnutí
Zprávy
Nezapomeňte si požádat o dotaci na nový kotel - druhé kolo příjmu žádostí už běží
Nezapomeňte si požádat o dotaci na nový kotel - druhé kolo příjmu žádostí už běží

Pardubický kraj - Po téměř celý následující rok mohou nízkopříjmové domácnosti získat finanční...

07.09.2023 09:43 529 zhlédnutí
Zprávy
Hlodavci si oblíbili pardubický Kaufland na Višňovce. Obchodní dům kvůli nim musel zavřít sklad potravin
Hlodavci si oblíbili pardubický Kaufland na Višňovce. Obchodní dům kvůli nim musel zavřít sklad potravin

Pardubice - Zhruba po půl roce se opět do prodejny na Višňovce vrátili hlodavci, kvůli stejnému...

06.09.2023 13:52 258 zhlédnutí
Co se chystá
Nevíte, který sport by vás bavil, přijďte dnes odpoledne do Sokola
Nevíte, který sport by vás bavil, přijďte dnes odpoledne do Sokola

Pardubice - Díky sportu získáváme fyzickou zdatnost, výdrž a obratnost, to už dnes každý ví. Jen...

06.09.2023 13:20 248 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Výři se vrací do přírody díky skvělé péči v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka
Obrazem: Výři se vrací do přírody díky skvělé péči v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka

Chrudimsko - V úterý 5. září byla na loukách u obce Chlumětín skvělá podívaná. Vypouštěli zde...

06.09.2023 13:05 380 zhlédnutí
Zprávy
Při dopravní nehodě u Sezemic byl jeden z účastníků zraněn
Při dopravní nehodě u Sezemic byl jeden z účastníků zraněn

Pardubicko - K dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu vyjížděli ve středu 6. září...

06.09.2023 12:53 290 zhlédnutí
Zprávy
Nový komunitní šatník otevřela fara v Lázních Bohdaneč, každou středu sem můžete odnést oblečení, které nenosíte a vyměnit ho za jiné kousky
Nový komunitní šatník otevřela fara v Lázních Bohdaneč, každou středu sem můžete odnést oblečení, které nenosíte a vyměnit ho za jiné kousky

Lázně Bohdaneč - Na konci prázdnin byly slavnostně otevřeny prostory fary v Lázních Bohdaneč. Od...

06.09.2023 12:37 277 zhlédnutí
Zprávy
Hned první den školy v Pardubicích na přechodech došlo ke dvěma srážkám dětí. Ujistěte se, zda vaše děti znají pravidla silničního provozu
Hned první den školy v Pardubicích na přechodech došlo ke dvěma srážkám dětí. Ujistěte se, zda vaše děti znají pravidla silničního provozu

Pardubice - První školní den v Pardubicích dvěma školákům začal smolně. Oba na přechodu srazilo...

06.09.2023 12:18 383 zhlédnutí
Zprávy
Pardubická porodnice se nově zaměří na psychické zdraví žen po porodu
Pardubická porodnice se nově zaměří na psychické zdraví žen po porodu

Pardubice - Porodnicko-gynekologická klinika Pardubické nemocnice nabízí novou službu pro rodičky. Jde o...

06.09.2023 10:12 306 zhlédnutí
Tipy na výlet
Letošní cyklopecky se blíží k cíli. Jezdíte rádi na kole a sbíráte z výletů razítka?
Letošní cyklopecky se blíží k cíli. Jezdíte rádi na kole a sbíráte z výletů razítka?

Pardubický kraj - Poslední měsíc oblíbené cestovatelské soutěže Cyklopecky Východní Čechy 2023 o...

05.09.2023 11:15 331 zhlédnutí
Zprávy
Do parku přišli společně jako kamarádi. Po rvačce, při které zasahovali strážníci, si je domů odvezli rodiče
Do parku přišli společně jako kamarádi. Po rvačce, při které zasahovali strážníci, si je domů odvezli rodiče

Pardubice - Ránou do nosu, která napadenému spustila krvácení, skončila výměna názorů dvou...

05.09.2023 11:07 431 zhlédnutí
Zprávy
To, že jste dospělí nevadí, i vy se můžete zapsat na kroužek, který vás zajímá. Univerzita Pardubice nabízí zájmové kurzy pro dospělé
To, že jste dospělí nevadí, i vy se můžete zapsat na kroužek, který vás zajímá. Univerzita Pardubice nabízí zájmové kurzy pro dospělé

Pardubice - Univerzita Pardubice nabízí také letos kurzy pro zájemce každého věku. Senioři i žáci si...

05.09.2023 10:49 314 zhlédnutí
Tipy na výlet
Chcete vidět hasiče v akci? Přijďte je podpořit na jejich mistrovství tento pátek na Pastvinách
Chcete vidět hasiče v akci? Přijďte je podpořit na jejich mistrovství tento pátek na Pastvinách

Orlickoústecko - Obdivujete práci hasičů a chcete vidět, co vše umí a zvládnou? Přijďte je...

05.09.2023 10:34 402 zhlédnutí
Zprávy
Místo v Holicích skončil běžec v rukou strážníků
Místo v Holicích skončil běžec v rukou strážníků

Pardubice - Mladý muž běžící po rychlodráze v Pardubicích zaujal okolo jedoucí řidiče. Kvůli jeho...

05.09.2023 10:17 330 zhlédnutí
Co se chystá
Chcete se podívat na opravené nádraží? Jak vypadá bývalé kino Sirius, restaurace, hotel a další běžně veřejnosti nepřístupné prostory můžete prozkoumat tento čtvrtek
05.09.2023 09:55 313 zhlédnutí
Zprávy
Při nehodě v Chroustovicích osobní automobil skončil mimo silnici
Při nehodě v Chroustovicích osobní automobil skončil mimo silnici

Chrudimsko - Dnes v ranních hodinách v Chroustovicích zaměstnala všechny složky IZS nehoda dvou...

04.09.2023 12:38 529 zhlédnutí
Co se chystá
Pojďte podpořit Farmu U Veselýho Psa již zítra na benefiční festival pod Kunětickou horou
Pojďte podpořit Farmu U Veselýho Psa již zítra na benefiční festival pod Kunětickou horou

Pardubice - Už druhý ročník benefičního festivalu proběhne zítra v bistru Matylda pod Kunětickou horou....

04.09.2023 12:16 493 zhlédnutí
Zprávy
První školní den v Pardubicích nezačal šťastně, Na Drážce náklaďák srazil školačku
První školní den v Pardubicích nezačal šťastně, Na Drážce náklaďák srazil školačku

Pardubice - Hned začátkem školního roku přišla první nehoda, při které byla sražena malá školačka. Ke...

04.09.2023 12:04 187 zhlédnutí
Co se chystá
Vznikne v Pardubicích moderní letecké muzeum s interaktivním programem pro návštěvníky a funkčními replikami historických letadel?
Vznikne v Pardubicích moderní letecké muzeum s interaktivním programem pro návštěvníky a funkčními replikami historických letadel?

Pardubice - Po otevření diskuzí o vzniku nového moderního leteckého muzea v Pardubicích přišla...

04.09.2023 11:37 701 zhlédnutí
Zprávy
Oprava mostu v Pardubicích na rychlodráze se stihla včas, jak se vám jezdí po novém?
Oprava mostu v Pardubicích na rychlodráze se stihla včas, jak se vám jezdí po novém?

Pardubice - Ještě s pár denním předstihem oproti plánu silničáři kompletně zprůjezdnili most na...

04.09.2023 11:14 343 zhlédnutí
Co se chystá
Zlatá přilba už čeká na svého šampiona
Zlatá přilba už čeká na svého šampiona

Pardubice - Již 75. ročník Zlaté přilby se blíží. Špička plochodrážních jezdců se sjede do...

04.09.2023 10:46 215 zhlédnutí
Zprávy
Hejtman chce pro náš kraj více peněz, stávající přerozdělování státních financí pro jednotlivé kraje je nespravedlivé
Hejtman chce pro náš kraj více peněz, stávající přerozdělování státních financí pro jednotlivé kraje je nespravedlivé

Pardubický kraj - Pardubický kraj patří dlouhodobě mezi nejvíce znevýhodněné kraje při...

04.09.2023 09:25 326 zhlédnutí
Zprávy
Výuka dětí bude v Pardubicích díky Sféře zábavnější
Výuka dětí bude v Pardubicích díky Sféře zábavnější

Pardubice - Při rekonstrukci budov Automatických mlýnů vzniká i projekt Sféra. Futuristický objekt...

01.09.2023 14:22 290 zhlédnutí
Zprávy
Dvě auta s migranty dnes policisté zadrželi v našem kraji
Dvě auta s migranty dnes policisté zadrželi v našem kraji

Pardubický kraj - Dvě auta s migranty dnes v dopoledních hodinách zastavily hlídky policie. Jedno na...

01.09.2023 14:06 361 zhlédnutí
Zprávy
Dopravní nehoda dvou dodávek se neobešla bez zranění
Dopravní nehoda dvou dodávek se neobešla bez zranění

Svitavsko - Dnes krátce po poledni vyjížděly všechny složky IZS k nehodě dvou vozidel na silnici č. 35...

01.09.2023 13:55 376 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Podívejte se, jak pokračuje rekonstrukce hlavního nádraží v Pardubicích
VIDEO: Podívejte se, jak pokračuje rekonstrukce hlavního nádraží v Pardubicích

Pardubice - Už třetím rokem hlavní nádraží prochází postupnou modernizací a rekonstrukcí. Většina prací...

01.09.2023 13:19 288 zhlédnutí
Zprávy
Muž bez domova se rozhodl přespat v kontejneru na papír, to by až takový problém nebyl, kdyby…
Muž bez domova se rozhodl přespat v kontejneru na papír, to by až takový problém nebyl, kdyby…

Pardubice - Hlídka strážníků v Pardubicích vyjížděla ve čtvrtek večer do Sedláčkovy ulice k nálezu...

01.09.2023 12:32 379 zhlédnutí
Zprávy
Správa a údržba silnic má ode dneška nového ředitele
Správa a údržba silnic má ode dneška nového ředitele

Pardubický kraj - Od pátku 1. září mají krajští silničáři nového ředitele. Zdeněk Vašák, který v...

01.09.2023 12:08 397 zhlédnutí
Zprávy
Litomyšl už je průjezdná, oprava silnice se povedla v rekordním čase
Litomyšl už je průjezdná, oprava silnice se povedla v rekordním čase

Litomyšl - Od poloviny července Litomyšl sevřela uzavírka komunikace I/35 a objížďky. Těm už je...

01.09.2023 10:05 356 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Jak se hodovalo poslední srpnový den na třídě Míru
Obrazem: Jak se hodovalo poslední srpnový den na třídě Míru

Pardubice - Loučení s prázdninami letos v Pardubicích pojali netradičně. Během včerejšího dne se...

01.09.2023 09:44 231 zhlédnutí
Zprávy
Drama na přejezdu, řidič ignoroval červená světla, závory ho uvěznily na kolejích
Drama na přejezdu, řidič ignoroval červená světla, závory ho uvěznily na kolejích

Svitavsko - V úterý krátce před šestou odpoledne došlo na železničním přejezdu v Opatovci na...

31.08.2023 12:25 300 zhlédnutí
Zprávy
Do Alp muž nevyrazil, místo toho si je strčil do kapsy a odešel z obchodu bez placení
Do Alp muž nevyrazil, místo toho si je strčil do kapsy a odešel z obchodu bez placení

Pardubice - Dovedete si představit, že by najednou zmizely celé Alpy? Tento čin je v Polabské...

31.08.2023 12:10 279 zhlédnutí
Zprávy
Prázdniny končí, nezapomeňte na změnu jízdních řádů. Dopravní podnik v Pardubicích přidá ještě pár dalších změn
Prázdniny končí, nezapomeňte na změnu jízdních řádů. Dopravní podnik v Pardubicích přidá ještě pár dalších změn

Pardubice - Prázdniny se chýlí ke svému konci, již od této soboty budou po Pardubicích platit...

31.08.2023 11:52 322 zhlédnutí
Zprávy
Nebyli jste svědky dopravní nehody ve Svitavách, policie hledá i projíždějící cyklistku
Nebyli jste svědky dopravní nehody ve Svitavách, policie hledá i projíždějící cyklistku

Svitavy - Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala v pátek 25. srpna krátce po...

31.08.2023 11:33 368 zhlédnutí
Zprávy
V Načešicích rozšířili kapacitu mateřské školy
V Načešicích rozšířili kapacitu mateřské školy

Chrudimsko - Ještě před začátkem nového školního roku stihli v Načešicích u Heřmanova Městce...

31.08.2023 11:10 389 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Muž se snažil policistům ujet, měl k tomu své důvody
VIDEO: Muž se snažil policistům ujet, měl k tomu své důvody

Chrudimsko - Během hlídky v Kočí policisty zaujala jízda Citroenu C3. Díky osobní a místní...

31.08.2023 10:33 378 zhlédnutí
Zprávy
Budova Obchodní akademie v Pardubicích se po letech dočká opravy
Budova Obchodní akademie v Pardubicích se po letech dočká opravy

Pardubice - Ještě před začátkem školního roku se po budově Obchodní akademie prošel hejtman...

31.08.2023 09:52 319 zhlédnutí
Zprávy
Pardubice nabízí mladým lidem třináct bytů startovacího bydlení, losovat se o ně bude v říjnu
Pardubice nabízí mladým lidem třináct bytů startovacího bydlení, losovat se o ně bude v říjnu

Pardubice - Jste mladí a rádi byste se osamostatnili v bydlení, ale chybí vám potřebné finance na...

30.08.2023 12:24 331 zhlédnutí
Co se chystá
V České Třebové příští týden neprojedete ulicí Kubelkova, dočká se nové vrstvy asfaltu
V České Třebové příští týden neprojedete ulicí Kubelkova, dočká se nové vrstvy asfaltu

Česká Třebová - Z důvodů udržení kvality pokládky asfaltových vrstev, postřiků a co nejrychlejšího provedení...

30.08.2023 12:01 367 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Hasiči se po třiceti letech dočkali nové chemické dílny, podívejte se, k čemu slouží
Obrazem: Hasiči se po třiceti letech dočkali nové chemické dílny, podívejte se, k čemu slouží

Vysoké mýto - Od včerejšího dne hasičům ve Vysokém Mýtě slouží nové prostory dílny chemické...

30.08.2023 11:40 389 zhlédnutí
Zprávy
Už máte své lístky do divadla? Východočeské divadlo otevřelo novou sezónu
Už máte své lístky do divadla? Východočeské divadlo otevřelo novou sezónu

Pardubice - V pondělí 28. srpna zahájilo novou sezónu pardubické Východočeské divadlo. Režisér...

30.08.2023 10:27 289 zhlédnutí
Zprávy
Mladík si nevybral zrovna vhodnou chvíli k vandalismu, byl chycen přímo při činu
Mladík si nevybral zrovna vhodnou chvíli k vandalismu, byl chycen přímo při činu

Pardubice - Alkohol a nerozvážné mládí zřejmě podpořilo mladíka k tomu, aby si svou zlost vylil na...

30.08.2023 10:17 305 zhlédnutí
Zajímavosti
Kluci v rámci školní praxe sestavili dvě Tatry, ty teď budou sloužit silničářům v našem kraji
Kluci v rámci školní praxe sestavili dvě Tatry, ty teď budou sloužit silničářům v našem kraji

Pardubický kraj - Matěj, Tomáš, Ondřej a celá parta jejich spolužáků. Dnes to jsou dospívající...

30.08.2023 09:37 301 zhlédnutí
Zprávy
Cizinec ukradl během nehody jedno z nabouraných aut, daleko s ním neujel
Cizinec ukradl během nehody jedno z nabouraných aut, daleko s ním neujel

Pardubice - Vše začalo dopravní nehodou. Ta si naštěstí nevyžádala žádné zraněné. Proto ji bylo...

30.08.2023 09:16 467 zhlédnutí
Zprávy
V Přelouči nalezli zaklíněného člověka v kontejneru na oblečení. Bohužel v něm zemřel
V Přelouči nalezli zaklíněného člověka v kontejneru na oblečení. Bohužel v něm zemřel

Přelouč - Středeční ráno v Přelouči přineslo smutnou událost. V kontejneru na textil byl časně...

29.08.2023 14:05 401 zhlédnutí
Zprávy
Vlaková zastávka v centru Pardubic bude. Stavět se začne už v září
Vlaková zastávka v centru Pardubic bude. Stavět se začne už v září

Pardubice - Cestujícím vlakem se v polovině příštího roku výrazně zlepší dostupnost středu města....

29.08.2023 13:43 398 zhlédnutí
Co se chystá
Už se to blíží, ve čtvrtek můžete poznat obyvatele Pardubic u jednoho stolu
Už se to blíží, ve čtvrtek můžete poznat obyvatele Pardubic u jednoho stolu

Pardubice - Po celý rok je třída Míru místem pohybu. Na konci prázdnin zde proběhne velice...

29.08.2023 13:28 324 zhlédnutí
Zajímavosti
Tenhle přístroj vám pomůže s hubnutím, ukáže vám, jak na tom jste
Tenhle přístroj vám pomůže s hubnutím, ukáže vám, jak na tom jste

Litomyšl - Chcete znát složení vašeho těla? V nutriční poradně Litomyšlské nemocnice vám ho změří nový...

29.08.2023 12:27 217 zhlédnutí
Zprávy
Během jednoho dne hned tři řidiči řídili pod vlivem návykových látek, dva z nich policisté zastihli za volantem během pár hodin znovu
Během jednoho dne hned tři řidiči řídili pod vlivem návykových látek, dva z nich policisté zastihli za volantem během pár hodin znovu

Pardubice - V průběhu pondělí přistihli policisté hned tři řidiče v Pardubicích pod vlivem...

29.08.2023 10:17 772 zhlédnutí
Zprávy
Noční siréna vyděsila obyvatele Pardubic, nikdo až do rána nevěděl, co se stalo
Noční siréna vyděsila obyvatele Pardubic, nikdo až do rána nevěděl, co se stalo

Pardubice - Okolo jedné hodiny ranní se Pardubicemi rozezněla siréna. Hned poté ožily sociální...

29.08.2023 09:45 258 zhlédnutí
Co se chystá
Užijte si multižánrový festival Zlatá pecka již po sedmé, letošní ročník je zaměřen na osobnost Járy Cimrmana
Užijte si multižánrový festival Zlatá pecka již po sedmé, letošní ročník je zaměřen na osobnost Járy Cimrmana

Pardubický kraj - Slavnostní mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi byl zahájen sedmý...

29.08.2023 09:31 245 zhlédnutí
Zprávy
Prozradila ho jízda na dámském kole, muž vyhoštěný z ČR se projížděl po Pardubicích
Prozradila ho jízda na dámském kole, muž vyhoštěný z ČR se projížděl po Pardubicích

Pardubice - Muže vyhoštěného z České republiky hlídka strážníků našla po důkladném pátrání v...

28.08.2023 12:35 244 zhlédnutí
Zajímavosti
Léto patří románům, už jste četli ten od Jany Klimečkové, inspirován životem Pardubic 19. století
Léto patří románům, už jste četli ten od Jany Klimečkové, inspirován životem Pardubic 19. století

Pardubice - Zakončete léto četbou románu a nemusíte pro něj nutně do prodejny knih. Jeden takový nabízí...

28.08.2023 12:17 486 zhlédnutí
Zprávy
Chrudimská nemocnice nabízí vyšetření na novém mamografu, je rychlejší a komfortnější
Chrudimská nemocnice nabízí vyšetření na novém mamografu, je rychlejší a komfortnější

Chrudim - Chrudimská nemocnice má nový mamograf. Pacientkám díky němu nemocnice nabízí...

28.08.2023 11:56 242 zhlédnutí
Co se chystá
Fandíte pardubickým hokejistům? Ve středu se s nimi můžete setkat na zámku
Fandíte pardubickým hokejistům? Ve středu se s nimi můžete setkat na zámku

Pardubice - Těsně před ostrým startem nové sezony se fanoušci mohou těšit na velkou autogramiádu celého...

28.08.2023 09:58 302 zhlédnutí
Zprávy
Aquacentrum spolu s letní pláží v Pardubicích je kvůli údržbě zavřeno
Aquacentrum spolu s letní pláží v Pardubicích je kvůli údržbě zavřeno

Pardubice - Ode dneška až do neděle 10. září probíhá technologická odstávka všech bazénů,...

28.08.2023 09:34 337 zhlédnutí
Zprávy
Ženy v Pardubicích ohrožovaly nejen dopravu, ale i sebe
Ženy v Pardubicích ohrožovaly nejen dopravu, ale i sebe

Pardubice - O víkendu v Pardubicích hned dvě ženy dostaly podobný nápad. Obě dvě pod vlivem...

28.08.2023 09:18 516 zhlédnutí
Zprávy
K požáru domu v Lanškrouně spěchalo v noci pět jednotek hasičů
K požáru domu v Lanškrouně spěchalo v noci pět jednotek hasičů

Lanškroun - Horké dny vystřídal déšť, i přesto hasiči v noci vyjížděli k požáru domu v Lanškrouně....

18.08.2023 11:55 398 zhlédnutí
Zprávy
V Rybitví vzplál přístřešek u rodinného domu
V Rybitví vzplál přístřešek u rodinného domu

Pardubicko - Dnes dopoledne vyjížděly jednotky hasičů z Pardubic a dobrovolných hasičů z Lázní...

18.08.2023 11:36 397 zhlédnutí
Zprávy
Strážníci v Pardubicích loví dinosaury
Strážníci v Pardubicích loví dinosaury

Pardubice - Mohlo by se zdát, že blouzníme z veder, ale opravdu se to stalo. Podíváte-li se na...

18.08.2023 11:23 342 zhlédnutí
Co se chystá
Tip na program na neděli: Pojďte se svézt prvními nízkopodlažními autobusy
Tip na program na neděli: Pojďte se svézt prvními nízkopodlažními autobusy

Pardubice - V létě roku 1998 se v pardubické městské hromadné dopravě objevila na tehdejší dobu...

18.08.2023 11:05 375 zhlédnutí
Zprávy
Místo na koncert Megadeth odjel muž na záchytku
Místo na koncert Megadeth odjel muž na záchytku

Pardubice - Jednatřicetiletý muž si ve čtvrtek večer spletl nákupní centrum s koncertní halou a...

18.08.2023 10:20 238 zhlédnutí
Zprávy
Prudké deště odpoledne a vedra přes den způsobila sesuv skály. Silnice u Brandýsa nad Orlicí bude zúžena kvůli bezpečnosti do jednoho pruhu
Prudké deště odpoledne a vedra přes den způsobila sesuv skály. Silnice u Brandýsa nad Orlicí bude zúžena kvůli bezpečnosti do jednoho pruhu

Orlickoústecko - Po několika dnech silných dešťů došlo v Brandýse nad Orlicí ke zřícení části...

18.08.2023 10:01 328 zhlédnutí
Zajímavosti
Na replice neolitického člunu z jednoho kusu dřeva přepluli 500 kilometrů Egejským mořem
Na replice neolitického člunu z jednoho kusu dřeva přepluli 500 kilometrů Egejským mořem

Řecko, ČR, Pardubický kraj - Na již čtvrtou expedici Monoxylon se na konci června vydala skupina...

18.08.2023 09:36 286 zhlédnutí
Zprávy
Nachystané dřevo na zimu vzplálo mnohem dříve, plameny zkrotili až hasiči
Nachystané dřevo na zimu vzplálo mnohem dříve, plameny zkrotili až hasiči

Svitavsko - Ve čtvrtek v podvečer vyjížděli hasiči k požáru na zahradě v Horní Sloupnici. Po osmé...

17.08.2023 15:18 788 zhlédnutí
Zprávy
Kazma do kina nalákal tisíce lidí. Nebojte, film bude
Kazma do kina nalákal tisíce lidí. Nebojte, film bude

ČR, Pardubice - Dnes do českých kin vtrhl Kamil Bartošek alias Kazma se svým filmem. Pardubické...

17.08.2023 10:40 515 zhlédnutí
Tipy na výlet
Tip na výlet: Už jste byli na hradu Rabštejnek? Jeho okolí nabízí další zajímavou podívanou
Tip na výlet: Už jste byli na hradu Rabštejnek? Jeho okolí nabízí další zajímavou podívanou

Chrudimsko - Zřícenina hradu Rabštejnek byla ještě před deseti lety těžko viditelná, i když člověk stál...

17.08.2023 10:21 332 zhlédnutí
Zprávy
Jezdkyně na koni dovedla záchranáře za svou zraněnou kolegyní
Jezdkyně na koni dovedla záchranáře za svou zraněnou kolegyní

Chrudimsko - Během vyjížďky na koních jedna jezdkyně z koně spadla a zranila se. Bylo třeba...

17.08.2023 10:03 202 zhlédnutí
Zprávy
Konsolidačního balíčku se obávají i lesníci. Lesy se stále nezbavily kůrovce, je třeba je udržovat, kde na to ale vezmou?
Konsolidačního balíčku se obávají i lesníci. Lesy se stále nezbavily kůrovce, je třeba je udržovat, kde na to ale vezmou?

Pardubický kraj - Všichni se obávají finanční krize. Velkým tématem je dopad připravovaného...

17.08.2023 09:48 361 zhlédnutí
Zprávy
Bleskové bouřky ve středu v podvečer připravily řadu komplikací
Bleskové bouřky ve středu v podvečer připravily řadu komplikací

Pardubický kraj - Silný vítr, kroupy a vody jako když se převrhne naráz celá nádrž, do toho co...

16.08.2023 11:57 365 zhlédnutí
Zprávy
Ze soudku dovolenkových katastrof: Zatímco plavali v moři, doma jim plaval obývák
Ze soudku dovolenkových katastrof: Zatímco plavali v moři, doma jim plaval obývák

Pardubice - Zatímco si manželé užívali dovolené, v obýváku jim prasklo topení. Voda se pomalu...

16.08.2023 11:38 493 zhlédnutí
Tipy na výlet
VIDEO: Vemte kluky na traktory. V sobotu ve Žďárci u Seče proběhne již devátý ročník traktoriády
VIDEO: Vemte kluky na traktory. V sobotu ve Žďárci u Seče proběhne již devátý ročník traktoriády

Žďárec u Seče - Sbor dobrovolných hasičů Žďárec u Seče ve spolupráci s Městem Seč tuto sobotu...

16.08.2023 11:17 1756 zhlédnutí
Zprávy
V rámci budování SV obchvatu Pardubic dojde k rozšíření silnice na ulici Hradecká
V rámci budování SV obchvatu Pardubic dojde k rozšíření silnice na ulici Hradecká

Pardubice - Stavba severovýchodního obchvatu je v plném proudu. Nyní se stavbaři vrhli na...

16.08.2023 10:49 276 zhlédnutí
Zprávy
Prázdniny jdou do finále. Rodiče, připravte si peněženky, za školní pomůcky si opět připlatíte
Prázdniny jdou do finále. Rodiče, připravte si peněženky, za školní pomůcky si opět připlatíte

ČR- Blíží se začátek nového školního roku, rodiče školáků si musí vyčlenit nemalé finanční...

16.08.2023 10:05 299 zhlédnutí
Zprávy
Orlickoústecká nemocnice díky darům pořídí nový přenosný přístroj pro EEG vyšetření
Orlickoústecká nemocnice díky darům pořídí nový přenosný přístroj pro EEG vyšetření

Orlickoústecko - Dva šeky, každý v hodnotě 200.000 korun obdržel Nadační fond S námi je tu lépe! od...

16.08.2023 08:46 329 zhlédnutí
Tipy na výlet
Tip na výlet pro milovníky vojenské historie a techniky, po dvouleté odmlce se koná Cihelna
Tip na výlet pro milovníky vojenské historie a techniky, po dvouleté odmlce se koná Cihelna

Králíky - Už tento víkend 18. a 19. srpna se v prostoru u Vojenského muzea Králíky uskuteční 24....

15.08.2023 16:06 359 zhlédnutí
Zprávy
Obrazem: Podívejte se na čtyřnohé pomocníky Městské policie Pardubice v akci
Obrazem: Podívejte se na čtyřnohé pomocníky Městské policie Pardubice v akci

Pardubice - Své psy i koně představili pardubičtí strážníci návštěvníkům Sportovního parku minulý...

15.08.2023 15:45 577 zhlédnutí
Zprávy
Řidiči pozor, mezi Svitavami a tunelem Hřebeč je rozbitá vozovka, celková oprava začne až v září
Řidiči pozor, mezi Svitavami a tunelem Hřebeč je rozbitá vozovka, celková oprava začne až v září

Svitavsko - Intenzivní deště v minulém týdnu se podepsaly na stavu vozovky mezi Svitavami a...

15.08.2023 15:32 303 zhlédnutí
Zprávy
Řidič nákladního automobilu to nedobrzdil a naboural do vozidla před ním
Řidič nákladního automobilu to nedobrzdil a naboural do vozidla před ním

Lázně Bohdaneč - Dnes krátce před polednem se v Lázních Bohdaneč bouralo. Nákladní automobil...

15.08.2023 09:47 388 zhlédnutí
Co se chystá
Akce Cihelna se vrací, už tento týden Králíky opět ožijí přehlídkou vojenské techniky
Akce Cihelna se vrací, už tento týden Králíky opět ožijí přehlídkou vojenské techniky

Králíky - Tradiční vojensko-historická akce Cihelna se v letošním roce opět uskuteční. Akce...

15.08.2023 09:39 369 zhlédnutí
Zprávy
V Chrudimi opravují starou radnici, ta si časem začala sedat
V Chrudimi opravují starou radnici, ta si časem začala sedat

Chrudim - Rekonstrukce Staré radnice postoupila do další etapy. Fortenská ulice je opět uzavřena, pěší...

14.08.2023 15:08 211 zhlédnutí
Zprávy
Nová strategie podvodníků, do telefonu se představí jako pracovníci Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, volají z podobných čísel a používají reálná jména
14.08.2023 10:27 353 zhlédnutí
Zprávy
Někdy je lepší spěchat pomalu, muž si krátil cestu do práce, místo toho zůstal viset nabodnutý na plotě
Někdy je lepší spěchat pomalu, muž si krátil cestu do práce, místo toho zůstal viset nabodnutý na plotě

Ne nadarmo se říká spěchej pomalu. Platnost této věty si dnes ověřil spěchající muž do práce. Když...

14.08.2023 10:06 343 zhlédnutí
Co se chystá
Příměstský tábor pro středoškoláky, které zajímá chemie, připravila Univerzita Pardubice na konec prázdnin
Příměstský tábor pro středoškoláky, které zajímá chemie, připravila Univerzita Pardubice na konec prázdnin

Pardubice - Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pořádá pro studenty středních škol a...

14.08.2023 09:48 233 zhlédnutí
Zprávy
Borec z Pardubic na Letních světových univerzitních hrách skončil těsně pod stupni vítězů, teď odlétá na Mistrovství Evropy do irského Dublinu
14.08.2023 09:31 657 zhlédnutí
Zprávy
Pozor na omezení dopravy v Hrochově Týnci, dočasný kruhový objezd se změní na trvalý
Pozor na omezení dopravy v Hrochově Týnci, dočasný kruhový objezd se změní na trvalý

Chrudimsko - Od dnešního dne se začíná přestavovat na silnici I/17 v Hrochově Týnci dočasná...

11.08.2023 14:59 302 zhlédnutí
Zprávy
Od víkendu bude Litomyšl opět průjezdná, objízdnou trasu vystřídá kyvadlový provoz
Od víkendu bude Litomyšl opět průjezdná, objízdnou trasu vystřídá kyvadlový provoz

Litomyšl- V Litomyšli na opravované silnici I/35 včera dokončili obrusnou vrstvu.O víkendu budou...

11.08.2023 14:42 379 zhlédnutí
Tipy na výlet
Dámy do sedel. Závody plné půvabu předvedou ženy tuto neděli ve Slatiňanech
Dámy do sedel. Závody plné půvabu předvedou ženy tuto neděli ve Slatiňanech

Chrudimsko - Neviděli jste ještě na vlastní oči, jak vypadá jízda v dámském sedle? Tak neváhejte v neděli...

11.08.2023 14:31 290 zhlédnutí
Zprávy
Jen co vyschly poslední kaluže, už jsou tu zase lesní požáry
Jen co vyschly poslední kaluže, už jsou tu zase lesní požáry

Svitavsko - Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v pátek 11. srpna, kdy došlo k požáru...

11.08.2023 12:08 516 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Jak pokračuje stavba severovýchodního obchvatu, podívejte se na aktuální video z ptačí perspektivy
VIDEO: Jak pokračuje stavba severovýchodního obchvatu, podívejte se na aktuální video z ptačí perspektivy

Pardubice - Severovýchodní obchvat se pomalu ale jistě začíná v krajině okolo Pardubic rýsovat....

11.08.2023 11:41 446 zhlédnutí
Zprávy
Had vylekal obyvatele domu, na pomoc přijeli hasiči. Ti také pomohli zaseklému holubovi v okapu
Had vylekal obyvatele domu, na pomoc přijeli hasiči. Ti také pomohli zaseklému holubovi v okapu

Pardubický kraj - Občas se divoká zvířata zatoulají tam, kam nemají. Buď se samotná dostanou do...

11.08.2023 11:21 901 zhlédnutí
Co se chystá
Netradiční zakončení prázdnin přinese v Pardubicích společná večeře
Netradiční zakončení prázdnin přinese v Pardubicích společná večeře

Pardubice - Stylové rozloučení s létem proběhne poslední den prázdnin na třídě Míru. Tu totiž...

11.08.2023 08:47 289 zhlédnutí
Zprávy
První přípravný duel pardubických hokejistů byl napínavý až do poslední chvíle
První přípravný duel pardubických hokejistů byl napínavý až do poslední chvíle

Chrudim - První přípravný zápas letošního ročníku nabídl vzrušujících 60 minut a celkem sedm...

10.08.2023 15:08 326 zhlédnutí
Zprávy
Čekání na úřadě je nuda, spícího muže jeli budit strážníci
Čekání na úřadě je nuda, spícího muže jeli budit strážníci

Pardubice - Pardubičtí strážníci řeší někdy až úsměvné případy. Tentokrát jeli na úřad budit...

10.08.2023 14:48 335 zhlédnutí
Co se chystá
Zvládnete se dostat suchou nohou přes Labe? V pátek máte možnost to vyzkoušet
Zvládnete se dostat suchou nohou přes Labe? V pátek máte možnost to vyzkoušet

Pardubice - Sportovní park Pardubice nenabízí zábavu jen dětem, ale i dospělým. Už zítra naváže na...

10.08.2023 14:28 815 zhlédnutí
Zprávy
Do Pohádkové zahrady v Pardubicích nepřijela pouť, ale filmaři, byla to jízda
Do Pohádkové zahrady v Pardubicích nepřijela pouť, ale filmaři, byla to jízda

Pardubice - Když tvůrci celovečerního filmu Jana Musila domlouvali natáčení v Pohádkové zahradě se...

10.08.2023 13:43 329 zhlédnutí
Co se chystá
Chrudim se od pátku do neděle vrátí do časů baroka
Chrudim se od pátku do neděle vrátí do časů baroka

Chrudim - Festival Letní barokní scéna, kterou každoročně pořádá Chrudimská beseda, se letos koná od...

10.08.2023 11:57 301 zhlédnutí
Zprávy
Podvodníci se vydávali za pracovníky banky, žena jim převedla veškeré své úspory
Podvodníci se vydávali za pracovníky banky, žena jim převedla veškeré své úspory

Svitavsko - Stačilo deset minut, aby si muži přišli na více než půl milionu korun. Poškozená žena...

10.08.2023 11:34 397 zhlédnutí
Zprávy
Věděli jste, že Pardubice mají svůj chodník slávy? Je na něm již čtyřicet osobností
Věděli jste, že Pardubice mají svůj chodník slávy? Je na něm již čtyřicet osobností

Pardubice - Ve středu se Pardubický Chodník slávy rozrostl o další dvě jména. Že nevíte, kde ho...

10.08.2023 10:39 296 zhlédnutí
Zprávy
Žena během cesty v cyklobusu upadla a zranila se. Policie hledá svědky této nehody
Žena během cesty v cyklobusu upadla a zranila se. Policie hledá svědky této nehody

Orlickoústecko - Žena cestující cyklobusem, během jízdy spadla a zranila se. Policie nyní hledá...

09.08.2023 14:50 405 zhlédnutí
Zprávy
Karavan parkující u břehu Labe přitáhl pozornost lidí i strážníků
Karavan parkující u břehu Labe přitáhl pozornost lidí i strážníků

Pardubice - Zaparkovat si karavan, kde se člověku zlíbí, není jen tak. Pokud přijedete, přespíte a zase...

09.08.2023 14:34 443 zhlédnutí
Zprávy
Železniční most na trase Pardubice - Hradec Králové už je kompletní
Železniční most na trase Pardubice - Hradec Králové už je kompletní

Pardubice - Poslední část mostu u Rosic nad Labem se ode dneška přesouvá nad Labe. Tím jde...

09.08.2023 14:16 302 zhlédnutí
Co se chystá
Pojďte si opéct buřta v pátek u restaurace Galanta v Pardubicích
Pojďte si opéct buřta v pátek u restaurace Galanta v Pardubicích

Pardubice - Vedra se zdají být definitivně pryč. Venku to vypadá spíš jako na podzim než na léto v...

09.08.2023 14:06 310 zhlédnutí
Zprávy
Auto vylétlo ze silnice, zastavilo až mezi stromy
Auto vylétlo ze silnice, zastavilo až mezi stromy

Litomyšl - Hrozivě vypadající nehoda zaměstnala všechny složky IZS dnes po poledni v Litomyšli....

09.08.2023 12:41 437 zhlédnutí
Zprávy
Cestující v Chrudimi si na opravené zastávce mohou konečně sednout
Cestující v Chrudimi si na opravené zastávce mohou konečně sednout

Chrudim - Zastávka na Pardubické ulici už delší dobu potřebovala rekonstrukci. Konečně je...

09.08.2023 12:17 1468 zhlédnutí
Zprávy
Centrum Pardubic bude zítra odpoledne patřit cyklistům
Centrum Pardubic bude zítra odpoledne patřit cyklistům

Pardubice - Již zítra se v centru Pardubic pojede tradiční letní cyklistický závod. Po celou dobu...

09.08.2023 10:25 363 zhlédnutí
Zprávy
K dopadení zlodějů pomohl i městský kamerový systém
K dopadení zlodějů pomohl i městský kamerový systém

Pardubice - I když to mají zloději dobře promyšlené, ne vždy jim lup vyjde. Tentokrát k dopadení pomohla...

08.08.2023 15:21 285 zhlédnutí
Zprávy
Jedna strana hotová, od září se rychlodráha v Pardubicích opět rozjede
Jedna strana hotová, od září se rychlodráha v Pardubicích opět rozjede

Pardubice - Také vás každý den překvapí kolona na rychlodráze v Pardubicích. Až poté si...

08.08.2023 15:05 313 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Dva panáky a sedm piv, opilý muž za volantem policistům ani nezapíral
VIDEO: Dva panáky a sedm piv, opilý muž za volantem policistům ani nezapíral

Slatiňany - Pomalá a nejistá jízda upozornila policisty na opilého řidiče, který jel přímo ze...

08.08.2023 11:57 302 zhlédnutí
Co se chystá
První přípravný zápas hráčů Dynama nabízí pestrý program pro fanoušky
První přípravný zápas hráčů Dynama nabízí pestrý program pro fanoušky

Pardubice - První přípravný zápas pro oba týmy Dynama proběhne už tento čtvrtek 10. srpna na...

08.08.2023 11:42 325 zhlédnutí
Co se chystá
Místo bujné divočiny může u Litomyšlské nemocnice vzniknout nový park
Místo bujné divočiny může u Litomyšlské nemocnice vzniknout nový park

Litomyšl - Pardubický kraj začal v letošním roce s přípravami na lepší zapojení vybraných areálů do...

08.08.2023 11:13 387 zhlédnutí
Tipy na výlet
Zpátky do minulosti, ukažte dětem, jak vypadal branný den. V sobotu vyrazte objevit kryt civilní obrany v útrobách Pardubického zámku
Zpátky do minulosti, ukažte dětem, jak vypadal branný den. V sobotu vyrazte objevit kryt civilní obrany v útrobách Pardubického zámku

Pardubice - Dnešní tip na sobotní den patří především tatínkům a jejich synům. Zabalte si...

08.08.2023 09:09 304 zhlédnutí
Zprávy
Rekonstrukce za 100 milionů, tolik stojí opravy mateřských a základních škol v Pardubicích
Rekonstrukce za 100 milionů, tolik stojí opravy mateřských a základních škol v Pardubicích

Pardubice - I když se prázdniny překulily do své druhé poloviny. Školy nezůstaly zavřené, naopak je v...

08.08.2023 08:38 293 zhlédnutí
Zprávy
Hasiči, záchranáři i policisté se dnes sejdou v parku Na Špici, dětem zde představí svou práci
Hasiči, záchranáři i policisté se dnes sejdou v parku Na Špici, dětem zde představí svou práci

 

Pardubice - Sportovní park Pardubice dnes ovládnou záchranáři. Po celé úterý se v parku Na Špici v...

07.08.2023 14:31 472 zhlédnutí
Zprávy
Cesta Lázněmi Bohdaneč přes nový kruhový objezd je ode dneška průjezdná
Cesta Lázněmi Bohdaneč přes nový kruhový objezd je ode dneška průjezdná

Lázně Bohdaneč - S téměř měsíčním předstihem byl v pondělí 7. srpna v odpoledních hodinách...

07.08.2023 14:20 1595 zhlédnutí
Zprávy
Jak pokračuje oprava mostu za Globusem v Pardubicích
Jak pokračuje oprava mostu za Globusem v Pardubicích

Pardubice - Dopravní situace kvůli probíhajícím rekonstrukcím v okolí pardubického Globusu je v...

07.08.2023 14:01 274 zhlédnutí
Zprávy
Neuvěřitelný úspěch českých basketbalistů, z Letních světových univerzitních her vezou zlato
Neuvěřitelný úspěch českých basketbalistů, z Letních světových univerzitních her vezou zlato

ČR, Pardubice - Naprosto famózní hru předvedli čeští basketbaloví borci na Letních světových...

07.08.2023 13:49 279 zhlédnutí
Zprávy
Sportovní park Pardubice konečně v provozu
Sportovní park Pardubice konečně v provozu

Pardubice - Od dnešní jedné hodiny odpoledne můžete se svými dětmi konečně navštívit Sportovní...

07.08.2023 11:56 405 zhlédnutí
Zprávy
Pozor na padající stromy, varují hasiči
Pozor na padající stromy, varují hasiči

Pardubický kraj - Dlouhodobá sucha následována několikadenním deštěm dávají zabrat i přírodě....

07.08.2023 11:42 340 zhlédnutí
Zprávy
V sobotu celou Pardubickou nemocnici zásobovaly elektřinou jen tři dieselové agregáty
V sobotu celou Pardubickou nemocnici zásobovaly elektřinou jen tři dieselové agregáty

Pardubice - Přepojení nového pavilonu do distribuční sítě proběhlo úspěšně. Nemocnice se v sobotu po...

07.08.2023 08:32 380 zhlédnutí
Zprávy
Nová cyklostezka i stromy vyrostou kolem Krajského úřadu v Pardubicích ještě letos
Nová cyklostezka i stromy vyrostou kolem Krajského úřadu v Pardubicích ještě letos

Pardubice - Kdo letos projížděl kolem Krajského úřadu, jistě si všiml seschlých stromů lemujících chodník....

07.08.2023 08:08 370 zhlédnutí
Zprávy
Sportovní park Pardubice kvůli dešti zůstává zavřený
Sportovní park Pardubice kvůli dešti zůstává zavřený

Pardubice - Vytrvalý déšť o víkendu potrápil mnoho pořadatelů včetně těch, kteří stojí za...

04.08.2023 00:42 356 zhlédnutí
Zprávy
Žena po cestě domů zapomněla, kam vlastně jede. Manžel se ji vydal hledat, nakonec pomohli strážníci
Žena po cestě domů zapomněla, kam vlastně jede. Manžel se ji vydal hledat, nakonec pomohli strážníci

Pardubice - Žena seděla v trolejbuse a urputně si snažila vzpomenout, kam jede. Protože byla...

04.08.2023 00:40 355 zhlédnutí
Zprávy
Pardubičtí hasiči mají první medaile na Světových policejních a hasičských hrách
Pardubičtí hasiči mají první medaile na Světových policejních a hasičských hrách

Pardubický kraj - Světové policejní a hasičské hry v kanadském Winnipegu jsou v plném proudu....

04.08.2023 00:35 312 zhlédnutí
Zprávy
Nezapomeňte, tuto sobotu kvůli výpadku elektrické energie bude omezen provoz Pardubické nemocnice
Nezapomeňte, tuto sobotu kvůli výpadku elektrické energie bude omezen provoz Pardubické nemocnice

Pardubice - Již tuto sobotu 5. srpna proběhne v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 plánovaná...

04.08.2023 00:33 268 zhlédnutí
Zprávy
Muž chtěl obchodovat v kryptoměnách, místo toho mu podvodník vybral virtuální peněženku
Muž chtěl obchodovat v kryptoměnách, místo toho mu podvodník vybral virtuální peněženku

Pardubice - S podvodníky na sítích se v poslední době roztrhl pytel. O více než milion korun...

04.08.2023 00:31 366 zhlédnutí
Zprávy
Šest zraněných osob si vyžádala nehoda v Jablonném nad Orlicí
Šest zraněných osob si vyžádala nehoda v Jablonném nad Orlicí

Orlickoústecko - Ve čtvrtek okolo osmé hodiny večerní se v Jablonném nad Orlicí střetla dvě osobní...

03.08.2023 13:24 470 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubicích se opět natáčí. V ulicích města následující týdny můžete potkat známé herce
V Pardubicích se opět natáčí. V ulicích města následující týdny můžete potkat známé herce

Pardubice - V Pardubicích se opět natáčí celovečerní film. Zajímavý je tentokrát i tím, že se...

03.08.2023 13:09 279 zhlédnutí
Zprávy
Letošní slunečný a suchý červenec ve srovnání s loňským rokem přinesl skoro dvojnásobný počet požárů
Letošní slunečný a suchý červenec ve srovnání s loňským rokem přinesl skoro dvojnásobný počet požárů

Pardubický kraj - Letošní červenec byl ve znamení každodenních slunečných dnů a s nimi se pojilo...

03.08.2023 12:53 326 zhlédnutí
Zajímavosti
Slavný cyklista Josef Zimovčák během plánování trasy své benefiční akce navštívil Gočárovu galerii
Slavný cyklista Josef Zimovčák během plánování trasy své benefiční akce navštívil Gočárovu galerii

Pardubice - Při plánování trasy benefiční sportovní akce Na kole dětem se stihl hlavní pořadatel a známý...

03.08.2023 12:31 393 zhlédnutí
Zprávy
Mladý cizinec nedbal zákazu řízení a vesele jezdil dál, dokud ho opět nezastavili policisté
Mladý cizinec nedbal zákazu řízení a vesele jezdil dál, dokud ho opět nezastavili policisté

Pardubice - Někteří lidé si prostě nedají říct, a tak musí policisté zajít pro razantnější řešení. Jako u...

03.08.2023 12:13 444 zhlédnutí
Zprávy
V Komárově už se jezdí po opravené silnici
V Komárově už se jezdí po opravené silnici

Pardubicko - O tohoto úterý se jezdí po modernizovaném úseku silnice v Komárově. Nyní budou...

03.08.2023 11:30 351 zhlédnutí
Zprávy
Konec živelného parkování u nemocnice v Pardubicích? Kraj i město hledají řešení
Konec živelného parkování u nemocnice v Pardubicích? Kraj i město hledají řešení

Pardubice - Kraj a město jednají o převodu pozemků u Pardubické nemocnice. Hejtman Pardubického...

03.08.2023 11:08 371 zhlédnutí
Zprávy
Maximální povolená rychlost mu nic neříká, překročil ji skoro dvojnásobně
Maximální povolená rychlost mu nic neříká, překročil ji skoro dvojnásobně

Chrudimsko - Ani to, že překročení rychlosti ho může stát řidičák, muže neodradilo od rychlé...

03.08.2023 10:20 346 zhlédnutí
Zprávy
Zdrogovaný muž v ulicích Svítkova lomcoval s ploty
Zdrogovaný muž v ulicích Svítkova lomcoval s ploty

Pardubice - Alkohol ke zlepšení nálady zřejmě muži nestačil. Po požití drog ovšem ztratil pojem o...

02.08.2023 14:19 507 zhlédnutí
Zprávy
Lávce spojující pardubické nádraží a Duklu chybí poslední tři díly. Kdy se po ní projdou první cestující?
Lávce spojující pardubické nádraží a Duklu chybí poslední tři díly. Kdy se po ní projdou první cestující?

Pardubice - Stavba lávky na pardubickém hlavním nádraží se zase posunula o trošku blíže Dukle. K...

02.08.2023 12:22 578 zhlédnutí
Tipy na výlet
Kam můžete v Pardubicích s dětmi vyrazit, i když venku padají trakaře? Zkuste Zámek Pardubice
Kam můžete v Pardubicích s dětmi vyrazit, i když venku padají trakaře? Zkuste Zámek Pardubice

Pardubice - Nevíte, co dětmi odpoledne ve městě. A už jste byli na Pardubickém Zámku? Během...

02.08.2023 12:05 293 zhlédnutí
Zprávy
Žena si myslela, že investuje peníze do energetické společnosti, mezitím posílala platby podvodníkům
Žena si myslela, že investuje peníze do energetické společnosti, mezitím posílala platby podvodníkům

Orlickoústecko - V minulém týdnu policisté z obvodního oddělení v Lanškrouně přijali oznámení...

02.08.2023 11:53 521 zhlédnutí
Zprávy
Bedřich Smetana dostane k výročí vlastní film
Bedřich Smetana dostane k výročí vlastní film

Litomyšl - V příštím roce uplyne 200 let od narození hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Ten se...

02.08.2023 11:04 289 zhlédnutí
Zprávy
Městská policie ze Skutče rozšiřuje své pole působnosti
Městská policie ze Skutče rozšiřuje své pole působnosti

Chrudimsko - Strážníkům ze Skutče od příštího pátku 11. srpna přibude další území, na kterém budou...

02.08.2023 10:50 388 zhlédnutí
Zprávy
I asfalt lze recyklovat. Budeme v budoucnu jezdit po recyklovaných silnicích?
I asfalt lze recyklovat. Budeme v budoucnu jezdit po recyklovaných silnicích?

Pardubice - Věděli jste, že od letošního roku všechny silnice v majetku Pardubického kraje po...

02.08.2023 10:24 320 zhlédnutí
Zprávy
Děti z tábora zažily dobrodružství navíc, v doskočišti se jim usadily vosy, zkrotit je přijeli hasiči
Děti z tábora zažily dobrodružství navíc, v doskočišti se jim usadily vosy, zkrotit je přijeli hasiči

Pardubice - Dobrovolní hasiči z pardubického městského obvodu I. byli v první srpnový den...

02.08.2023 10:03 349 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Z hospody raději pěšky, opilý řidič sedl za volant, auto nedokázal udržet ve správném pruhu
VIDEO: Z hospody raději pěšky, opilý řidič sedl za volant, auto nedokázal udržet ve správném pruhu

Pardubicko - Podivná jízda řidiče, který neustále svým vozem najížděl do středu vozovky, zaujala...

01.08.2023 14:54 346 zhlédnutí
Zprávy
Městský úřad v České Třebové se otřásá v základech. Po auditu ho čeká razantní zeštíhlení
Městský úřad v České Třebové se otřásá v základech. Po auditu ho čeká razantní zeštíhlení

Česká Třebová - Od jarních měsíců letošního roku probíhal na Městském úřadu v České Třebové...

01.08.2023 09:53 505 zhlédnutí
Co se chystá
Od čtvrtka v Heřmanově Městci proběhne po dvouleté odmlce Mistrovství ČR v závodech koňských spřežení
Od čtvrtka v Heřmanově Městci proběhne po dvouleté odmlce Mistrovství ČR v závodech koňských spřežení

Heřmanův Městec - Máte rádi koně a podívanou na jejich ušlechtilý pohyb, určitě nevynechejte tento...

01.08.2023 09:40 246 zhlédnutí
Zprávy
Chrudimská nemocnice modernizuje své vybavení. Oddělení nukleární medicíny má nový hybridní přístroj, který pomáhá rychleji určit diagnózu
Chrudimská nemocnice modernizuje své vybavení. Oddělení nukleární medicíny má nový hybridní přístroj, který pomáhá rychleji určit diagnózu

Chrudim - Modernizace přístrojů v nemocnicích je důležitým krokem. Zrychluje se tím diagnostika, ale i...

01.08.2023 09:19 300 zhlédnutí
Zprávy
Wonkův most stále čeká na svou opravu. Začít by mohla v příštím roce
Wonkův most stále čeká na svou opravu. Začít by mohla v příštím roce

Pardubice - Oprava Wonkova mostu v Pardubicích je plánovaná už delší čas. Brzdí ji rekonstrukce...

01.08.2023 09:00 382 zhlédnutí
Zprávy
Noční požár pohltil autobusovou zastávku
Noční požár pohltil autobusovou zastávku

Chrudimsko - Nejen blížící úplněk rozjasnil dnešní noc. Krátce před druhou hodinou ranní vyjížděly dvě...

31.07.2023 11:55 298 zhlédnutí
Zprávy
Ani víkend silničáře nezastaví, na opravě silnice v Litomyšli se nepřetržitě pracuje
Ani víkend silničáře nezastaví, na opravě silnice v Litomyšli se nepřetržitě pracuje

Litomyšl - Práce na opravě silnice I/35 v Litomyšli nepřetržitě pokračují. Přes víkend byla...

31.07.2023 11:40 428 zhlédnutí
Zprávy
Drogy prý neprodávali, darovali je lidem za náklady, zpytují svědomí dealeři ze Svitavska
Drogy prý neprodávali, darovali je lidem za náklady, zpytují svědomí dealeři ze Svitavska

Svitavsko - Kriminalisté během dvou dní obvinili dva muže z distribuce drog. Jeden z nich si již...

31.07.2023 11:20 632 zhlédnutí
Zprávy
Nehoda v Živanicích si vyžádala tři zraněné
Nehoda v Živanicích si vyžádala tři zraněné

Živanice - V Živanicích zasahovaly základní složky integrovaného záchranného systému v pondělí 31....

31.07.2023 11:06 402 zhlédnutí
Zprávy
V České Třebové dnes oslavili devadesáté narozeniny bývalého starosty města
V České Třebové dnes oslavili devadesáté narozeniny bývalého starosty města

Česká Třebová - Devadesát, to už je pěkné výročí a právě tolik dnes slaví Jiří Pásek, bývalý...

31.07.2023 10:50 237 zhlédnutí
Co se chystá
Prázdniny jsou ve své půlce, vzpomeňte si na své oblíbené pedagogy a nominujte je na cenu Učitel roku 2023
Prázdniny jsou ve své půlce, vzpomeňte si na své oblíbené pedagogy a nominujte je na cenu Učitel roku 2023

Pardubický kraj - Oceňování učitelů v Pardubickém kraji se koná zpravidla na konci ledna, kdy se...

31.07.2023 10:23 1106 zhlédnutí
Zajímavosti
Už jste ochutnali tohle pivo? V Pivovaru Bohdaneč ho vaří podle receptu ze 17. století
Už jste ochutnali tohle pivo? V Pivovaru Bohdaneč ho vaří podle receptu ze 17. století

Bohdaneč, Pardubice - Dovedete si představit, že byste ochutnali tři tisíce let staré pivo? Takové...

28.07.2023 14:47 355 zhlédnutí
Zprávy
Hasičům stačilo 15 minut na likvidaci požáru elektrodílny v Pardubicích
Hasičům stačilo 15 minut na likvidaci požáru elektrodílny v Pardubicích

Pardubice - Požár elektrodílny dnes likvidovali hasiči v Pardubicích v Husově ulici. Na místo...

28.07.2023 13:20 233 zhlédnutí
Zprávy
Přes milion korun získaly Pardubice na projekt kreativního učení
Přes milion korun získaly Pardubice na projekt kreativního učení

Pardubice - Pardubická radnice na konci května žádala o dotaci z Národního fondu obnovy, díky...

28.07.2023 13:20 303 zhlédnutí
Zprávy
Přes milion korun získaly Pardubice na projekt kreativního učení
Přes milion korun získaly Pardubice na projekt kreativního učení

Pardubice - Pardubická radnice na konci května žádala o dotaci z Národního fondu obnovy, díky...

28.07.2023 13:03 369 zhlédnutí
Zprávy
Ve Vysokém Mýtě došlo ke střetu nákladního vozidla s motocyklem, policie hledá svědky nehody
Ve Vysokém Mýtě došlo ke střetu nákladního vozidla s motocyklem, policie hledá svědky nehody

Vysoké Mýto - Dopravní nehoda se stala v pátek 21. července krátce před čtvrtou hodinou odpoledne na...

28.07.2023 12:53 312 zhlédnutí
Co se chystá
Líbilo by se vám v Pardubicích “živé” letecké muzeum?
Líbilo by se vám v Pardubicích “živé” letecké muzeum?

Pardubice - Pardubice jsou historicky spjaté s postavou Jana Kašpara. S průkopníkem české...

28.07.2023 12:34 285 zhlédnutí
Co se chystá
V sobotu začíná Pardubická juniorka - tenisové Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu
V sobotu začíná Pardubická juniorka - tenisové Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu

Pardubice - Pardubická juniorka se letos odehraje o týden dříve než obvykle. Tradiční termín musel...

28.07.2023 12:06 313 zhlédnutí
Tipy na výlet
Víkend slibuje počasí akorát na výlety, vyrazte za zvířátky na Harteckou stezku
Víkend slibuje počasí akorát na výlety, vyrazte za zvířátky na Harteckou stezku

Vysoké Mýto - Nedaleko Vysokého Mýta na silnici I/35 směrem na Litomyšl se nachází Zahrada Harta....

28.07.2023 11:33 376 zhlédnutí
Zprávy
Sochám v Chrudimi zmizely ruce, co se s nimi stalo?
Sochám v Chrudimi zmizely ruce, co se s nimi stalo?

Chrudim - Procházíte-li se chrudimskou Širokou ulicí jistě si všimnete, že právě restaurovaným...

28.07.2023 11:18 311 zhlédnutí
Co se chystá
Co se chystá na Zámku Pardubice? Přibude nový společenský sál a návštěvnické centrum
Co se chystá na Zámku Pardubice? Přibude nový společenský sál a návštěvnické centrum

Pardubice - Pardubický zámek čeká finální rekonstrukce, která dokončí obnovu zámeckého paláce....

28.07.2023 10:27 400 zhlédnutí
Zprávy
Požár bagru, sběrače a sklizených polí, hasiči se v létě jen tak nezastaví
Požár bagru, sběrače a sklizených polí, hasiči se v létě jen tak nezastaví

Pardubický kraj - Ve čtvrtek večer spěchali do Opatovic nad Labem jednotky hasičů z Pardubic,...

27.07.2023 12:08 368 zhlédnutí
Zprávy
Silnice v Kočí už je průjezdná
Silnice v Kočí už je průjezdná

Chrudimsko - Na silnici I/17 v obci Kočí dokončili opravu povrchu vozovky. Tím dnes skončila úplná...

27.07.2023 11:50 348 zhlédnutí
Zprávy
Tentokrát vzkaz od strážníků za stěračem řidiče jistě potěšil
Tentokrát vzkaz od strážníků za stěračem řidiče jistě potěšil

Pardubice - Znáte to asi všichni, někde rychle zaparkujete a při cestě zpátky už z dálky vidíte za...

27.07.2023 11:34 369 zhlédnutí
Co se chystá
Největší keltský svátek je tu. Tento víkend v Nasavrkách oslaví Lughnasad už po sedmnácté
Největší keltský svátek je tu. Tento víkend v Nasavrkách oslaví Lughnasad už po sedmnácté

Nasavrky - Lughnasad je jedním z hlavních keltských svátků. Je to svátek plodnosti a úrody....

27.07.2023 11:11 271 zhlédnutí
Co se chystá
Vedra opadla, přišel čas ideální na táborák. Opéct buřta a poslechnout si písničky z mládí můžete už zítra na Dubině
Vedra opadla, přišel čas ideální na táborák. Opéct buřta a poslechnout si písničky z mládí můžete už zítra na Dubině

Pardubice - Léto a opékání buřtů patří k sobě. Zatímco vedra sváděla spíše k posedávání u vody s...

27.07.2023 10:45 436 zhlédnutí
Zprávy
Provoz Pardubické nemocnice bude příští týden v sobotu velmi omezený
Provoz Pardubické nemocnice bude příští týden v sobotu velmi omezený

Pardubice - V sobotu 5. srpna proběhne v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 plánovaná odstávka...

27.07.2023 10:17 444 zhlédnutí
Zprávy
Známe deset finalistů ankety Strom roku 2023, probojovala se mezi ně i hrušeň z našeho kraje
Známe deset finalistů ankety Strom roku 2023, probojovala se mezi ně i hrušeň z našeho kraje

ČR, Pardubický kraj - Od tohoto týdne až do začátku října probíhá hlasování ankety Strom roku...

27.07.2023 09:52 358 zhlédnutí
Zprávy
VIDEO: Policista měl s opilým řidičem opravdu trpělivost
VIDEO: Policista měl s opilým řidičem opravdu trpělivost

Svitavsko - Léto svádí k popíjení. Není den, kdy by policisté neřešili alespoň jednoho řidiče pod...

27.07.2023 09:13 331 zhlédnutí
Zprávy
Budova centrálního příjmu v Pardubické nemocnici už získává svou finální podobu
Budova centrálního příjmu v Pardubické nemocnici už získává svou finální podobu

Pardubice - I přes letní měsíce intenzivně pokračují stavební práce na historicky největší krajské...

26.07.2023 11:23 348 zhlédnutí
Zprávy
Na Letních světových univerzitních hrách v Číně Pardubice reprezentují dva účastníci
Na Letních světových univerzitních hrách v Číně Pardubice reprezentují dva účastníci

Pardubice - Studenti Univerzity Pardubice a současně vrcholoví sportovci míří společně s dalšími...

26.07.2023 10:54 461 zhlédnutí
Zprávy
Ve Zdechovicích hoří třídírna odpadu
Ve Zdechovicích hoří třídírna odpadu

Pardubicko - Na skládku do Zdechovic vyjely před 10 hodinou ve středu dopoledne čtyři jednotky...

26.07.2023 10:43 357 zhlédnutí
Zprávy
Po střetu s kamionem skončilo osobní auto na boku
Po střetu s kamionem skončilo osobní auto na boku

Svitavsko - Chvíli před jedenáctou hodinou v úterý v noci došlo k dopravní nehodě osobního a...

26.07.2023 10:25 358 zhlédnutí
Zprávy
Muž bez řidičáku z hospody odjel autem, kolik nadýchal překvapilo i policisty
Muž bez řidičáku z hospody odjel autem, kolik nadýchal překvapilo i policisty

Slatiňany - Jízda z restaurace se nevyplatila šestačtyřiceti letému muži. Toho policisté z...

26.07.2023 10:05 552 zhlédnutí
Zprávy
Tragickou nehodu řidič nepřežil, při vyjíždění z parkoviště narazil do zdi
Tragickou nehodu řidič nepřežil, při vyjíždění z parkoviště narazil do zdi

Hrochův Týnec - Policisté s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému dnes ráno 26....

26.07.2023 09:49 412 zhlédnutí
Zprávy
Neobvyklý úlovek vytáhli ze Stéblové
Neobvyklý úlovek vytáhli ze Stéblové

Pardubicko - Léto láká k vodě plavce, rekreanty, nebo rybáře. Tentokrát to do vody vtáhlo dokonce...

26.07.2023 09:27 479 zhlédnutí
Zprávy
Hasiči dnes po celé republice uctí památku svého tragicky zesnulého kolegy
Hasiči dnes po celé republice uctí památku svého tragicky zesnulého kolegy

ČR - Hasiči po celé České republice uctí památku tragicky zesnulého kolegy pprap. Zdeňka Hejduka. K...

25.07.2023 12:13 1160 zhlédnutí
Zajímavosti
Nejdřív zachraňovala hospodářská zvířata. Nyní se azyl Pohádková zahrada rozrostl o všechny možné bytosti, které to zrovna potřebují
Nejdřív zachraňovala hospodářská zvířata. Nyní se azyl Pohádková zahrada rozrostl o všechny možné bytosti, které to zrovna potřebují

Pardubice - Na začátku stálo malé kůzlátko, které v zimě hned první den odvrhla jeho maminka. A...

25.07.2023 11:12 385 zhlédnutí
Zprávy
Nebyli jste svědky nehody minulou středu na silnici mezi Hlinskem a Chlumem
Nebyli jste svědky nehody minulou středu na silnici mezi Hlinskem a Chlumem

Chrudimsko - Minulý týden ve středu krátce před půl čtvrtou odpoledne došlo ke střetu osobního...

25.07.2023 10:53 526 zhlédnutí
Zprávy
Pardubice mají svou rekordmanku, žena nadýchala 4,41‰ alkoholu
Pardubice mají svou rekordmanku, žena nadýchala 4,41‰ alkoholu

Pardubice - Žena, která si ustlala v květinovém záhonu na Dukle, přilákala pozornost městských...

25.07.2023 10:30 339 zhlédnutí
Zprávy
Kamion nabral svodidla mezi Svitavami a Litomyšlí, policie nyní hledá svědky
Kamion nabral svodidla mezi Svitavami a Litomyšlí, policie nyní hledá svědky

Svitavsko - Policie hledá svědky nehody, která se stala minulý čtvrtek 20. července krátce před...

25.07.2023 10:20 371 zhlédnutí
Zprávy
Další zpřísnění pro sdílené koloběžky má zkrotit jejich živelné parkování po městě
Další zpřísnění pro sdílené koloběžky má zkrotit jejich živelné parkování po městě

Pardubice - Zatarasené chodníky sdílenými koloběžkami, koloběžka v křoví, uprostřed cyklostezky a...

25.07.2023 09:45 582 zhlédnutí
Zprávy
Policie pátrá po totožnosti utonulého muže, k identifikaci by mohla pomoc výrazná tetování
Policie pátrá po totožnosti utonulého muže, k identifikaci by mohla pomoc výrazná tetování

Pardubice - Tuto neděli 23. července v dopoledních hodinách Labe vyplavilo tělo muže pod mostem v...

25.07.2023 09:23 377 zhlédnutí
Zprávy
Teplé a suché dny dávají zabrat zemědělcům, horký prach způsobil požár kombajnu
Teplé a suché dny dávají zabrat zemědělcům, horký prach způsobil požár kombajnu

Heřmanův Městec - V pondělí krátce před polednem přijali hasiči hlášení požáru kombajnu na poli u...

24.07.2023 14:07 363 zhlédnutí
Zprávy
Řidič osobního vozidla v Chocni čelně narazil do stromu, v autě vezl dítě
Řidič osobního vozidla v Chocni čelně narazil do stromu, v autě vezl dítě

Choceň - Dnes před 11 hodinou došlo k čelnímu nárazu osobního vozidla do stromu. Při nehodě došlo ke...

24.07.2023 12:30 414 zhlédnutí
Co se chystá
Hokejisté Pardubic se po sedmi letech vrací do Ligy mistrů
Hokejisté Pardubic se po sedmi letech vrací do Ligy mistrů

Pardubice - Dynamo se poprvé od roku 2016 představí v prestižní Lize mistrů, kam se probojovalo...

24.07.2023 11:31 497 zhlédnutí
Zajímavosti
Brutální vedro není jen v těchto dnech venku, je to i film, který se natáčel v Pardubicích
Brutální vedro není jen v těchto dnech venku, je to i film, který se natáčel v Pardubicích

Pardubice - Nedávno se mohli diváci seznámit v předpremiéře s dalším českým filmovým dílem, ve...

24.07.2023 11:12 328 zhlédnutí
Zprávy
Opilci o víkendu opět řádili, jejich emoce krotili strážníci městské policie
Opilci o víkendu opět řádili, jejich emoce krotili strážníci městské policie

Pardubice - Léto a alkohol neodmyslitelně patří k sobě. Někteří by ovšem měli pít trošku méně, aby...

24.07.2023 11:00 500 zhlédnutí
Zprávy
Ovocný sad ve městě mohou vysadit rodiče právě narozených dětí
Ovocný sad ve městě mohou vysadit rodiče právě narozených dětí

Česká Třebová - Obyvatelé České Třebové se letos na podzim mohou zapojit do zkrášlování místa, kde...

24.07.2023 10:06 524 zhlédnutí
Co se chystá
Nová kavárna otevírá už zítra přímo v areálu pardubického zámku
Nová kavárna otevírá už zítra přímo v areálu pardubického zámku

Pardubice - Od úterý 25. července prostory renesančního zámku v Pardubicích obohatí nová kavárna....

24.07.2023 09:34 462 zhlédnutí
Zprávy
Muž chtěl ušetřit za vodu, proto se v létě chodí sprchovat do parku
Muž chtěl ušetřit za vodu, proto se v létě chodí sprchovat do parku

Pardubice - Strážníci Městské policie v Pardubicích jsou zvyklí na ledasco. Tuto neděli je ovšem...

21.07.2023 14:26 342 zhlédnutí
Co se chystá
Máte rádi párty a tanec, ale neholdujete drogám ani alkoholu, vyzkoušejte Ecstatic dance
Máte rádi párty a tanec, ale neholdujete drogám ani alkoholu, vyzkoušejte Ecstatic dance

Svitavy - Léto vybízí k tanci a párty, necítíte se v klubu komfortně, i přesto byste si rádi...

21.07.2023 13:52 531 zhlédnutí
Zprávy
Řidič při couvání v centru Pardubic srazil chodkyni
Řidič při couvání v centru Pardubic srazil chodkyni

Pardubice - Přímo před služebnou městské policie došlo v pátek kolem poledne k dopravní nehodě....

21.07.2023 13:44 322 zhlédnutí
Tipy na výlet
TIP NA VÝLET: Vyrazte do České Třebové, městem vás provedou nové informační tabule
TIP NA VÝLET: Vyrazte do České Třebové, městem vás provedou nové informační tabule

Česká Třebová - Léto vybízí k výletům a poznávání nových míst. Už jste někdy prošli Českou...

21.07.2023 12:58 378 zhlédnutí
Zprávy
Deratizaci v Chrudimi komplikují kavky
Deratizaci v Chrudimi komplikují kavky

Chrudim - V Chrudimi právě probíhá celoplošná deratizace města. Komplikují ji ovšem ptáci, kteří...

21.07.2023 11:47 203 zhlédnutí
Co se chystá
Končí první část festivalu Kulturní park Pardubice, vychutnejte si dnes večer neobvyklý jazzový koncert v centru města
Končí první část festivalu Kulturní park Pardubice, vychutnejte si dnes večer neobvyklý jazzový koncert v centru města

Pardubice - V pátek 21. července od 20,00 hodin první část Kulturního parku zakončí v baru Laputa...

21.07.2023 10:22 283 zhlédnutí
Zajímavosti
Trauma a porod, téma které zaujalo až v Oxfordu. Studenti z českých univerzit si za něj odvezli ocenění
Trauma a porod, téma které zaujalo až v Oxfordu. Studenti z českých univerzit si za něj odvezli ocenění

ČR - Interdisciplinární tým Univerzity Karlovy, jehož součástí byla i studentka Fakulty...

21.07.2023 09:49 303 zhlédnutí
Zprávy
Už jste se v Pardubicích svezli v novém trolejbusu. Díky zabudované baterii si poradí i s cestou bez vedení
Už jste se v Pardubicích svezli v novém trolejbusu. Díky zabudované baterii si poradí i s cestou bez vedení

Pardubice - Po městě už se prohání všech deset trolejbusů 32 Tr, které Dopravní podnik pořídil v...

20.07.2023 12:44 339 zhlédnutí
Zajímavosti
Vědec z Univerzity Pardubice pomáhá při vývoji baterie, která sleduje svůj stav a sama se opraví
Vědec z Univerzity Pardubice pomáhá při vývoji baterie, která sleduje svůj stav a sama se opraví

Pardubice - Vědec z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Tomáš Syrový pracuje na...

20.07.2023 12:26 407 zhlédnutí
Zprávy
Prázdniny dávají zabrat i rodičům. Jejich lehkovážnost řeší městská policie v Pardubicích několikrát do týdne
Prázdniny dávají zabrat i rodičům. Jejich lehkovážnost řeší městská policie v Pardubicích několikrát do týdne

Pardubice - Dospělí chtějí po dětech, aby nedělaly hlouposti a poslouchaly. Jenže v první řadě by...

20.07.2023 12:14 361 zhlédnutí
Tipy na výlet
Poznejte Litomyšl zábavně, městem vás provede rytíř Toulovec
Poznejte Litomyšl zábavně, městem vás provede rytíř Toulovec

Litomyšl - Již tuto sobotu se můžete Litomyšlí projít s průvodcem a ne jen tak ledajakým. Městem vás...

20.07.2023 11:48 253 zhlédnutí
Zprávy
Charita pomáhá uprchlíkům přímo na Ukrajině, budují po ně důstojné bydlení
Charita pomáhá uprchlíkům přímo na Ukrajině, budují po ně důstojné bydlení

ČR, Ukrajina - Delegace Pardubického kraje vedená hejtmanem Martinem Netolickým zahájila ve středu...

20.07.2023 11:37 319 zhlédnutí
Zprávy
Pomohli labuti dostat se z pasti, lidé jim za to tleskali
Pomohli labuti dostat se z pasti, lidé jim za to tleskali

Bor u Skutče, Žďár nad Sázavou - Labuť si přišla pro pomoc do kempu za pět minut dvanáct. V kempu...

20.07.2023 09:19 316 zhlédnutí
Zprávy
Chodci z Vlčnova brzy dojdou do Chrudimi bezpečněji
Chodci z Vlčnova brzy dojdou do Chrudimi bezpečněji

Chrudim - Podoba nového chodníku, který spojí místní část Vlčnov s Chrudimí, už se rýsuje. Chodce...

20.07.2023 08:56 264 zhlédnutí
Zprávy
Vedra a sucha stále přetrvávají, hasiči večer vyjížděli k lesnímu požáru
Vedra a sucha stále přetrvávají, hasiči večer vyjížděli k lesnímu požáru

Svitavsko - Ve středu o půl desáté večer byl nahlášen na tísňovou linku požár lesního porostu u...

20.07.2023 08:42 350 zhlédnutí
Zprávy
Ranní nehoda: Automobil se střetl s jezdcem na elektrickém vozíku
Ranní nehoda: Automobil se střetl s jezdcem na elektrickém vozíku

Polička - Ve čtvrtek před osmou hodinou ráno hasiči vyjížděli k dopravní nehodě osobního...

19.07.2023 09:43 334 zhlédnutí
Zprávy
Ekologická aktivistka bránila stromy vlastním tělem
Ekologická aktivistka bránila stromy vlastním tělem

Pardubice - Příroda si vždycky cestu najde. Bohužel, občas v místech, kde se to úplně nehodí....

19.07.2023 09:36 266 zhlédnutí
Zprávy
Mladí kanoisté z Vysokého Mýta zazářili na mistrovství světa - dovezli hned čtyři medaile
Mladí kanoisté z Vysokého Mýta zazářili na mistrovství světa - dovezli hned čtyři medaile

Roudnice nad Labem, Vysoké Mýto - Po dlouhých dvanácti letech se do České republiky vrátilo...

19.07.2023 09:20 309 zhlédnutí
Zprávy
Muž zvládl vypít láhev rumu ještě předtím než došel ke kase
Muž zvládl vypít láhev rumu ještě předtím než došel ke kase

Pardubice - Poslední dny nás sužují taková vedra, že žízeň je veliká. A je potřeba neustále...

19.07.2023 08:51 346 zhlédnutí
Tipy na výlet
Vyrazte s dětmi o prázdninách do Vysokého Mýta za pohádkami z celého světa
Vyrazte s dětmi o prázdninách do Vysokého Mýta za pohádkami z celého světa

Vysoké Mýto - Zavítejte mezi indiány, černochy, Asiaty, ale také do severských zemí či Ruska....

19.07.2023 08:35 307 zhlédnutí
Zajímavosti
Když zdravotní sestra je muž
Když zdravotní sestra je muž

Chrudim - Do zdravotnictví přivedla Pavla Holana tak trochu náhoda. Po gymnáziu zvažoval, kam se...

19.07.2023 08:13 321 zhlédnutí
Zprávy
Larischova vila i další památky v kraji se dočkají peněz na revitalizaci
Larischova vila i další památky v kraji se dočkají peněz na revitalizaci

Pardubický kraj - Radní Pardubického kraje na svém posledním jednání rozhodli o rozdělení dalších...

19.07.2023 07:30 292 zhlédnutí
Zprávy
Lidé si na ruch z dálnice musí zvyknout. Měření hluku ukázalo, že nepřekračuje limity
Lidé si na ruch z dálnice musí zvyknout. Měření hluku ukázalo, že nepřekračuje limity

Pardubicko - Lidé z okolí Dašic a Moravan byli zvyklí na klid, kolem jejich domovů se...

19.07.2023 07:09 356 zhlédnutí
Tipy na výlet
Zakončete den netradičně, zkuste večerní plavbu na paddleboardu
Zakončete den netradičně, zkuste večerní plavbu na paddleboardu

Pardubice - Dlouhé letní večery se dají využít různě. Pardubice o prázdninách nabízí mnoho...

18.07.2023 12:58 1070 zhlédnutí
Zprávy
Most na rychlodráze v Pardubicích čeká oprava
Most na rychlodráze v Pardubicích čeká oprava

Pardubice - Od dnešního dne až do konce prázdnin potrvá oprava mostních závěrů na mostě přes řeku...

18.07.2023 12:43 438 zhlédnutí
Co se chystá
Dnešním dnem startuje festival Kulturní park Pardubice
Dnešním dnem startuje festival Kulturní park Pardubice

Pardubice - Kulturní park je prázdninovou stálicí na pardubické kulturní a společenské scéně. Po...

18.07.2023 11:56 399 zhlédnutí
Zprávy
Díky aplikaci si lidé sami zvolí, kdy pro ně má přijet autobus a kam je má odvézt
Díky aplikaci si lidé sami zvolí, kdy pro ně má přijet autobus a kam je má odvézt

Pardubický kraj - Veřejnou linkovou autobusovou dopravu, kterou zajišťuje Pardubický kraj, doplní ve...

18.07.2023 11:36 411 zhlédnutí
Zprávy
Včerejší výpadek proudu ovlivnil i čas v Chrudimi
Včerejší výpadek proudu ovlivnil i čas v Chrudimi

Chrudim - Kdo dnes procházel po Resselově náměstí v Chrudimi, mohl být trochu zmaten. Tamnější...

18.07.2023 10:19 388 zhlédnutí
Zprávy
Maminka to do porodnice nestihla, s porodem ji pomohli záchranáři
Maminka to do porodnice nestihla, s porodem ji pomohli záchranáři

Pardubický kraj - V pondělí krátce po poledni Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje...

18.07.2023 10:07 370 zhlédnutí
Co se chystá
Máte rádi country? Přijďte si dnes poslechnout kapelu na pardubický Příhrádek
Máte rádi country? Přijďte si dnes poslechnout kapelu na pardubický Příhrádek

Pardubice - Léto na Příhrádku je plné kultury a rozmanitých hudebních žánrů. Dnes v podvečer od...

18.07.2023 09:49 671 zhlédnutí
Zprávy
V Holetíně kvůli neposlušným řidičům staví nový vyšší železniční most
V Holetíně kvůli neposlušným řidičům staví nový vyšší železniční most

Chrudimsko - Tak dlouho řidiči nákladních aut jezdili pod mostem, který jim byl malý, až se nyní...

17.07.2023 15:29 307 zhlédnutí
Zprávy
Strom při pádu strhnul telefonní kabel do Tiché Orlice
Strom při pádu strhnul telefonní kabel do Tiché Orlice

Orlickoústecko - Dnes krátce po jedné hodině byl na tísňovou linku nahlášen pád stromu. Ten...

17.07.2023 15:17 1252 zhlédnutí
Zprávy
Výpadek elektřiny způsobil nemocnicím rozsáhlé problémy
Výpadek elektřiny způsobil nemocnicím rozsáhlé problémy

Pardubický kraj- Dnes krátce před polednem došlo k rozsáhlému výpadku elektrického proudu na...

17.07.2023 14:37 316 zhlédnutí
Zprávy
Alkohol ve spojení s vysokými teplotami v Pardubicích zapříčinil o víkendu několik dramat
Alkohol ve spojení s vysokými teplotami v Pardubicích zapříčinil o víkendu několik dramat

Pardubice - Alkohol a horko bylo spouštěčem mnoha hádek a strkanic. Strážníci řešili během víkendu hned...

17.07.2023 14:25 351 zhlédnutí
Zprávy
V centru Pardubic rekonstrukcí vznikne nové komunitní centrum AGAPÉ. Lidem mimo jiné připomene život Věry Junkové
V centru Pardubic rekonstrukcí vznikne nové komunitní centrum AGAPÉ. Lidem mimo jiné připomene život Věry Junkové

Pardubice - Na rohu Hronovické a Sladkovského ulice v centru Pardubic se nachází evangelický...

17.07.2023 13:58 308 zhlédnutí
Zprávy
Lidé zachraňovali psy před vedry, pro pomoc volali strážníkům
Lidé zachraňovali psy před vedry, pro pomoc volali strážníkům

Pardubice - Česká republika má za sebou nejteplejší víkend. I přes četná upozornění na vedra i...

17.07.2023 10:10 273 zhlédnutí
Co se chystá
Jak hrají Američané s českými kořeny? Jejich hudbu si můžete vychutnat hned na čtyřech místech
Jak hrají Američané s českými kořeny? Jejich hudbu si můžete vychutnat hned na čtyřech místech

Pardubický kraj - V polovině září se mohou milovníci nejen dechovky těšit na mimořádný zážitek,...

17.07.2023 09:48 306 zhlédnutí
Zprávy
Prázdniny patří malým objevitelům, jednomu z maléru pomáhali hasiči
Prázdniny patří malým objevitelům, jednomu z maléru pomáhali hasiči

Vysoké Mýto - Nedělní večer připravil nepříjemnou past na malého chlapce. Tomu se při večerní...

17.07.2023 07:37 329 zhlédnutí
Zajímavosti
Když je výuka žáků praktická, postaví například vozidla Tatry
Když je výuka žáků praktická, postaví například vozidla Tatry

Pardubický kraj - Na konci roku měli žáci Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí napilno....

17.07.2023 07:13 235 zhlédnutí
Zprávy
V Chrudimi ode dneška až do konce prázdnin probíhá deratizace města. Pozor dávejte také na své domácí mazlíčky
V Chrudimi ode dneška až do konce prázdnin probíhá deratizace města. Pozor dávejte také na své domácí mazlíčky

Chrudim - Od pondělí 17. července proběhne ve městě mimořádná celoplošná deratizace. V průběhu...

07.07.2023 16:52 536 zhlédnutí
Zprávy
V Sezemicích bourala dvě osobní auta s kamionem
V Sezemicích bourala dvě osobní auta s kamionem

Pardubicko - K nehodě dvou vozidel a nákladního automobilu do Sezemic vyjížděly v pátek 7....

07.07.2023 12:27 489 zhlédnutí
Zprávy
Z vlaku za jízdy šlehaly plameny, cestujícím nouzove zastavil v Dlouhé Třebové
Z vlaku za jízdy šlehaly plameny, cestujícím nouzove zastavil v Dlouhé Třebové

Orlickoústecko - Tři jednotky hasičů, profesionální z Ústí nad Orlicí, ze Správy železnice Česká...

07.07.2023 11:20 366 zhlédnutí
Tipy na výlet
Ve Svitavách jsou cyklisté vítáni, v informačním centru si můžete vypůjčit kola, elektrokola, koloběžky či vozík na děti
Ve Svitavách jsou cyklisté vítáni, v informačním centru si můžete vypůjčit kola, elektrokola, koloběžky či vozík na děti

Svitavy - Se zahájením turistické sezóny se otevřela půjčovna a úschovna kol a zavazadel ve...

07.07.2023 10:32 458 zhlédnutí
Zprávy
Velký návrat z NHL, do Pardubic míří Martin Kaut
Velký návrat z NHL, do Pardubic míří Martin Kaut

Pardubice - ​První letní posila je tu. Ofenzívu Dynama posílí Martin Kaut, který tak oblékne...

07.07.2023 10:13 720 zhlédnutí
Tipy na výlet
Sál zámecké jízdárny v Litomyšli o prázdninách zaplní kostičky oblíbených dětských stavebnic
Sál zámecké jízdárny v Litomyšli o prázdninách zaplní kostičky oblíbených dětských stavebnic

Litomyšl - Vydejte se na fascinující výpravu do světa, který byl celý postaven z dílků stavebnic Lego,...

07.07.2023 09:42 430 zhlédnutí
Zprávy
Studie k úpravě pardubického Červeňáku bodovala v soutěži Urbanistický projekt roku 2023
Studie k úpravě pardubického Červeňáku bodovala v soutěži Urbanistický projekt roku 2023

Pardubice - Územní studie k oblasti Červeňáku zaujala odbornou porotu a získala zvláštní cenu v...

07.07.2023 09:27 428 zhlédnutí
Zprávy
Nemocnicím chybí dárci krve, v Pardubickém kraji se je snaží nalákat na odměny
Nemocnicím chybí dárci krve, v Pardubickém kraji se je snaží nalákat na odměny

Pardubický kraj - Dárcovství krve je zpravidla bezplatné. I přesto se Nemocnice Pardubického kraje...

07.07.2023 08:38 336 zhlédnutí
Co se chystá
ORLICKÁ BRÁNA 2023 - tradiční festival pro rodiny je zpět!
ORLICKÁ BRÁNA 2023 - tradiční festival pro rodiny je zpět!

Žamberk - Ve dnech 7. června až 8. června se uskuteční Orlická Brána 2023. Jedná se již o 15....

07.07.2023 08:31 359 zhlédnutí
Zprávy
U Heřmanova Městce hořela maringotka s obytným přívěsem
U Heřmanova Městce hořela maringotka s obytným přívěsem

Chrudimsko - Požár maringotky a obytného přívěsu museli ve středu v podvečer v Radlíně u Heřmanova Městce...

07.07.2023 08:20 340 zhlédnutí
Zprávy
O víkendu bude ulice Poděbradská neprůjezdná i pro linky MHD
O víkendu bude ulice Poděbradská neprůjezdná i pro linky MHD

Pardubice - O tomto víkendu 8. a 9. července bude z důvodu příčného překopu uzavřena Poděbradská ulice mezi...

04.07.2023 15:38 373 zhlédnutí
Zprávy
Žena se zranila v lese, s jejím transportem pomáhali hasiči
Žena se zranila v lese, s jejím transportem pomáhali hasiči

Chrudimsko - Ne pokaždé se Zdravotnická a záchranná služba Pardubického kraje může za pacientem...

04.07.2023 15:17 707 zhlédnutí
Tipy na výlet
Kam o prázdninách vyrazit za zvířátky
Kam o prázdninách vyrazit za zvířátky

Pardubický kraj - Rádi byste během prázdnin navštívili zvířátka a nechce se vám jet daleko do zoo....

04.07.2023 13:57 388 zhlédnutí
Zprávy
Nezapomeňte, během svátků v Pardubicích proběhne oprava povrchu vozovky v ulici Kyjevská
Nezapomeňte, během svátků v Pardubicích proběhne oprava povrchu vozovky v ulici Kyjevská

Pardubice - Ve dnech 5. až 7. června dojde k omezení provozu v ulici Kyjevská v Pardubičkách....

04.07.2023 13:41 389 zhlédnutí
Zprávy
Žena při krádeži šatů přišla o svou peněženku
Žena při krádeži šatů přišla o svou peněženku

Pardubice - Není snad den, kdy by na městské policii neskončila nějaká ta zapomenutá lítačka,...

04.07.2023 08:24 355 zhlédnutí
Zprávy
V Chrasti s černými skládkami umí zatočit
V Chrasti s černými skládkami umí zatočit

Chrast - Nedělní odpoledne může být poklidné, nebo také ne. Okolo šesté hodiny zazvonil starostovi Chrasti...

04.07.2023 07:58 364 zhlédnutí
Zprávy
V Pardubicích se snaží uklidnit situaci po sobotní potyčce mezi Romy a Ukrajinci
V Pardubicích se snaží uklidnit situaci po sobotní potyčce mezi Romy a Ukrajinci

Pardubice- Hned dvě jednání proběhla v pondělí v návaznosti na víkendové události ve městě....

04.07.2023 07:36 377 zhlédnutí
Zprávy
Na začátku prázdnin vzrostl počet dopravních nehod
Na začátku prázdnin vzrostl počet dopravních nehod

Pardubický kraj - Víkend v Pardubickém kraji se nesl ve znamení dopravních nehod. Hasiči vyjížděli k jedné...

03.07.2023 12:46 401 zhlédnutí
Zprávy
Svitavské gymnázium, obchodní akademii a jazykovou školu od nového školního roku povede Monika Pelíšková, prostředí této školy jí není cizí
Svitavské gymnázium, obchodní akademii a jazykovou školu od nového školního roku povede Monika Pelíšková, prostředí této školy jí není cizí

Svitavy - Dosavadní ředitel Gymnázia, obchodní akademie a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky...

03.07.2023 12:18 581 zhlédnutí
Zprávy
Už vám žádný film neuteče, stáhněte si appku Pardubického letního kina
Už vám žádný film neuteče, stáhněte si appku Pardubického letního kina

Pardubice - O prázdninách se do Pardubic vrací letní kino, které každý večer návštěvníkům promítne jeden...

03.07.2023 11:41 426 zhlédnutí
Zprávy
Začátek prázdnin slavili alkoholem, pak obsadili lavičky a uložili se ke spánku
Začátek prázdnin slavili alkoholem, pak obsadili lavičky a uložili se ke spánku

Pardubice - Další školní rok je za námi. Pro některé studenty to byla událost, kterou je třeba...

03.07.2023 11:23 559 zhlédnutí
Tipy na výlet
Vyrazte na výlet po Čechách vlakem za zvýhodněnou prázdninovou cenu
Vyrazte na výlet po Čechách vlakem za zvýhodněnou prázdninovou cenu

ČR - České dráhy připravily pro cestovatele Jízdenky na léto. Cestující je mohou využívat pro...

03.07.2023 10:53 490 zhlédnutí
Zprávy
Na pokoji v druhém patře interny hoří, volala sestra ze Svitavské nemocnice
Na pokoji v druhém patře interny hoří, volala sestra ze Svitavské nemocnice

Svitavy - Je potřeba mít krizový plán dobře natrénovaný. Proto se na svitavské interně nacvičovala evakuace...

03.07.2023 09:44 708 zhlédnutí
Tipy na výlet
Co s volnými dny v týdnu v Pardubicích, šup na paddleboard
Co s volnými dny v týdnu v Pardubicích, šup na paddleboard

Pardubice - Už jste někdy přemýšleli, jaké je to chodit po vodní hladině? Za pomocí paddleboardů si tento...

03.07.2023 08:59 342 zhlédnutí
Zprávy
Muž v Pardubicích poničil autobusovou zastávku, poté odešel jako by nic
Muž v Pardubicích poničil autobusovou zastávku, poté odešel jako by nic

Pardubice - Zřejmě jízdní řád se znelíbil devětadvacetiletému muži na pardubickém sídlišti...

30.06.2023 09:52 414 zhlédnutí
Zajímavosti
Plyšová postavička zpříjemní cestu malým pacientům
Plyšová postavička zpříjemní cestu malým pacientům

Pardubický kraj - Kryštůfci právě dorazili na výjezdové základny Zdravotnícké záchranné služky...

30.06.2023 09:36 346 zhlédnutí
Zajímavosti
Máte rádi kriminálky? Nahlédněte pod pokličku soudního lékařství
Máte rádi kriminálky? Nahlédněte pod pokličku soudního lékařství

Pardubice - Oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice získalo další významné ocenění od...

30.06.2023 09:21 418 zhlédnutí
Zprávy
Dnešním dnem se uzavře tři sta poboček České pošty, ve Svitavách zbyla jediná
Dnešním dnem se uzavře tři sta poboček České pošty, ve Svitavách zbyla jediná

ČR, Svitavy - Česká pošta uzavírá z ekonomických důvodů k 1. červenci v České republice tři sta...

30.06.2023 09:15 451 zhlédnutí
Tipy na výlet
V neděli na zmrzku historickým trolejbusem
V neděli na zmrzku historickým trolejbusem

Pardubice - Konečně jsou tu prázdniny. Chcete svým ratolestem dopřát netradiční zážitek vyvezte je...

30.06.2023 08:46 458 zhlédnutí
Zprávy
Výtěžek z pardubického ReUse centra putoval za dětmi do škol a školek
Výtěžek z pardubického ReUse centra putoval za dětmi do škol a školek

Pardubice - To, co se navíc v ReUse Centru vybralo na dobrovolném příspěvku, věnovaly Služby města...

30.06.2023 08:28 439 zhlédnutí
Zprávy
Letní prázdninové kino v Pardubicích na Dubině letos promítat nebude
Letní prázdninové kino v Pardubicích na Dubině letos promítat nebude

Pardubice - Základní škola na Dubině bude v době prázdnin procházet rozsáhlou rekonstrukcí. Proto v...

30.06.2023 08:04 593 zhlédnutí
Zprávy
V srpnu se začne v Pardubicích stavět nová vlaková zastávka, zjednoduší dostupnost do centra města
V srpnu se začne v Pardubicích stavět nová vlaková zastávka, zjednoduší dostupnost do centra města

Pardubice - Zastávka Pardubice centrum dostala zelenou. Centrální komise Ministerstva dopravy...

30.06.2023 07:49 344 zhlédnutí
Zprávy
Oheň sklidil část část úrody na Pardubicku
Oheň sklidil část část úrody na Pardubicku

Pardubicko - Ve čtvrtek odpoledne byl nahlášen požár pole s obilím u obce Barchov. Z ohlášených 10...

29.06.2023 11:28 986 zhlédnutí
Co se chystá
V pátek startuje svůj každodenní prázdninový provoz Pardubické letní kino
V pátek startuje svůj každodenní prázdninový provoz Pardubické letní kino

Pardubice - Již od tohoto pátku můžete až do konce prázdnin každý den večer strávit v pardubickém letním...

29.06.2023 11:07 501 zhlédnutí
Tipy na výlet
Tip na výlet: Cyklistům se od začátku prázdnin otevře nová dálková cyklotrasa
Tip na výlet: Cyklistům se od začátku prázdnin otevře nová dálková cyklotrasa

Pardubický kraj - Od letošního roku můžete jezdit na kole po části nově vyznačené dálkové...

29.06.2023 10:55 476 zhlédnutí
Zprávy
Muž odjel z hospody na kole, domů už nedojel, po cestě si rozbil hlavu, při jeho převozu asistovali strážníci i Policie ČR
Muž odjel z hospody na kole, domů už nedojel, po cestě si rozbil hlavu, při jeho převozu asistovali strážníci i Policie ČR

Pardubice - Asistovat záchranné službě museli strážníci městské policie v Pardubicích v noci ve...

29.06.2023 10:38 346 zhlédnutí
Zprávy
Za vízo do knihovny pro průkazku na celý rok zdarma, láká pardubická knihovna na Dubině nové malé čtenáře
Za vízo do knihovny pro průkazku na celý rok zdarma, láká pardubická knihovna na Dubině nové malé čtenáře

Pardubice - V pátek po vysvědčení na školáky čekají sice dva měsíce prázdnin. Knihovna na Dubině se...

29.06.2023 10:22 451 zhlédnutí
Zprávy
Gočárova galerie postoupila do finále České ceny za architekturu
Gočárova galerie postoupila do finále České ceny za architekturu

ČR, Pardubice - Česká komora architektů zveřejnila na nominačním večeru 8. ročníku České ceny za...

29.06.2023 09:57 397 zhlédnutí
Zprávy
Senior fest roztančil na tisícovku návštěvníků z celého kraje
Senior fest roztančil na tisícovku návštěvníků z celého kraje

Chrast - V Chrasti o minulém víkendu proběhl čtvrtý ročník již tradičního Senior festivalu...

29.06.2023 09:03 422 zhlédnutí
Zprávy
Devět jednotek hasičů spěchalo k požáru skládky, další k lesním požárům a požáru střechy
Devět jednotek hasičů spěchalo k požáru skládky, další k lesním požárům a požáru střechy

Pardubický kraj - Od středečního odpoledne až do večerních hodin hasiči vyjížděli k několika...

28.06.2023 10:48 371 zhlédnutí
Co se chystá
Staňte se na chvilku archeologem, v sobotu se můžete podívat na archeologický výzkum u Sezemic
Staňte se na chvilku archeologem, v sobotu se můžete podívat na archeologický výzkum u Sezemic

Sezemice - Jste fanoušky Indiana Jonese. Chtěli byste si aspoň na chvíli vyzkoušet, jaké je práce...

28.06.2023 10:28 314 zhlédnutí
Zprávy
Dobrovolní hasiči si dali dostaveníčko před nákupním centrem, aby porovnali své dovednosti ve vyprošťování u dopravních nehod
Dobrovolní hasiči si dali dostaveníčko před nákupním centrem, aby porovnali své dovednosti ve vyprošťování u dopravních nehod

Pardubice - Krajská soutěž sborů dobrovolných hasičů obcí Pardubického kraje ve vyprošťování u...

28.06.2023 10:14 422 zhlédnutí
Zajímavosti
Víte, kdy je vhodné si nasadit sluneční brýle a jak pečovat o svůj zrak
Víte, kdy je vhodné si nasadit sluneční brýle a jak pečovat o svůj zrak

Pardubice - Máme tu léto a s ním dlouhé slunečné dny. Často se nám na svět v tomto čase lépe dívá skrz...

28.06.2023 09:53 490 zhlédnutí
Zprávy
Strážníci v Pardubicích krotí neposlušné ptactvo, za jejich výlety do provozu mohou lidé
Strážníci v Pardubicích krotí neposlušné ptactvo, za jejich výlety do provozu mohou lidé

Pardubice - K labutím se přidaly k takzvaným poutím za jídlem i kachny. Za labutím touláním...

28.06.2023 09:06 330 zhlédnutí
Co se chystá
Již tento pátek se do Chrudimi vrací po dvaasedmdesáté amatérští loutkáři. Začíná festival Loutkářská Chrudim
Již tento pátek se do Chrudimi vrací po dvaasedmdesáté amatérští loutkáři. Začíná festival Loutkářská Chrudim

Chrudim - Začíná léto a s ním tradičně od 30. června velkolepý Festival Loutkářská Chrudim. Letos už...

28.06.2023 08:46 443 zhlédnutí
Zprávy
Dnešním dnem se uzavře most v Křižanovicích, doprava se na něj vrátí až na podzim příštího roku
Dnešním dnem se uzavře most v Křižanovicích, doprava se na něj vrátí až na podzim příštího roku

Chrudimsko - Kvůli špatnému technickému stavu dojde k uzavírce a kompletní rekonstrukci mostu...