Pardubický kraj – Ke třem dopravním nehodám došlo v neděli 14. září v Pardubickém kraji. Jedna z nich si vyžádala zranění osob, u další zasahovali i plynaři.
Dvacet minut před polednem byla na tísňovou linku hasičů nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu na silnici č. 315 u obce Sruby. Na místo události vyslalo Krajské operační a informační středisko profesionální jednotku z HS Vysoké Mýto a dobrovolnou jednotku z Chocně. Hasiči provedli protipožární opatření. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou si do péče převzala zdravotnická záchranná služba.
Další dopravní nehoda byla na tísňovou linku nahlášena o devět minut později. Jednalo se o nehodu traktoru, který narazil do plotu a plynové budky. Nehoda se stala na silnici č.360 u Litomyšle. Na místo byla vyslána profesionální jednotka z HS Litomyšl, která provedla bezpečnostní opatření a kontrolu úniku plynu. Událost se obešla bez zranění. Na místě zasahovali také pracovníci plynárenské pohotovosti.
Jednotka hasičů z Vysokého Mýta vyjížděla pět minut před půl třetí hodinou odpolední na silnici č. 35 ve směru z Vysokého Mýta na Litomyšl, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Událost se obešla bez zranění. Příčina dopravní nehody je v šetření Policie ČR.