Česká Třebová – Městská knihovna v České Třebové připravila pro své návštěvníky na měsíc březen zajímavý program. Ten se týká jak dospělých, ale nezapomněli ani na děti.
Na c o se tedy můžete těšit? Rozhodně na sdílenou knihovničku, kterou městská knihovna provozuje již od března 2016 v hale českotřebovského nádraží. Odložené knihy vám i dalším lidem zpříjemní cestování. Pro půjčování platí jednoduchá pravidla. Po přečtení knihu vraťte nebo přineste do knihovničky jinou. Nemusíte se nikam registrovat a hlídat výpůjční dobu. Pro větší výběr knih však neváhejte a navštivte městskou knihovnu.
Na měsíc březen je připravena akce SWAP VÁZ A SKLENIČEK. Máte doma nějaké vázy a skleničky, které nepoužíváte, ale dalším lidem by udělaly radost? Přineste jednu či více kusů do knihovny, a odneste si domů nějakou novou vázu/skleničku. Všechny rozměry a designy jsou vítány. Skleničky i vázy musí být čisté a nerozbité. S knihou z knihovny si můžete odnést i novou vázu nebo skleničku.
Dne 14. března se můžete od 18:30 těšit na Koncert na tibetské mísy. Jedná se o relaxační koncert, který dá péči každé buňce vašeho těla, a umožní vám být Tady a Teď. Při poslechu tibetských mís a zvonkoher dochází k blahodárným změnám na buněčné úrovni. Frekvence těchto vibrací pomáhají harmonizovat tělo i duši a člověku tak umožňují nalézt svou přirozenou frekvenci. Bára Lýdie Sládková z Kostelce nad Orlicí. Délka: 60 minut. Vstupné: 150 Kč.
Nejhezčí hory Skotska je cestovatelská přednáška Davida Hainalla. Uskuteční se v úterý 21. března od 18:30 v městské knihovně. Vstupné: 50 Kč. Za Hadrianovým valem, oddělujícím Anglii od drsného severu, leží Skotsko, země hlubokých jezer, nejlepší whisky, nekonečných vřesovišť, měsíční krajiny náhorních plošin a především úchvatných hor. Nad rozlehlou modří desítek vodních ploch se tyčí téměř 300 munros, tedy vrcholů vyšších než 900 m. Najdeme zde i středověké hrady, originální architekturu a upravené vesničky. To vše korunované klenotem mezi městy, krásným Edinburghem. Fascinující země, ze které odjíždíte s dudáckou znělkou Scotland the Brave v hlavě, nikoho nezklame. Dlouhá cesta do Skotska bude zpříjemněna návštěvou Amsterdamu. Navštívíme národní park okolo největšího skotského jezera Loch Lomond a přilehlé skalnaté vrcholy Arrocharských Alp. Žádný výlet do Skotska by nebyl kompletní bez nezapomenutelného údolí Glen Coe nebo mýtického jezera Loch Ness. Kromě přírody nelze opomenout ani díla vytvořená rukou člověka, ať už známý železniční viadukt Glenfinnan, palírnu whisky nebo soustavu zdymadel Kaledonského kanálu. Pokoříme nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (1344 m) i druhou nejvyšší horu Ben Macdui (1309 m). Na závěr si prohlédneme Edinburgh s jeho křivolakými uličkami, středověkým hradem i neobvyklým pozůstatkem divoké přírody hned u centra - skalnatým pahorkem Arthur’s Seat.
Nachystán je také Kurz jarní kaligrafie pro dospělé, ve kterém objevíte svět krasopisu.
A jaké akce v knihovně přichystali na březen pro děti?
Akce pro děti:
Matyldino pohádkohraní dne 7. Března od 16:00, oddělení pro děti a 8. Března od 16:00, oddělení pro děti nebo osobně v knihovně. Čtení příběhů a hraní her. Akce je vhodná pro předškoláky a děti mladšího školního věku. Účastníci obdrží samolepku do pracovního sešitu Knížkohraní. Vstupné dobrovolné.
Knižní klubíčko se uskuteční 29. Března od 10:00, v oddělení pro děti. Knižní klubíčko je tu pro rodiče, které zajímá, co číst dětem od narození až do věku 4 let. Kromě tipů na leporela a knížky nechybí nápady na hry a říkanky. Je to také místo pro seznámení se s novými lidmi. Vstupné dobrovolné. Na dětském oddělení je k dispozici přebalovací pult.
Pro děti od 10 let knihovna nachystala tři akce. AKCE TEENSPACE KVÍZ - Neuvěřitelná říše zvířat 13. a 14. března, 12:30–16:00, dále Co na to Češi 20. a 21. března, 12:30–16:00 a Detektivní hry 28. a 29. března, 12:30–16:00
Ještě v měsíci březnu můžete v Městské knihovně zhlédnout výstavu Dubánci, která pobaví děti i dospělé. Výstavní soubor fotografií Petra Václavka představuje ukázky ze tří dubánčích knížek: Dubánek a tajný vzkaz, Dubánek ve světě lidí a Dubánčí šprýmy. První dvě napsala Klára Smolíková, autorem básniček v knize Dubánčí šprýmy je Martin Kinc.