Pardubice - Při přejíždění z pruhu do pruhu řidič musí dát znamení o změně směru jízdy a manévr zahájit až ve chvíli, kdy je jízdní pruh volný a nedojde k omezení či ohrožení jiného vozidla. Řidič je také povinen na přechodu umožnit chodcům překonání vozovky, jestliže se k tomu chystají.
A v neposlední řadě je účastník dopravní nehody povinen (mimo jiné) neprodleně zastavit vozidlo, nehodu oznámit, označit a přesvědčit se, zda někdo nepotřebuje pomoci. Proč to všechno píšeme? Protože řidič bílého fordu, který 27. prosince zavinil dopravní nehodu na Sukově třídě, tohle všechno porušil a jen shodou náhod to neskončilo ošklivě.
K přechodu přes Sukovu třídu se od ulice Na Hrádku chystali vstoupit chodci a k přechodu se v té chvíli blížila dvě vozidla. Řidič bílého fordu v pravém pruhu místo zastavení před zebrou hodil myšku doleva, ale vůbec nebral potaz, že vedle něj jede jiné vozidlo. Jeho řidič na náhlou situaci reagoval velice pohotově. Protože nebyl téměř žádný provoz a prázdná silnice, strhl řízení mezerou v dělícím pásu do protisměru, kde naštěstí nic nejelo. Rychlým manévrem mezerou mezi dělícími ostrůvky unikl srážce, ale za cenu drobného smyku a proraženého kola. Po chvíli jízdy protisměrem skončil s autem zpět na středovém pásu, kde jej také našla hlídka strážníků.
A strážníci na operačním středisku začali hledat v kamerových záznamech a stopovat bílé vozidlo. Hlídka pak vyrazila podle instrukcí směrem k Dašické ulici a po chvíli hledání v uličkách hledané auto našla. Čerstvé stopy, teplý motor. U blízkého domu žena, které se strážníci zeptali, zda neví, čí je to auto. A ono to auto bylo jejího 23letého syna. Po krátké rozmluvě tak hlídka nasměrovala mladého řidiče zpět na místo dopravní nehody. Tam už si případ nabírali kolegové dopravní policie a takto měli pohromadě už všechny potřebné dílky k uzavření případu.