Pardubický kraj - Pacienti s neurologickými obtížemi už nemusejí za svými lékaři dojíždět. Neurochirurgickou ambulanci dnes najdou ve všech okresech v kraji, pardubičtí neurochirurgové totiž pečují nově také o pacienty v Orlickoústecké, Chrudimské a Litomyšlské nemocnici. Všechna pracoviště jsou v nemocnicích NPK (Nemocnice Pardubického kraje), které mají svá standardní neurologická oddělení.
„Cílem této služby je, aby byla co nejblíže těm, kteří ji potřebují,“ uvedl primář neurochirurgického oddělení Pardubické nemocnice Tomáš Brož, jenž je odborným garantem neurochirurgických ambulancí. „Pacienti, kteří k nám přicházejí, mají skutečně závažné potíže a konzervativní léčba jim je zpravidla zcela odstranit nedokázala. Jde například o různé nádory, krvácení do mozku, onemocnění páteře a podobně,“ nastínil a dodal, že péči zajišťuje tým lékařů pardubické neurochirurgie.
„Neurochirurgie se zabývá léčbou onemocnění, jež postihují nervový systém, tedy mozek, periferní nervovou soustavu, páteř a míchu,“ sdělil garant neurochirurgických ambulancí Nemocnice Pardubického kraje. „Na základě kompletní zdravotnické dokumentace v nich zvažujeme optimální způsob léčby neurochirurgických potíží. Pacientům pak vysvětlujeme jejich výhody i případná rizika,“ řekl Tomáš Brož.
Neurochirurgická ambulance v každém okrese
Na neurochirurgickou ambulanci je vždy třeba se předem objednat přímo v jednotlivých lokalitách. „Prosíme pacienty, aby si k ambulantnímu vyšetření s sebou vzali i zprávy z předchozích vyšetření, pokud je mají, a to včetně těch rentgenových snímků, zvláště pokud se léčili na jiném pracovišti. Potřebujeme je k posouzení zdravotního stavu. Tím, že s sebou pacient přinese předchozí vyšetření, předejde jejich opakování a celkový proces léčby se tak urychlí,“ upřesnil Tomáš Brož, podle něhož je ideální kompletně vyšetřený pacient po konzervativní léčbě. Se stejnou péčí však budou lékaři přistupovat i k pacientům, kteří do této kategorie nespadají.
Uznávaný neurochirurg také ujistil, že lékař vždy s pacientem případný zákrok probere, a to včetně operačního rizika, možných pooperačních komplikací a dalšího průběhu léčby po operačním výkonu. „Z tohoto důvodu je ale také nezbytné podrobně informovat lékaře o všech onemocněních, užívaných lécích, předchozích operačních zákrocích nebo jejich komplikacích a přecitlivělosti na léky či jiné látky,“ podotkl primář, podle něhož jsou možné také konzultace prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
JAK SE OBJEDNAT:
PARDUBICKÁ NEMOCNICE
Na neurochirurgickou ambulanci Pardubické nemocnice je možné se objednat také v pracovních dnech (pondělí až pátek) od 8.00 do 14.00 hodin na telefonním čísle +420 466 012 919 nebo +420 466 012 918, a to ideálně s doporučením od praktického či odborného lékaře.
ORLICKOÚSTECKÁ NEMOCNICE
Neurochirurgická ambulance Orlickoústecké nemocnice je otevřena každou lichou středu v měsíci. Objednávat se lze na také každé pondělí a pátek od 7.00 do 11.30 hodin a od 12.30 do 15.00 hodin na telefonním čísle +420 465 710 425, a to ideálně s doporučením od praktického či odborného lékaře.
CHRUDIMSKÁ NEMOCNICE
Neurochirurgická ambulance Chrudimské nemocnice je otevřena každou poslední středu v měsíci. Objednávat se lze také v pracovních dnech (pondělí až pátek) od 8.00 do 17.00 hodin na telefonním čísle +420 469 653 420, a to ideálně s doporučením od praktického či odborného lékaře.
LITOMYŠLSKÁ NEMOCNICE
Neurochirurgická ambulance Litomyšlské nemocnice je otevřena každý první pátek v měsíci. Objednávat se lze také každé pondělí od 8.00 do 14.00 hodin na telefonním čísle +420 466 012 919 nebo +420 466 012 918, a to ideálně s doporučením od praktického či odborného lékaře.
DALŠÍ INFORMACE
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.